Hlavní hvězdou Štěrkovny Open Music bude Jaromír Nohavica. Zahrají i Chinaski či Ben Cristovao

Hlavní hvězdou Štěrkovny Open Music bude Jaromír Nohavica. Zahrají i Chinaski či Ben Cristovao

Vydáno: 03.11.2025 10:00 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Štěrkovna Open Music
Hlavní hvězdou hlučínského festivalu Štěrkovna Open Music bude písničkář Jaromír Nohavica. Do festivalového areálu na břehu Hlučínského jezera se vrátí po osmi letech. Kromě něj od 23. do 25. července vystoupí i slovenský raper Separ, Ben Cristovao, Janek Ledecký s Janáčkovou filharmonií Ostrava či kapely No Name a Chinaski. Za pořadatele to dnes řekl ředitel a zakladatel festivalu David Moravec. Festival navíc i letos bojuje o úspěch v prestižní anketě European Festival Awards, kde loni skončil mezi deseti nejlepšími. Vstupenky na akci jsou již v prodeji, aktuálně je už vyprodáno přes 60 procent kapacity areálu.

Jaromír Nohavica
© Štěrkovna Open Music
"Účast Jaromíra Nohavici v roce 2018 byla jedním z přelomových okamžiků historie festivalu. Výrazně jsme tenkrát rozšířili areál, který se nám i díky němu podařilo vyprodat. Tak se to děje každý rok do současnosti," řekl Moravec. Dodal, že návratu legendy české hudební scény si váží. "Zvlášť proto, že na festivalech vystupuje jen zřídka a preferuje vlastní sólové koncerty," dodal zakladatel hlučínské přehlídky s tím, že pro rok 2026 bude Štěrkovna Open Music pro Jaromíra Nohavicu jedinou festivalovou zastávkou.

Nohavica na Štěrkovně Open Music vystoupí v doprovodu svých tradičních spoluhráčů. Spolu s písničkářem se představí polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski a Pavel Plánka hrající na bicí a perkuse. Na repertoáru a vizuální stránce koncertu se nyní pracuje.

Už dříve pořadatelé zveřejnili, že na festivalu vystoupí také slovenský raper Separ či zpěvák Ben Cristovao. "I na další ročník připravujeme řadu mimořádných projektů. Jeden z nich přinese spojení zpěváka Janka Ledeckého s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Speciální vystoupení připravuje i kapela Chinaski. Zahraje u nás exkluzivně koncertní program, který si připravili pro svou loňskou oslavu 30. narozenin," dodal Moravec s tím, že v Hlučíně vystoupí i slovenská kapela No Name.

Štěrkovna Open Music 2026 plakát
© Štěrkovna Open Music
Štěrkovna Open Music podle výsledků loňské ankety European Festival Awards patří v kategorii do deseti tisíc návštěvníků mezi deset nejlepších akcí v Evropě. Letos pořadatelé toto prestižní ocenění chtějí obhájit. První krok už k tomu udělali. "Získali jsme užší nominaci za rok 2025. Nyní jsme ve společnosti tří desítek dalších malých festivalů, které o toto ocenění také usilují. Věříme, že i s podporou našich fanoušků, kteří nás mohou podpořit hlasováním, umístění obhájíme a dokážeme se posunout k celkovému vítězství," řekl druhý z ředitelského tandemu Matěj Ostárek.

Dodal, že vstupenky jsou už v prodeji. "Aktuálně je vyprodáno více než 60 procent kapacity festivalu. Zájemci nyní mohou zakoupit vstupenky ze třetí vlny za 1 800 korun," doplnil Ostárek s tím, že dětská vstupenka vyjde na 1 000 korun a VIP vstupenku pořadatelé nabízejí za 5 000 korun. Jednodenní vstupenky budou k dispozici v průběhu příštího roku.

Festival se na břehu Hlučínského jezera uskuteční od 23. do 25. července. Na čtyřech hudebních scénách a v rodinné zóně nabídne šest desítek programových bodů. Celkem se do programu zapojí na pět set umělců. Připravuje se opět klubová scéna, která kromě koncertů nabídne i besedy či hospodské kvízy. Pořadatelé nezapomínají ani na instalaci několika vizuálních objektů, které zpestří festivalový areál. Pro příští rok se opět při jejich výběru spojili s plzeňským festivalem Blik Blik.

Generálním partnerem festivalu Štěrkovna Open Music je stavební společnost Tomáš Straub s.r.o., koná se za podpory Moravskoslezského kraje a města Hlučín. Hlavními partnery jsou společnosti Kofola, Lenzing Biocel Paskov a NFCtron/Mastercard.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Koncert pro Patrika, O2 arena, Praha, 19.1.2026
Naživo: Leoš Mareš to zvládl. Koncert pro Patrika přinesl sympatické rozloučení, jaké by mu mnozí mohli závidět Narodil se 12. února 1970 a zemřel ve věku pětapadesáti let 5. prosince 2025. Patrik Hezucký byl člověk, kterého si během jeho života oblíbila spousta lidí, přičemž naprostou většinu z nich nikdy nepoznal. A reportáž o koncertě,... čtěte zde
Vydáno: 20.01.2026 20:09 v sekci Naživo
Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (15-11)
Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (15-11) Svět okolo opouští to, co se roky dalo označit za jistotu, a blázní čím dál tím více. Ještě, že je tu ta hudba! Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo téměř šedesát domácích (českých a slovenských) desek.... čtěte zde
Vydáno: 20.01.2026 15:00 v sekci Publicistika
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2025 podle musicserveru (40-31)
Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2025 podle musicserveru (40-31) Svět okolo opouští to, co se roky dalo označit za jistotu, a blázní čím dál tím více. Ještě, že je tu ta hudba! Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo téměř stovku zahraničních desek. Tohle je finální... čtěte zde
Vydáno: 20.01.2026 09:00 v sekci Publicistika
Stodola Michala Tučného, O2 arena, Praha, 17.1.2026
Naživo: O2 arena se díky písničkám Michala Tučného proměnila v obří stodolu Loni uběhlo třicet let od chvíle, kdy nás opustil Michal Tučný, naopak příští rok by oslavil osmdesáté narozeniny. Tato dvě výročí byla dostatečným důvodem, aby jeho nejbližší v mezidobí uspořádali vzpomínkový koncert v... čtěte zde
Vydáno: 19.01.2026 18:15 v sekci Naživo
Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (20-16)
Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (20-16) Svět okolo opouští to, co se roky dalo označit za jistotu, a blázní čím dál tím více. Ještě, že je tu ta hudba! Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo téměř šedesát domácích (českých a slovenských) desek.... čtěte zde
Vydáno: 19.01.2026 09:00 v sekci Publicistika
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Festival Štěrkovna Open Music triumfoval v prestižní anketě European Festival Awards, i s pomocí VŠB-TUO (15.01.2026 10:00)
- Naživo: Jako Batman a Robin. Ben se Sofianem zpívali v O2 universu skoro dvě a půl hodiny (22.12.2025 13:00)
- Užijte si Bena Cristovao v Edenu pěkně v teple domova. Záznam koncertu najdete nově na Oneplay (16.12.2025 17:21)
- Chinaski vydávají koncertní album "1. symfonická" a příští rok vyrazí na letní turné (02.12.2025 17:43)
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)
- PTK přeskočil v albovém žebříčku Taylor Swift, Sofian a Ben startují na třetím místě (23.10.2025 08:00)
- Nové desky 40/2025 - od Jacoba Colliera přes Vladimíra Mišíka po Khalida (15.10.2025 15:00)
- Video: No Name jsou vyhledávaní mezi mladými umělci. Napsali song pro Moona s Klarisou i pro Karmen Pál-Baláž a OliveraFromEartha (11.10.2025 13:48)
- Chinaski po třech letech vyrazí na turné. V létě vystoupí pod širým nebem na nejkrásnějších místech Česka (10.10.2025 11:19)
- Video: Romantická balada Chinaski "Bylo nebylo" dostala táborákový nádech a krásný videoklip (23.09.2025 14:30)

ALBUM TÝDNE 03/2026

Peter Lipa & AMC Trio
Lipa spieva AMC Trio

Peter Lipa i AMC Trio jsou dobře známá jména slovenského jazzu. Respektované žánrové osobnosti se mnohokrát potkaly na pódiu, na studiovou spolupráci si ale musely počkat. Nakonec to ale vyšlo a výsledkem je koncem loňského roku vydaný drobný počin "Lipa spieva AMC Trio".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna The Cure Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe