O5 a Radeček - Padám

O5 a Radeček natáčeli klip k písni "Padám" v pořádné sněhové vánici

Vydáno: 16.02.2025 13:19 v sekci Video - Hana Bukáčková | foto: BrainZone
O5 a Radeček loni zabodovali deskou "HoraLove". Po hitech "Hory", "I tak to za to stojí" či vánoční "Měla bys vědět" nyní přicházejí s písní "Padám".

"Někdy je to náročný a může to na nás padat. Až díky textům našich písniček se s odstupem času dozvídáme, jaké období jsme vlastně prožívali. Kdysi jsme nahráli desku a v každé skladbě zpívali něco o chlastu a že před něčím utíkáme. Do aktuálních textů se promítlo to, že žijeme hektické životy, kapele se daří, každý máme své zaměstnání, rodiny, já k tomu tři děti. Člověk někdy může mít pocit, že to na něho padá, že to nejde vše zvládnout a ustát. Ale zároveň máme kolem sebe lidi, kteří nás podporují, a je to všechno skvělý, moc skvělý," svěřil se v loňském rozhovoru frontman Tomáš Polák.

Písní dávají Radečci naději, že zas bude líp, i když se to aktuálně třeba nezdá a všechno na vás doslovně padá. Song doprovází jednoduchý klip, kterým nevědomky vzdávají hold svým několika turné na střechách a ukazují, že je třeba se na vše dívat z nadhledu.

V klipu, který režíroval Petr Mohyla, kapela vsadila sama na sebe, žádný příběh v něm nehledejte. O hollywoodské efekty se zasloužila sama příroda svým nečasem, který během natáčení spustila.

"Klip jsme natáčeli v lednu, ale protože svítilo sluníčko, tak jsme se rozhodli, že natočíme pocitově jarní klip v lehkém oblečení. Po pár prvních scénách se ale strhla vánice a chumelenice, ale my už jsme to celé museli dotočit, tak jak jsme byli oblečení. Byla strašná kosa, ale na tu jsme z jesenických hor zvyklí. Natáčení probíhalo na střechách historických budov Tomáše Bati ve Zlíně. Věříme, že místí genius loci dodává záběrům specifickou atmosféru," dodává baskytarista Ondřej Polák.

7/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marta Santos - Aquí no sobra nadie 8/10
Recenze: Takto zní současná Andalusie: Marta Santos na "Aquí no sobra nadie" umíchala radostný koktejl popu, flamenca a tanečních rytmů Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se... čtěte zde
Vydáno: 12.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Bruno Mars - I Just Might 6/10
Video: Bruno Mars vsadil na jistotu. Předvídatelná novinka "I Just Might" navazuje na jeho starší hity Nové album po deseti letech je událostí, která v případě globální megahvězdy velikosti Bruna Marse rozhodně stojí za zvýšenou pozornost. Ještě než 27. února uslyšíme celou desku "The Romantic", můžeme zpěvákovu aktuální... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 14:00 v sekci Audio / Video | Video
SHQ - Cestou necestou (Rozhlasové nahrávky (1967-70) 8/10
Recenze: Obsáhlý komplet rozhlasových nahrávek SHQ "Cestou necestou" nabízí jazzovou hostinu Jazz měl, alespoň v rámci (omezených) možností, za minulého režimu zelenou. Však také v určitých dobách umožnil rockerům hrát na platformě fúzujícího jazz-rocku a přikryl i jiné aktivity ze šedé zóny. Karel Velebný a jeho... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Štěrkovna Open Music letos nabídne gospelového Richarda Müllera nebo O5 a Radeček s orchestrem (07.07.2025 11:41)
- O5 a Radeček zahrají na Valentýna v O2 universu se symfonickým orchestrem (29.04.2025 14:42)
- Naživo: O5 a Radeček na svém největším koncertě se symfonickým orchestrem zahráli na romantický smyčce (19.02.2025 10:13)
- Video: O5 a Radeček a Vica Kerekes nás v "Měla bys vědět" ladí na Vánoce (07.11.2024 14:11)
- Rozhovory: O5 a Radeček - Po úspěchu v Českém slavíku nás v Šumperku vítalo zaplněné náměstí. Bylo to naše Nagano (29.10.2024 16:00)
- Recenze: O5 & Radeček na albu "HoraLove" oslavují lásku a naději a sázejí hit za hitem (16.10.2024 08:00)
- Fotogalerie: O5 a Radeček pokřtili sedmé album, Tereza Kostková pobavila poangličtěním jeho názvu (02.10.2024 13:28)
- Naživo: Frontmanovi O5 a Radeček v Roxy při hraní praskly kalhoty (14.03.2024 17:52)
- Video: O5 a Radeček se dali dohromady s Elly a "I tak to za to stojí" (06.03.2024 10:55)
- Video: Skupina O5 a Radeček pěje ódy na "Hory" a rozjíždí tematický projekt s horolezcem Radkem Jarošem (08.09.2023 15:13)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Taylor Swift Madonna Beyoncé Lady Gaga Coldplay Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe