Únorové koncertní klubovky s RFP Concerts, které stojí za to vidět

Únorové koncertní klubovky s RFP Concerts, které stojí za to vidět

Vydáno: 06.02.2025 11:52 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Rock For People
Hned zkraje roku 2025 se rozjíždí klubová koncertní série RFP Concerts v plné síle. Kromě připravovaných mega koncertů světových interpretů, jako jsou Guns N’ Roses, Bryan Adams, Parkway Drive nebo The Offspring se speciálními hosty Simple Plan, přináší pořadatelé do Česka i koncerty zajímavých interpretů mimo mainstream, vycházejících hvězd a nadějných mladých umělců.

Mezi výběr několika únorových klubových koncertů, které spojuje energická hudba a stojí za to je nepropásnout, patří například Silent Planet, Odetari, Destroy Boys, Ditz nebo Vukovi. Přehled všech Rock for People Concerts naleznete zde.

Hned začátek února zahájí trojice koncertů. První z nich, show amerických Silent Planet s jejich nejnovější deskou "Superbloom", si užijí hlavně fanoušci metalcoru. Oceňovaná kapela umocňuje hypnotické melodie střídavě syrovými a bohatými zvukovými krajinami s hardcorovými, post-rockovými, metalovými a ambientními texturami. Kalifornská formace vystoupí se speciálními hosty Like Moths to Flames, Vexed a Avoid 8. února v Rock Café.

Všestranný producent a rapper Odetari (na snímku) potěší příznivce nekonvenční hudby svou vybroušenou fúzí elektroniky, rapu, rage, glitche a dalších hudebních stylů, kterou příznačně nazývá odecore. Odetariho tvorba ve velkém uchvátila internetové davy, a to hlavně na TikToku, kde spolu se svým blízkým kolegou 6arelyhuman vytváří nekonvenční rave space uvnitř online prostoru. Umělec se svým nejnovějším singlem "Brains Out" vystoupí 8. února v MeetFactory.

Energická čtveřice Destroy Boys poháněná silou punk-rocku se po vydařeném vystoupení na Rock for People 2023 vrátí i s novou deskou 15. února do klubu Rock Café. Kapela má za sebou vystoupení na stagích festivalů Coachella, Roskilde nebo Sziget. Jako support vystoupí nadějná kapela Girlband!, kterou si fanoušci RFP Concerts můžou pamatovat jako předskokany Palaye Royale v brněnském Sonu.

Příznivce punku potěší pražská zastávka mladé a dravé kapely Ditz. Ta vytváří pokrokový noise rock/post-punk s rozsáhlým spektrem pedálových efektů s vlivy post-hardcoru i noise rocku osmdesátých a devadesátých let. Fanoušci Rock for People si je mohou pamatovat z loňského pražského koncertu Idles, kde vystoupili jako support. Formace zahraje 18. února v Café V lese.

Únorovou sérii klubovek uzavře skotská pop-punková skupina Vukovi se svou kombinací těžkých rockových riffů s melodickými, chytlavými vokály a intenzivním zvukem. Duo v čele s charismatickou zpěvačkou Janine se po skvělé show na Rock for People 2024 vrací do Česka s nadupaným sólo setem a vystoupí 26. února v Rock Café za doprovodu Unpeople a Artio.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
Tereza Balonová, Malostranská beseda, Praha, 4.12.2025
Naživo: Tereza Balonová vytvořila v Malostranské besedě rodinnou atmosféru Hned dvěma speciálními koncerty v Praze se Tereza Balonová rozhodla uzavřít éru svého druhého alba "Lampiony". Sedícím divákům přichystala spíše intimnější zážitek, s kapelou za zády ale atmosféru večera párkrát pěkně... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Yo Yo Band - Karviná (reedice 2025) 8/10
Recenze: Z hlubin černi dolů se vyloupl nádherný drahokam "Karviná" Yo Yo Bandu. Dočkal se povedené reedice První polovina devadesátých let byla v naší muzice hodně divoká. O hvězdy zářící před sametovou revolucí najednou zájem uvadl, posluchači hladověli po novinkách. Třeba po žánru reggae, který u nás reprezentovali jistý Martin... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Janais - Vianočná Janais (rozšírené vydanie 2025) 8/10
Recenze: "Vianočná Janais" se může stát šperkem v kolekci omšelých svátečních alb A už je to tady. Co? No přece Vánoce. Nejkrásnější svátky v roce si žádají i speciální písničky. Ano, máme tu koledy, tradicionály, ale i nové skladby, které navozují výjimečnou atmosféru. S deskou "Vianočná Janais" dokázala... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2025 15:40 v sekci Recenze
Mutanti hledaj východisko - Baví nás balancovat na okraji věcí, žánrů a stylů
Rozhovory: Mutanti hledaj východisko - Baví nás balancovat na okraji věcí, žánrů a stylů Mutanti hledaj východisko, alternativně rapový úkaz na domácí scéně, vydali po dvou letech nové album "Rada starších". Ve srovnání s předchozí nahrávkou "Puma" je stručnější, přímější a plné hostů. Proč? A jak se cítí na... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 3/2025 - od FKA Twigs přes Erica Claptona po Larkin Poe (29.01.2025 12:00)
- Fotogalerie: Finále Rock for People bylo přehlídkou tetování, účesů, sexy dam i vypracovaných břišáků (16.06.2024 20:02)
- Naživo: První den Szigetu byl ve znamení Florence And The Machine, Foals, Sama Fendera a jednoho nenápadného comebacku (11.08.2023 19:16)
- Fotogalerie: Rock For People odstartoval pěkně zostra (09.06.2023 14:28)
- Nové desky 45/2021 - od Taylor Swift přes Roda Stewarta po Mirai (17.11.2021 19:00)
- Nové desky 40/2021 - od Kryštof přes We Are Scientists po Oh Wonder (13.10.2021 08:00)
- Kytarový květen: do Prahy přijedou ambiciózní Will & The People i úderní Vukovi (18.02.2020 13:23)
- Naživo: PVRIS se v Praze moc nevytáhli (08.11.2017 10:59)
- Fotogalerie: PVRIS se premiérově představili českému publiku (08.11.2017 10:55)

ALBUM TÝDNE 48/2025

Barbora Poláková, Štěpán Urban
Sršeň

Co začalo jako zkoušení na projekt Báry Polákové jménem "Něhy", nakonec vyplynulo v celou společnou desku. A nejen to - zpěvačka a její kolega Štěpán Urban teď tvoří dvojici i v osobním životě. Tuto skutečnost potvrdili, ale vlastně ani nemuseli. Jejich klidná, laskavá hudba by to totiž řekla za ně.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Coldplay Kryštof Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe