Sharktank vydávají "Mud", druhý singl z očekávaného EP

Sharktank vydávají "Mud", druhý singl z očekávaného EP

Vydáno: 18.02.2024 08:35 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Hanna Fasching
Sharktank je známý svou žánrovou pestrostí, překvapivě živým pódiovým vystupováním, experimentováním a jedinečností. Čím nás tedy může Vídeňská parta v roce 2024 ještě překvapit?

Sharktank - Mud
© Sharktank
Odpověď zní: "Blindsided", jinými slovy úplně novým přístupem k tvorbě. Jedinou jistotou zůstává, že stát na místě rozhodně u poslechu jejich písní nebudete. Po loňském vyprodaném turné, milionech streamů a vystoupení v NPR letos přišel na řadu Eurosonic Festival v Groningenu, EU turné s Giant Rooks a kdo ví, co dalšího přijde v roce 2024.

Nový singl "Mud" je drsná skladba, která se zabývá těžkostmi při proplouvání životem. Ve slokách se objevují témata nedůvěry, měnících se postojů a pocitu odcizení, refrén odráží proměnu, kdy se kapela zbavuje svého dřívějšího já a čelí vnitřním konfliktům. Celkový tón je syrový a introspektivní a zachycuje výzvy osobního růstu tváří v tvář nepřízni osudu.

Takhle povedený nezávislý projekt u našich sousedů dlouho nebyl. Písničky Sharktank jsou postavené na jednoduše skvělých melodiích, které si můžete zazpívat, zatančit na ně a ztratit se v nich. Sharktank se okamžitě po úspěšném debutovém albu v roce 2021 zařadili mezi nejzvučnější jména rakouské a německé hudební scény. Základy Sharktank položili známý rakouský producent Marco Kleebauer a rapper Mile Lechner během pandemie Covidu v roce 2020. Brzy poté k Markovi do studia na společnou session pozvali i zpěvačku a kytaristku Katrin Paucz a všechno zapadlo dohromady. Katrin se během několika dalších zkoušek stala nedílnou součástí projektu a její kouzelný zpěv a citlivé texty o životních těžkostech a vztazích se střetávají s Marcovou provokativní produkcí a uvědomělými rapovými linkami Mileho. Kombinace těchto znaků je to, co vytváří výjimečný zvuk kapely.

Sharktank se vyvinul v zásadní součást rakouské a německé hudební scény. Od jejich debutu s písní "Get it Done" v červnu 2021 se budovalo očekávání jejich brzkého mezinárodního průlomu. Prokázali výjimečného experimentálního ducha a 24. března 2023 vydali své druhé album "Acting Funny". Rok 2023 byl ve znamení řady festivalů, nominace na Amadeus Austrian Music Award v kategorii Alternativa a uznání jako Impala Artists to Watch 2023.

BLINDSIDED TOUR 2024 (GER/AT):

12/03/2024 - Erlangen, E-Werk
13/03/2024 - Frankfurt nad Mohanem, Mousonturm
14/03 - Hamburk, Mojo Club
15/03/2024 - Berlín, Hole44
16/03/2024 - Drážďany, Beatpol
22/03/2024 - Vídeň, Arena

FESTIVALY 2024 (dosud oznámené):

09/03/2024 - egoFM fest (Mnichov)
08.-10. srpna 2024 - Haldern Pop

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 49. týden 2025
"Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování Dva týdny před Štědrým dnem se Ewa Farna se svou novodobou klasikou "Vánoce na míru" dostala na osmé místo rádiové hitparády, v pořadí digitálních singlů jí dokonce patří už číslo dva. Vedení z minulého kola si v hlavních... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 48/2025 - od Thomase Raggiho přes Zac Brown Band po živáky Depeche Mode a Nicka Cavea
Nové desky 48/2025 - od Thomase Raggiho přes Zac Brown Band po živáky Depeche Mode a Nicka Cavea Hned dva členové slavných skupin se tento týden prezentují sólo. Tím prvním je kytarista Måneskin Thomas Raggi, tím druhým Tom Smith z Editors. K nim se připojili Zac Brown Band, Norka Anna Of The North, živáky Depeche Mode, Scorpions a... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2025 17:00 v sekci Novinky | Nové desky
Lucie, O2 arena, Praha, 9.12.2025
Naživo: Hity, skvělá show i spousta hostů - Lucie oslavila 40 let i ve vyprodané O2 areně Lucie odehrála první ze dvou koncertů v pražské O2 areně. A Pražáci ve vyprodané hale potvrdili, že své Lucii rozumí. Kromě kapely se na pódiu představila řada hvězdných hostů: Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Petr Janda, Lenny... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2025 10:00 v sekci Naživo
Jan Bendig - Každý příchod na pódium musí být velký, aby na něj lidi nezapomněli
Rozhovory: Jan Bendig - Každý příchod na pódium musí být velký, aby na něj lidi nezapomněli Po loňském koncertu v O2 universu se Jan Bendig příští rok vrátí na místo činu s ještě větší hudební i vizuální show, která by měla posunout laťku zase o kus výš. V rozhovoru prozrazuje, co chystá, co ho spojuje s Jiřinou... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Barbora Poláková a Štěpán Urban, La Fabrika, Praha, 5.12.2025
Naživo: Barbora Poláková a Štěpán Urban bodali jemností, ne jedem. "Sršně" pokřtili březovou mízou Hudební i životní dvojice Bára Poláková a Štěpán Urban ukázala, že jim to ladí i na pódiu. V pátek na Mikuláše v pražské La Fabrice pokřtili své společné debutové album "Sršeň" s kapelou za zády a koncert proměnili v... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2025 16:56 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Minirecenze: Sharktank jsou na "Blindsided" odtažitě energičtí (19.03.2024 18:00)
- Sharktank vydali EP "Blindsided" (12.03.2024 14:48)
- Vídeňská kometa Sharktank letos míří na nejvyšší příčky (15.01.2024 12:22)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Prince Lady Gaga Madonna Ewa Farna Coldplay Beyoncé Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe