Slovenští Iconito představili  novinku "Brehy". V klipu si zahrály česko-slovenské herecké hvězdy

Slovenští Iconito představili novinku "Brehy". V klipu si zahrály česko-slovenské herecké hvězdy

Vydáno: 08.12.2023 09:16 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: BrainZone
Píseň "Brehy" je předzvěstí připravovaného nového alba kapely Iconito, které by mělo vyjít příští rok. Na CD připravuje formace česko-slovenské spolupráce, například skladbu s Nelou Pociskovou. Novinku "Brehy" koprodukoval společně s kapelou i Igor Timko ze skupiny NoName.

Iconito jsou známí zejména projektem "Korene", který na Slovensku sklidil obrovský úspěch. Tradice, které nepominou a měly by se připomínat mladé generaci, na to chtěli kluci z východu poukázat. Aktuálně však vychází jejich novinka "Brehy", která je absolutním žánrovým kontrastem k jejich předešlým skladbám. V klipu se dokonce zhostila hlavní role i hvězda seriálu "Dunaj" Marek Rozkoš a charismatická česká herečka Anička Randárová.

Poslední roky věnovali muzikanti projektu "Korene" veškerý svůj čas. Je to koncept, který nabízí písně z různých regionů a celkově ho podtrhují i ​​významní herci, kteří mu dodali vibe života ze starých časů našich mám. Skupina, která kromě toho, že měla své turné v zahraničí a má enormní zájem o folklór v moderním šatu, ukončí letošek velkým koncertem v Michalovcích a otevře nový rok v Bratislavě.

"Poslední dva až tři roky jsme se věnovali práci na projektu 'Korene', který se věnoval modernímu folklóru. Píseň 'Brehy' je v podstatě jakýmsi návratem k našim vlastním kořenům, protože pop byl to, s čím jsme začínali. Nová skladba je jakýmsi můstkem k nově připravovanému multižánrovému albu kapely, které plánujeme vydat ve druhé polovině roku 2024. Intenzivně pracujeme na nových skladbách, ze kterých bude, a to můžu opravdu slíbit, každá jedna z úplně jiného soudku. Potvrdí to i fakt, že na desce bude spousta slovenských, ale i československých spoluprací. Je to nejen pro nás, ale věříme, že i pro naše fanoušky svěží nový vítr, ať už od zvuku až po samotné téma. S určitostí ale můžeme říci, že také kapela vyrostla, naučila se v těchto hudebních vodách lépe hýbat a vždy se snažíme posouvat naše limity a možnosti. Zvuk, jaký má tato skladba, považujeme za nejaktuálnější, jaký jsme dokázali vyprodukovat. Je to proto podle mě v rámci naší tvorby naše nejsoučasnější a nejpopovější píseň po zvukové stránce," říká frontman skupiny Kristián Dufinec.

Videoklip prošel speciálními úpravami a efekty pod taktovkou Michala Šabíka. Námět, režie a scénář měl na starosti samotný frontman kapely Kristián Dufinec, kamery a střihu se zhostil Adrian Jenčo z Cube Art Pictures. O speciální osvětlení se postaral Peter Visokai (Sound and Light) a Karel Bohrn (KB shop). Hudební produkci zastřešili kluci z Iconito a koprodukci má na svědomí Igor Timko. Celkový mix dořešil Peter Jakab (Sinus records) a master Peter Halgaš (Ecosounds mastering). Celkově dějová linka i samotná píseň předurčuje směřování tématu a příběhu, kam by se lidé uměli dostat.

"U nás v kapele padla otázka typu - jaký je nejhorší druh nevěry? A všichni v jsme se shodli na tom, že by to bylo snad to, když přichytíte milovaného člověka, jak vám zahýbá. Nakonec jsme se uzřejmili, že mnohem horší je přijít na to ve stejný moment a při stejné situaci, to je asi opravdu katastrofický scénář pro každého, kdo miluje upřímně. A jelikož příběhů o lásce je mnoho a častokrát se recyklují, chtěli jsme využít i VFX & AI, ale tak aby nám dramaturgicky posouvali děj. Nejde jen o to, aby se nám obraz hýbal a vybarvoval, chtěli jsme najít něco jiného, ​​více originální, kdy lze nabídnout divákovi i jakési pojítko, a tak trochu i sci-fi prvek pro tento klip, aby upoutal pozornost na první pohled. Zda se nám to podařilo, ať posoudí divák," vysvětluje vznik klipu Kristián.

V hlavních rolích se objevují aktuální československé herecké talenty, za slovenskou stranu je to herec Marek Rozkoš z jednoho z nejúspěšnějších seriálů "Dunaj". A v hlavní ženské roli se objevuje charismatická česká herečka Anička Randárová ze Zlína, která studovala na DAMU v Praze a je to neskutečný talent. Již nyní se objevuje v různých seriálech, filmových produkcích i TV spotech. Na kameře dodává pocit, že byste ji nejraději snědli kvůli jejímu citlivému, decentnímu a preciznímu emočnímu provedení. Kromě nich si vedlejší role zahráli i Simonetta Hladká, kterou můžete znát z filmu "Pivnica (Sklep)", a model Daniel Adam, který se skupinou spolupracuje už léta. A jak bude pokračovat Iconito dál?

"Za poslední rok jsme během devíti měsíců absolvovali celkem tři cesty do USA. Bylo to něco neuvěřitelného a výjimečného, naše první americké turné. Velmi si vážíme pozvání a pohostinnosti Slováků žijících v USA. Naše další plány na příští rok budeme postupně zveřejňovat, ale už se neumíme dočkat našeho naplánovaného velkolepého koncertu v rámci projektu 'Korene' společně s FS Zemplín. Odehrajeme ho 22. prosince v Michalovcích a v lednu chceme toto představení ukázat i publiku v Bratislavě, a to konkrétně 28. ledna 2024 v bratislavském Stars Auditoriu. S tímto představením pak absolvujeme ještě pár koncertů, z nichž můžu zmínit festival ELRO v Kežmarku nebo Hodonínské slavnosti v Česku. A po těchto všech koncertech se už nesmírně těšíme na naše nové album," uzavírá Kristián Dufinec.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Bára Basiková, Kostel sv. Markéty, Jaroměřice nad Rokytnou, 17.1.2026
Naživo: Excelentní hlas Báry Basikové rozezvučel barokní perlu Vysočiny Začátky kalendářních roků se v muzice většinou odvíjejí dost líně. Chyba v matrixu se ale občas stane. Robbie Williams klidně nečekaně vypustí nové album a v Jaroměřicích se zase může odehrát odložený, původně vánoční... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2026 17:00 v sekci Naživo
Vladimír Merta - Nech, nebo ber (Nejisté jistoty 4) 8/10
Recenze: "Nech, nebo ber" říká Vladimír Merta a dává počtvrté nahlédnout do svého písničkářského zápisníku jménem "Nejisté jistoty" Vladimír Merta jede na tvůrčí vlně. Jestli je za tím snaha zredukovat obsah textařských zápisníků, polibek múzy nebo strašák blížící se osmdesátky, to ví nejlépe on sám. Pro posluchače je podstatné, že série "Nejisté... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Rain City Drive, Honey Revenge, Rock Café, Praha, 16.1.2025
Naživo: Rain City Drive v Praze naznačili, že vystoupí i na Rock For People Přes nekončící popularitu a další série nemá americká show "The Voice" pověst soutěže, z níž by vycházely do světa hotové hvězdy - pokud tedy nepočítáme Morgana Wallena, Melanii Martinez, Cassadee Pope a pár dalších. Ale Matt... čtěte zde
Vydáno: 17.01.2026 16:15 v sekci Naživo
 Roman Holý - O pytlíku a bříšku 9/10
Video: Roman Holý radí v písni "O pytlíku a bříšku", jak se trefit (nejhorším) chlapům do srdce Roman Holý vydal na sklonku minulého roku druhou sólovku "Strážce klidu Vol. 2". Najdete na ní i perlu "O pytlíku a bříšku", v níž mimo jiné zazní "pytlík musí být prázdný a bříško pěkně plné". Svým způsobem jde o léty... čtěte zde
Vydáno: 17.01.2026 08:00 v sekci Audio / Video | Video
Flea feat.Thom Yorke - Traffic Lights 8/10
Audio: Co bychom dělali ve světě naruby? Flea si v singlu "Traffic Lights" přizval na pomoc Thoma Yorkea z Radiohead Flea už přes čtyřicet let pohání basou Red Hot Chili Peppers, takže dává smysl, že ho tahle formace dokázala vytížit do poslední noty. Teď to po deskách "Unlimited Love" a "Return of the Dream Canteen" - vydaných krátce po sobě -... čtěte zde
Vydáno: 16.01.2026 13:00 v sekci Audio / Video | Audio
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: No Name jsou vyhledávaní mezi mladými umělci. Napsali song pro Moona s Klarisou i pro Karmen Pál-Baláž a OliveraFromEartha (11.10.2025 13:48)
- Naživo: Dvojkoncert Botox a No Name byl v Moravských Budějovicích za odměnu (10.08.2025 19:00)
- Video: Podle No Name je svět "Stand Up Comedy". Bez pointy (03.08.2025 13:32)
- Video: No Name si plní sny. Duetem a klipem "Múza" je provází herečka Alena Ďuránová (22.02.2025 19:28)
- No Name oslaví třicet let kariéry v O2 areně a vydávají singl "Ty a tvoja sestra" v italštině (24.10.2024 16:41)
- Video: Abstraktním klipem "Studený štart" lákají No Name na brzy startující turné (21.03.2024 14:26)
- Video: No Name zvou klipem "Ak nejde o všetko" na jarní turné (08.03.2024 08:14)
- Nové desky 49/2023 - od Nicki Minaj přes Tate McRae po No Name (13.12.2023 16:00)
- Recenze: No Name zvážněli. Album "V pôvodnom znení" se hodí spíš k pozornému poslechu než k tanci (14.11.2023 16:00)
- No Name vydávají "V pôvodnom znení" a ohlašují turné s Nocadeň (13.11.2023 11:23)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Prince Justin Bieber Beyoncé Madonna Ewa Farna Coldplay Lady Gaga The Cure
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe