- musicserver.cz">

Naštvaná Billie Eilish: "Mužská těla nikdo neřeší"

17.11.2023 15:55 - Simona Knotková | foto: Marie Trávníčková / musicserver.cz

Sexualizace a objektivizace ženského těla je věčné téma. Své o tom ví i Billie Eilish, která kvůli tomu zažila krušné časy coby náctiletá debutantka na poli pop music. A zažívá vlastně dodnes. O odvrácené straně žen (nejenom) v hudebním průmyslu se naposledy rozpovídala v rozhovoru s americkým týdeníkem Variety. Zde také odhalila, proč se na startu své kariéry objevovala na veřejnosti výhradně v oversized oblečení.

"Nešlo mi o to, aby mě lidé nesexualizovali. Nechtěla jsem ale, aby měli přístup k mém tělu, i kdyby měl být jen vizuální. Nebyla jsem dostatečně silná a sebejistá na to, abych ho ukazovala. Kdybych to tehdy udělala, úplně by mě zničilo, co by o něm ostatní říkali," prozradila dnes jednadvacetiletá zpěvačka.

Pro její, na popovou scénu neobvyklý styl oblékání bylo její tělo paradoxně hodně propíráno a mimo jiné si mohla vyslechnout, že se neobléká dostatečně žensky. Když volné svršky ale později odložila a začala se ukazovat i v něčem přiléhavějším a odhalenějším, tedy dostatečně feminním, zlé jazyky ji zase začaly obviňovat z přílišné sexualizace.

"Mám velký kozy. Mám velký kozy už od svých devíti let a nic s ním nenadělám. Takhle vypadám. Takže když si pak obleču něco odhalujícího, všichni hned říkají: 'Oh, ale vždyť jsi přece nechtěla, aby tě lidi sexualizovali.' Polibte mi p*del! Jsem doslova bytost, která je někdy sexuální. Jděte do haj*lu!" vzkázala všem kritikům.

V interview také výstižně poukázala na dvojitý standard a odlišný přístup k ženskému a mužskému tělu: "Mužská těla nikdo neřeší. Když máte svaly, cool. Když je nemáte, taky cool. Jste vychrtlí, cool. Máte taťkovské břicho, cool. Jste oplácaní, cool. Všichni jsou s tím v pohodě. A víte proč? Protože holky jsou ohleduplné. Neřešíme vaše těla, protože vnímáme lidi podle toho, jak se chovají!"DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY