Cat Power v coververzi "Like a Rolling Stone" od Boba Dylana u Fallona znovu předvedla bravurní výkon

18.11.2023 18:06 - Kateřina Spacek | foto: Julien Bourgeois

Chan Marshall alias Cat Power se už nějaký ten pátek věnuje předělávkám rockových písní. V pátek 10. listopadu tato talentovaná hudebnice vydala živé album "Cat Power Sings Dylan: The 1966 Royal Albert Hall Concert". Nechybí na něm ani nejslavnější skladba Boba Dylana "Like a Rolling Stone".

Tenhle song byl velkým závěrem tehdejšího Dylanova vystoupení a stejně tak Cat Power jím zakončuje svou živou kolekci. Nedávno vystoupila jako hudební host v "The Tonight Show" Jimmyho Fallona, kde se tohoto evergreenu ujala se svou doprovodnou kapelou.

Chan si i tentokrát předlohu trochu poupravila a našla opravdu originální způsob, jak tuto svéráznou skladbu odzpívat. V rozhovoru pak popsala také okamžik, kdy na jejím koncertě jeden z diváků před tím, než měla zaznít "Ballad of a Thin Man", vykřikl: "Judas!" Bylo to takové malé déjà vu - v roce 1966 se totiž tohle slovo sálem ozvalo také, avšak až po této písni a těsně před závěrečnou "Like a Rolling Stone".

"Bylo to něco impulzivního. Nečekala jsem, že se publikum také pokusí zopakovat svou část původního vystoupení. Nicméně svým způsobem je Dylan božstvem pro nás všechny, kteří tvoříme hudbu," dodala. U Jimmyho k této situaci nedošlo, výkřik lze zaslechnout pouze na albu. To muzikantka představí i evropským fanouškům - její "Cat Power sings Dylan: The 1966 Royal Albert Hall Concert 2024 Tour" na Starém kontinentě odstartuje v dubnu.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY