Noel Gallagher hlásí novinky: desku, rozvod a větší šanci na reunion Oasis

23.01.2023 17:19 - Honza Balušek | foto: Sour Mash Records

Noel Gallagher si na své další album vzal docela dost času, vždyť minulou řadovku "Who Built the Moon?" vydal už na sklonku roku 2017. Nyní ale konečně dal všem svým hudebním nápadům ve studiu výsledný tvar, a tak se 2. června můžeme těšit na jeho čtvrtou sólovku. Pojmenoval ji "Council Skies".

Noel Gallagher's High Flying Birds - Council Skies
© Sour Mash Records
Kolekce, kterou před několika týdny uvedl do světa první singl "Pretty Boy" a nyní druhý "Easy Now" (oba videoklipy si můžete pustit níže), bude obsahovat jedenáct písniček. Deluxe edice přinese i druhý disk se čtrnácti tracky, mezi nimiž se kromě dalších nových skladeb a instrumentálních a živých verzí skví i remixy z rukou Roberta Smitha z The Cure ("Pretty Boy") a Pet Shop Boys. Druzí jmenovaní se postarali o remixovou podobu písničky "Think Of A Number" a pravděpodobně se bude jednat i o příští singl. Legendární popové duo se totiž svěřilo, že z jeho studia vzešly celkem čtyři remixy tohoto songu.

Oznámení o vydání alba se u Noela spojilo i se zprávou z osobního života. Po dvaadvaceti společných letech (vzali se ale až v roce 2011) se s manželkou Sarou Macdonald dohodli na rozvodu. Fanoušci ihned zbystřili, protože Sara bývá často označována za tu, která nejvíce brání reunionu Oasis. Pod kotel přiložil i sám Noel, když v rozhovoru pro BBC na toto téma prohlásil: "Nikdy neříkej nikdy. Muselo by k tomu ovšem dojít za mimořádných okolností. To však neznamená, že tyto okolnosti nikdy nenastanou." Své si k tomu řekl i bratr Liam, který na twitteru svým známým ujetým způsobem ohlásil, že mu Noel telefonoval, "prosil o odpuštění" a prý že se s ním chce setkat. Že by skutečně reunion Oasis už nebyl tak nepravděpodobný?

Tracklist nové desky od Noel Gallagher's High Flying Birds bude následující: I’m Not Giving Up Tonight, Pretty Boy, Dead To The World, Open The Door, See What You Find, Trying To Find A World That’s Been And Gone, Easy Now, Council Skies, There She Blows!, Love Is A Rich Man, Think Of A Number, We’re Gonna Get There In The End (bonus track). Deluxe edice nabídne i druhý disk s těmito skladbami: Don’t Stop..., We’re Gonna Get There In The End, Mind Games, Pretty Boy (Instrumental), Dead To The World (Instrumental), Council Skies (Instrumental), Think Of A Number (Instrumental), I’m Not Giving Up Tonight (David Holmes Remix), Think Of A Number (Pet Shop Boys Magic Eye 12” Remix), Pretty Boy (Robert Smith Remix), Council Skies (The Reflex Revision), Flying On The Ground (Radio 2 Session, 08.09.21), You Ain’t Goin’ Nowhere (Radio 2 Session, 08.09.21), Live Forever (Radio 2 Session, 08.09.21).NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY