Lucie Redlová, Palác Akropolis, Praha, 7.9.2022

Lucie Redlová v Praze pokřtila desku po valašsku - byly frgály i pálenka

Vydáno: 09.09.2022 07:53 v sekci Naživo - Hana Bukáčková | foto: Honza Průša

Písničkářka Lucie Redlová vítala návštěvníky středečního koncertu po valašsku - frgály, pálenkou a s úsměvem na tváři. Svoji třetí desku "Lidová Redlová" pokřtila sirupem z mateřídoušky společně s herečkou Nelou Boudovou, se kterou se poznala na Banátu. Byl to příjemný, voňavý večer.

Live: Lucie Redlová

místo: Palác Akropolis, Praha
datum: 7. září 2022
setlist: Vdávala bych sa, Snažím se, Pilot, Indiánská, Vrba, Rozmilý, Kamarádko moje, Keby ja, Za co, Bože, za co, Otevřte sa, mraky, Vodo moja, Prší déšť, Fialečka, Hora, Vzpomínej zlehka, Až uzamkneme nebe, Otázky, Na Lhotách, Kamarádi, Horehronka, Podzim první, poslední
Fotogalerie

V Paláci Akropolis jsem byla mnohokrát, ale poprvé na akci, která se odehrávala v malém sále, kde spíš bývají afterpárty nebo kde si lidi sednou u piva. Netypické prostředí se ale stalo tentokrát takovým obýváčkem s rodinnou atmosférou.

Lucie Redlová, Palác Akrapolis, Praha, 7.9.2022
© Honza Průša
V úterý hrála v české metropoli LP, o den později LR neboli Lucie Redlová. Obě jsou to silné a charismatické ženy. Každá po svém. Ta druhá, holka z Moravy, svůj večer pojala po svém a v předsálí vítala příchozí pálenkou - jablkovicí z dubového sudu - a frgály s tvarohem a hruškovými povidly. Mňam.

Hlavním bodem programu bylo představení její třetí sólové desky Praze (v rodném Valmezu křest stihla ještě před prázdninami). Na albu se tak trochu potatila a zaměřila se na lidovku, což se ostatně odrazilo i do názvu "Lidová Redlová". V písních, na nichž spolupracovala s Jurou Hradilem (Tata Bojs, Hrubá hudba), zúročila léta zkušeností s lidovou i ohlasovou tvorbou.

Celý set začala Lucka netradičně mezi lidmi se skladbou "Vdávala bych sa". Doprovázela se přitom na ukulele. Poté se k ní přidala kapela - kytarista Ivan Trpík a bubeník Milan Kratochvíl, kteří s ní hrají už třináct let. Verše některých písní předváděla doslova - při "Indické" si nasadila indiánskou čelenku, kterou našla na festivalu TrutnOFF v Brně, v závěru songu "Za co, Bože, za co" si opravdu klekla s modlitbou.

Kytaru střídala s mandolínou a došlo i na emoce. Když dozněla píseň "Kamarádko moje", první singl z aktuální desky věnovaný zesnulé houslistce Jitce Šuranské, leskly se v mnohých očích slzy.

Lucie Redlová, Palác Akrapolis, Praha, 7.9.2022
© Honza Průša
A pak už přišel čas na křest. Kmotrou se stala herečka Nela Boudová, která letos navštívila festival Banát v Rumunsku. Tam Lucku slyšela prvně a hned si její tvorbu zamilovala. Zavzpomínala, že na přijímačkách na konzervatoř musela zazpívat dvě lidovky, a proto má k této tvorbě blízko.

Křtilo se sirupem z mateřídoušky (opět z Banátu), který pak koloval mezi fanoušky spolu s tou pálenkou z úvodu. Redlová mezitím poděkovala všem, kteří přes Donio přispěli na nahrávku, i těm, kteří zareagovali na její výzvu a poslali své záběry, díky nimž mohl vzniknout klip ke skladbě "Vodo moja".

Jako host vystoupil Ondřej Vychodil, který se s Luckou mimochodem také potkal na Banátu (je vidět, že to je akce velmi plodná na různé spolupráce) a který ji doprovodil na basklarinet ve čtvrtině skladeb. A k tomu byl i vtipný - když jeho kolegyně připomněla, že zmíněná "Vodo moja" se původně nahrála s Horňáckou muzikou, okomentoval to slovy, že je dolňák.

Písničkářka se připravila, i co se týče merche. Prodávala náušnice, brože, ale i lžíce na boty a podobné předměty, vše pěkně a vkusně sladěné s motivem pomněnek z obalu desky.

A jak začala, tak skončila. "Horehronka" zazněla komorně - sólově. S kapelou pak přidali "Podzim první, poslední" z debutové desky této svérázné hudebnice. Bylo to příjemné setkání, které by si zasloužilo větší prostor. Ostatně sama Lucie Redlová by si zasloužila větší povědomí.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (10-5)
Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (10-5) Svět okolo opouští to, co se roky dalo označit za jistotu, a blázní čím dál tím více. Ještě, že je tu ta hudba! Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo téměř šedesát domácích (českých a slovenských) desek.... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2026 14:00 v sekci Publicistika
Anna of the North - Girl in a Bottle 8/10
Minirecenze: Popová jednohubka z Norska: Anna of the North a její "Girl in a Bottle" Že na severu Evropy rostou skvělé popové zpěvačky na stromech, víme na musicserveru už dávno. Anna of the North rozhodně nepatří mezi nováčky, na našem webu jsme ale žádnou její desku dosud nezrecenzovali. Tak proč si nestřihnout... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2026 10:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2025 podle musicserveru (30-21)
Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2025 podle musicserveru (30-21) Svět okolo opouští to, co se roky dalo označit za jistotu, a blázní čím dál tím více. Ještě, že je tu ta hudba! Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo téměř stovku zahraničních desek. Tohle je finální... čtěte zde
Vydáno: 21.01.2026 18:00 v sekci Publicistika
Nové desky 2/2026 - od Robbieho Williamse přes Madison Beer po Dymytry Paradox
Nové desky 2/2026 - od Robbieho Williamse přes Madison Beer po Dymytry Paradox Minulý týden trochu nečekaně zazářil Robbie Williams, který svůj "Britpop" vydal o tři týdny dříve. K němu se dále přidali Alice Merton, Madison Beer, rapper A$AP Rocky, matador Richard Marx, čeští Dymytry Paradox, dance-punkoví DZ... čtěte zde
Vydáno: 21.01.2026 12:00 v sekci Novinky | Nové desky
Koncert pro Patrika, O2 arena, Praha, 19.1.2026
Naživo: Leoš Mareš to zvládl. Koncert pro Patrika přinesl sympatické rozloučení, jaké by mu mnozí mohli závidět Narodil se 12. února 1970 a zemřel ve věku pětapadesáti let 5. prosince 2025. Patrik Hezucký byl člověk, kterého si během jeho života oblíbila spousta lidí, přičemž naprostou většinu z nich nikdy nepoznal. A reportáž o koncertě,... čtěte zde
Vydáno: 20.01.2026 20:09 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: "Husličky" Vlasty a Lucie Redlových ukončily letošní Prázdniny v Telči (14.08.2023 21:18)
- Video: Lucie Redlová a Mejla Basel stvořili působivý klip "Prší déšť" (04.05.2023 10:21)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2022 podle musicserveru (15-11) (25.01.2023 08:00)
- Fotogalerie: Lucie Redlová křtila desku "Lidová Redlová" v plném malém sálu Paláce Akropolis (08.09.2022 08:59)
- Lucie Redlová ve středu v Paláci Akropolis pokřtí desku "Lidová Redlová" (04.09.2022 13:13)
- Rozhovory: Lucie Redlová - Tvůrčí svoboda je pro mě nejzásadnější (29.06.2022 18:15)
- Nové desky 19/2022 - od Florence + The Machine přes The Black Keys po Kendricka Lamara (18.05.2022 08:00)
- Recenze: "Lidová Redlová" je upřímná oslava muzikantství (16.05.2022 00:00)
- Naživo: Krajina Folkových prázdnin zavedla návštěvníky na místa, kde je svět v pořádku (03.08.2021 17:37)
- Naživo: Na koncertě Redlové a skupiny Hm... zazněly i písně od U2, Abby nebo Nedvědů (23.03.2018 11:16)

ALBUM TÝDNE 03/2026

Peter Lipa & AMC Trio
Lipa spieva AMC Trio

Peter Lipa i AMC Trio jsou dobře známá jména slovenského jazzu. Respektované žánrové osobnosti se mnohokrát potkaly na pódiu, na studiovou spolupráci si ale musely počkat. Nakonec to ale vyšlo a výsledkem je koncem loňského roku vydaný drobný počin "Lipa spieva AMC Trio".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Prince Madonna Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna The Cure Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe