"Revolver" od The Beatles vyjde ve speciální reedici

"Revolver" od The Beatles vyjde ve speciální reedici

Vydáno: 10.09.2022 17:37 v sekci Novinky - Jiří V. Matýsek | foto: Universal Music
Vydávání remixovaných a archivním materiálem naplněných reedic desek od legendárních The Beatles se zdánlivě uzavřelo vloni s výroční edicí jejich poslední řadovky "Let It Be". Archivy ovšem ještě některé poklady stále skrývají a producenta Gilese Martina osvěžování zvuku nahrávek očividně baví, takže je tu další kousek.

Tentokrát se nového remixu dočkalo klíčové album "Revolver" z roku 1966, které v kariéře kapely znamenalo výrazný přerod. Od příjemných popových písniček se Brouci posunuli k podstatně komplikovanějšímu zvuku. Ve výrazné míře se zde odrazily vlivy psychedelie, indické i klasické hudby a díky tomu je dílo dodnes považováno za jeden z milníků v oblasti studiové práce.

Nový stereo mix vznikl přímo z původních čtyřstopých pásů za použití technologie, která byla vyvinuta pro potřeby třídílného dokumentu Petera Jacksona "The Beatles: Get Back". Fanoušci se dále můžou těšit na tři desítky alternativních verzí songů, nepoužitých záznamů ze studia, demoverzí a přípravných tracků, které podávají celistvý pohled na tvůrčí proces zrodu alba, jež bylo na svou dobu velmi experimentální.

Reedice "Revolver" vyjde v základní podobě jako jeden disk na CD, LP a limitovaném picture disku, pochopitelně bez bonusového materiálu. Ten najdeme na rozšířených edicích. K dispozici bude 2CD varianta s 15 bonusy a hlavně dvě Super Deluxe verze. Ty se budou rozprostírat na pěti CD, respektive čtyřech LP a sedmipalcovém singlu a kromě pořádné porce hudby nabídnou také 100stránkovou knihu v pevných deskách, která bude velikostí odpovídat CD nebo vinylům.

Níže můžete ochutnat nový zvuk skladby "Taxman", který byl zveřejněn společně s oznámením o vydání nahrávky, a také mrknout na trailer, kde jsou všechny verze prezentovány.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily PJ Harvey v krátkém silvestrovském pozdravu pro své fanoušky zavzpomínala na dvouletou šňůru k albu "I Inside The Old Year Dying" (o pražském koncertu jsme psali zde). Zároveň oznámila, že od března, kdy turné skončilo, píše... čtěte zde
Vydáno: 03.01.2026 08:00 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Hudba v TV: Omlazená "The Beatles Anthology" sice nevyužila všechny šance, jako dokument o kapele přesto zůstává nedostižná (28.11.2025 14:00)
- Nové desky 46/2025 - od Oneohtrix Point Never přes Tři sestry po Ollyho Murse (26.11.2025 13:00)
- Nová verze seriálu "The Beatles Anthology", navíc se zcela novou epizodou, se blíží. Koukněte se na trailer (20.11.2025 10:33)
- The Beatles a "Anthology" počtvrté. Vrací se i dokumentární seriál a kniha (23.08.2025 16:31)
- Už víme, kdo si zahraje členy The Beatles ve čtyřech chystaných filmech (01.04.2025 12:17)
- Hudba v TV: Film "Beatles '64" je výtečným dokumentem o začátku britské hudební invaze do USA (06.12.2024 08:00)
- Nový dokument o The Beatles se zaměří na momenty, kdy dobyli Ameriku (20.10.2024 15:41)
- Na předvánoční trh míří další box The Beatles. Tentokrát kolekce mono verzí jejich raných amerických alb (19.09.2024 09:27)
- Video: Nový klip k "Let It Be" nabízí alternativní pohled na slavnou píseň The Beatles (14.05.2024 14:00)
- The Beatles se dočkají čtyř životopisných filmů - každý člen bude mít svůj (24.02.2024 13:27)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe