shop.musicserver.cz
Nové desky 24/2022 - od Foals přes Sigmu po Grey Daze s Chesterem Benningtonem

Nové desky 24/2022 - od Foals přes Sigmu po Grey Daze s Chesterem Benningtonem

Vydáno: 22.06.2022 13:10 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Grey Daze

S blížícím se létem si můžete zatancovat se Sigmou nebo Foals. Bude je doplňovat druhá posmrtná deska Chestera Benningtona s Grey Daze, popová Alice Merton, meditovat můžete s Alanis Morissette, rap zastane Example, country Brett Eldredge a naši scénu Baborák Ensemble a Matej Smutný.

V pátek 17. června vyšly tyto nové tituly:

Foals - Life Is Yours
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie rock / dance punk

Foals - Life Is Yours
Ačkoli sestavu Foals opouštějí členové, její jádro vcelku úspěšně pokračuje. Před vydáním dvojalba "Everything Not Saved Will Be Lost" (jež bylo třetí nominací skupiny na Mercury Prize) odešel basák Walter Gervers, letošní novinku s nimi již nenahrával klávesák Edwin Congreave. Zbývající trio natáčelo jedenáct kousků v zimě v době covidového lockdownu a prozrazuje o nich: "Pracovali jsme v tichosti a soukromí v holé bílé místnosti bez sedaček a oken, kde jsme měli pouze vlastní atmosféru. Do této volné prázdnoty jsme přinesli všechny barvy a optimismus, které jsme mohli. Chtěli jsme vytvořit něco jednotného a povzbuzujícího, užít si trochu prostoru a otevřít okno v místnosti bez oken. Ta nahrávka je balzámem, záchranným člunem, který nás převeze každodenními úkoly, a nadějí, kterou hledáme v zimních měsících." Producentsky se na kolekci podíleli Dan Carney, známý ze spolupráce s La Roux, Sophie Hunger, Bat For Lashes nebo Franz Ferdinand, a jeho americký, Grammy oceněný kolega John Hill. Jak zní výsledek, zjistíte na YouTube.


Perfume Genius - Ugly Season
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: art pop / indie rock / baroque pop

Perfume Genius - Ugly Season
Jaký je příběh o vzniku šesté řadovky projektu Perfume Genius? To takhle jednou Michael Alden Hadreas kývl na žádost složit hudbu k tanečnímu představení "The Sun Still Burns Here" choreografky Kate Wallich. Deset skladeb se nakonec stalo základem jak pro nové album, jež spoluprodukoval Blake Mills, tak pro krátký film "Pygmalion's Ugly Season" režiséra Jacolbyho Satterwhitea. Na sedmadvacetiminutový snímek, v němž si Hadreas sám zahrál, se můžete podívat na jeho YouTube profilu. Jak se vám líbí?


Sigma - Hope
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: EDM / house / drum and bass

Sigma - Hope
Anglické drumandbassové duo Sigma své fanoušky s druhou řadovkou napínalo dlouhých sedm let, ovšem singly z ní je zásobuje už od roku 2016. Díky tomu už dávno víme, že mezi hosty najdeme hudebníky jako Birdy, Louisa, Jack Savoretti, Sam Feldt, Shakka, Carla Marie Williams, Lowes, U137, John Newman, Taet, Kelly Kiara a ZieZie. K nim se navíc v celkovém počtu osmnácti tracků, které na "Hope" najedete, přidali ještě Kovic, Jamie Scott, Louis III, Karma Child a Maverick Sabre. Do letní roztančené noci vplujte přes bránu YouTube.


Grey Daze - The Phoenix
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: nu-metal / post grunge

Grey Daze - The Phoenix
Když se před dvěma roky vylouplo album "Amends" Grey Daze, bylo to pro neznalce kariéry Chestera Benningtona z Linkin Park trošku šok. Se svou první kapelou nahrál v devadesátých letech hned dvě studiovky, a tak toho nevydaného materiálu a písniček, kterým lze vtisknout propracovanější zvuk, je o hodně víc. Dokazuje to druhá deska "The Phoenix" s desítkou dalších songů. I tentokrát došlo na hosty, kteří je oživili a vyšperkovali. Jsou jimi Dave Navarro z Jane's Addiction, Richard Patrick z Filter a především Chesterovy dcery Lily a Lila. Že mají nové verze stále co nabídnout, zjistíte na YouTube profilu formace. V našem shopu si desku můžete pořídit na CD i dvou různých vinylech.


Nick Cave - Seven Psalms
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: melodrama

Nick Cave - Seven Psalms
Nick Cave ve spolupráci s Warrenem Ellisem vydává limitovanou vinylovou edici obsahující sedm mluvených a zhudebněných žalmů a to pod prostým názvem "Seven Psalms". Cave toto melodrama popisuje slovy: "V lockdownech jsem napsal několik žalmů nebo menších chvalozpěvů, každý den jeden po dobu jednoho týdne. Výsledkem je jedna dlouhá meditace o víře, vzteku, lásce, smutku, milosrdenství, sexu a chvále.". Krom zmíněných žalmů kolekce obsahuje dvanáctiminutovou instrumentální skladbu, nahranou během příprav předchozího alba "Carnage". Tu produkoval Nick s Luisem Almauem. Vizuál desky evokuje obal chvalozpěvu nebo modlitební knížky, vytištěný na ražené petrolejové modři s názvem z drahokamů a krucifixem vyvedeným v kovovém zlatě. Více na YouTube. Na vinylu si tuto speciální nahrávku můžete pořídit i v našem shopu.


Alanis Morissette - The Storm Before The Calm
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: meditační hudba

Alanis Morissette - The Storm Before The Calm
Jak už víte z našich článků, přichystala Alanis Morissette velmi netypické a v její diskografii zatím zcela ojedinělé dílo. "The Storm Before The Calm" totiž naplnila meditační hudbou, a i když má standardních jedenáct skladeb, vystačí vám na hodinu a tři čtvrtě poslechu. Spolupracovala na nich s Davem Harringtonem z Darkside. Do uklidňujících tónů se můžete ponořit buď na jejím YouTube profilu nebo v meditační aplikaci Calm. A jako dvojCD nahrávku pořídíte v našem shopu.


Iconic - Second Skin
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock / hard & heavy

Iconic - Second Skin
V hardrockové superskupině Iconic se sešli členové Whitesnake, Trans-Siberian Orchestra, Thin Lizzy, Black Star Riders, The Dead Daisies, Journey, skupiny Ozzyho Osbourna, Teda Nugenta či Black Oak Arkansas. Vše se zrodilo v hlavě Serafina Perugina, prezidenta a ředitele A&R for Frontiers, kterého napadlo obklopit talentovaného zpěváka Nathana Jamese se zavedenými hudebníky z rockového a metalového a hrát podobně v duchu poslední tvorby kapely Whitesnake. Sdružení ve složení Michael Sweet (kytary), Joel Hoekstra (kytary), Marco Mendoza (baskytara), Tommy Aldridge (bicí) a Nathan James (zpěv) nyní debutuje albem "Second Skin". Všech jedenáct songů z něj můžete poslouchat na YouTube profilu formace.


Example - We May Grow Old But We Never Grow Up
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hip hop / grime

Example - We May Grow Old But We Never Grow Up
Anglický hudebník, rapper a producent Example se po dvou letech opět hlásí s novou deskou. Nazval ji "We May Grow Old But We Never Grow Up". Vzhledem k tomu, že aktuálně s manželkou a dvěma dětmi žije v australském Brisbane, spolupracoval na patnácti písních převážně s tamními hudebníky, jako je například producent James Angus, do jehož portfolia patří například The Veronicas. Dalšími hosty pak jsou například Tommy Tash, Window Kid, JME, Local, Westneat, Kanine, Penny Ivy, Majestic, Lucy Lucy, What So Not, Bou, Nero, Nerve nebo Livsey. Co s nimi vytvořil, zjistíte na jeho YouTube.


Tip týdne

Alice Merton - S.i.d.e.s.
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / rock

Alice Merton - S.i.d.e.s.
Hudební světoběžnice, která se narodila v Německu, žila v Británii, Kanadě, Americe, načež se opět vrátila do Německa, po třech letech navazuje na úspěšný debut "Mint" druhou řadovkou "S.i.d.e.s." Vedle německých hudebníků spolupracovala na patnáctce songů i s lidmi, jako jsou Koz (Dua Lipa), Jonny Coffer (Beyoncé, Ellie Goulding) nebo Jennifer Decilveo (Anne-Marie, Andra Day). Zda jsou oproti prvotině temnější a rockovější, jak tvrdí promo materiály, zjistíte na jejím YouTube, nebo naživo během říjnového koncertu v pražském Lucerna Music Baru.


Tata Bojs - OnLIVE
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternative rock / indie rock

Tata Bojs - OnLIVE
Když loni v únoru vrcholila pandemie covidu-19, postihla všemožná opatření mimo jiné i Tata Bojs. Ti museli odložit turné k čerstvě vydané řadovce "Jedna nula", ale protože chtěli svým fanouškům nabídnout aspoň něco, přikročili k originální akci v pražském sálu DOX+. Základní myšlenka, jak popisují tiskové materiály, byla "odehrát plnohodnotné rock'n'rollové vystoupení, ale přitom dostat prostřednictvím kamer diváka do absolutní blízkosti členů kapely a do míst běžně nepřístupných". Kluci z Hanspaulky samozřejmě celý večer zaznamenali a výsledek nyní předkládají pod názvem "OnLIVE". Video je ke stažení na Supraphonline, k dispozici je i audio verze v různých formátech.


Pete Yorn - Hawaii
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie rock

Pete Yorn - Hawaii
Americký zpěvák, skladatel a hudebník, Pete Yorn, který je známý tím, že si nahrává na svých deskách většinu nástrojů sám, vydává své desáté sólové album. Novinka nesoucí název "Hawaii" vychází po třech letech od posledního studiového zářezu a předznamenaly jej singly v duchu Toma Pettyho či Bruce Spingsteena "Elizabeth Taylor", "Ransom" a "Never Go". Všechny jsou k vidění a slyšení na Yornově YouTube profilu.


Navar - Návrat havranů
bandzone / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Navar - Návrat havranů
V roce 2021 uplynulo přesně dvacet let od eponymní studiovky kapely Navar. Ta vznikala v pardubickém DARK studiu a později byla prezentována pouze jako demo, protože na ní skupina ještě dostatečně nedefinovala svůj zvuk a styl. Její členové se teď domluvili, že toto významné výročí oslaví společným dílem. Sáhli do archivu, kde zůstalo velké množství skladeb, které byly hrány na koncertech, ale nedostaly se ve své době na žádnou desku. Ty nyní tvoří základ nového alba "Návrat havranů". Doplňují je další restaurované nápady z aktivních dob formace i zbrusu nové kusy - to vše v nově zaranžované podobě, reflektující získané zkušenosti jednotlivých muzikantů. O mix a mastering kolekce se postaral světoznámý německý kytarista a producent Roland Grapow (Masterplan, dříve Helloween). Ukázky najdete na facebooku kapely, cédéčko si můžete koupit v našem shopu.


Baborák Ensemble - Brahms, Glazunov, Sibelius: Horn Quintets
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: klasická hudba

Baborák Ensemble - Brahms, Glazunov, Sibelius: Horn Quintets
Nové album kvintetu světově proslulého hornisty Radka Baboráka přináší skladby tří romantických autorů v úpravách pro lesní roh a smyčcové kvarteto. Jde o vrcholné dílo Johannese Brahmse "Kvintet G dur, Op. 111" v podání Radka Baboráka a Alexeje Aslamase, dvě kratší skladby Alexandra Glazunova "Idyla" a "Serenáda č.2" a "Kvintet G moll" Jeana Sibelia, který Radek Baborák vytvořil přepracováním raného Sibeliova smyčcového tria a dal mu název "Käyrätorvi", tedy lesní roh ve finštině. Díla Brahmse a Sibelia vycházejí v této verzi vůbec poprvé. Radek Baborák se věnuje úpravám klasického repertoáru pro obsazení svých komorních souborů již delší dobu a tímto albem katalog takto vzniklých verzí s účastí lesního rohu, využívající též Baborákových neomezených technických možností, opět rozšiřuje. Ukázky nabízí vydavatelství Animal Music.


Brett Eldredge - Songs About You
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: country / tradiční pop

Brett Eldredge - Songs About You
Americký countryový zpěvák Brett Eldredge se po loňském vánočním albu rozhodl udělat šestou řadovku jinak, než je obvyklé. Inspiroval se u legend jako Ray Charles, Nat King Cole nebo Frank Sinatra, které v mládí poslouchal a jejichž hlasy vždy dominovaly písničkám, a tak koncipoval i tuto dvanáctiskladbovou kolekci. Jak uslyšíte na jeho YouTube profilu částečně se to propsalo i do její stylové podoby. Většinu opět složil společně se svou dlouholetou spolupracovnicí Heather Morgan, kterou na desce i uslyšíte, a k ní se přidala i Natalie Hemby a především čtveřice zbrusu nových producentů. Těmi jsou Nathan Chapman (Taylor Swift), Mark Trussell (Keith Urban, Blake Shelton), Dave Cobb (Chris Stapleton, Jason Isbell) a Jordan Reynolds


Calum Scott - Bridges
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop

Calum Scott - Bridges
Anglický zpěvák Calum Scott, který se proslavil nejprve doma účastí v Britain's Got Talent a posléze i po boku Lost Frequencies v hitu "Where Are You Now", se po čtyřech letech hlásí o slovo s druhou řadovkou, jíž pojmenoval "Bridges". Čtrnáct písniček napsal s fůrou dalších hudebníků a kolegů, mezi které se zařadili například James Bay, Mozella, Tich, Nolan Sipe. Jesse Shatkin, Dan Nigro, Emily Weisband, Jonathan Hume nebo členové The Script či Rooster. O něco přehlednější situace je v případě producentů: hlavní porci práce odvedl Jon Maguire, s nímž dělali třeba Kodaline, Tom Chaplin, Leona Lewis nebo The Vamps. K němu se pak v jednotlivých písničkách přidali ještě Fraser T. Smith, Gabe Simon a Greg Kurstin. Výsledek uslyšíte na Scottově YouTube profilu , případně pak i na jeho zářijovém koncertu v divadle Archa.


Matej Smutný - Aura
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop

Matej Smutný - Aura
Slovenský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Matej Smutný na sebe upozornil již díky svému debutovému singlu "Psycho Love", který vévodil hitparádě rádia Evropa 2, stejně jako jeho několik následujících skladeb. Nyní se dostalo na debutové album "Aura", které vznikalo na mezinárodní úrovni. Jedenáct písniček míří do moderního popu, jehož inspirací byli Coldplay, Imagine Dragons nebo U2. Mezi spolupracovníky, které sám autor odhalil, jsou Milan Medek, Lara Kroll a Jacob Critch. Výsledek je ke slyšení na YouTube a my pouze prozradíme, že jako jedna z prvních slovenských desek je k dostání také ve verzi Doby Atmos, jíž mixoval Matt Hyde z Abbey Road Studios.


V krátkosti

 • Hercules & Love Affair - In Amber
  Jedna z recenzí označuje pátou řadovku amerického tanečního projektu Andyho Butlera jako "veledílo plné temné hudby do temných časů". Hned v sedmi skladbách hostuje Butlerova stálá spolupracovnice Anohni. (YouTube)

 • Bartees Strange - Farm To Table
  Druhá deska anglického písničkáře kombinujícího indie rock, alternativu a hip hop. (bandcamp)

 • Spencer Krug - Twenty Twenty Twenty Twenty One
  Kanadský indierockový hudebník a člen Wolf Parade, který vystupoval i pod jménem Moonface, vydává již druhé album, kde své jméno neskrývá. Nabídne na něm celkem deset písniček. (bandcamp)

 • Hank Williams Jr. - Rich White Honky Blues
  Syn countryové legendy na letošní rok chystá hned dvě alba. Tím prvním s dvanácti kousky se opět vydává především do bluesových vod, ačkoli něco málo jižanského rocku a country v nich také uslyšíte. (YouTube)

 • Logic - Vinyl Days
  Hned třicet tracků si připravil rapper a producent z Marylandu a přivítal v nich i několik hostů, jako jsou třeba Morgan Freeman, Curren$y, RZA, Wiz Khalifa, Russ, Royce da 5'9'', Exile, Blu, DJ Premier, AZ nebo The Game. (YouTube)

 • Hazel English - Summer Nights (EP)
  Australsko-americká hudebnice navazuje po dvou letech na debut "Wake UP!" pěticí písní, které produkoval Jackson Phillips, známý z projektu Day Wave. V jedné z nich ji doprovodil i přímo. (YouTube).

 • IMT Smile - 30x30
  Při příležitosti třiceti let existence vydává slovenská skupina kompilaci třiceti hitů, které doplnila fotografiemi a také zpěvníkem. (YouTube).

 • Tim Bowness - Butterfly Mind
  Sedmá řadovka anglického zpěváka a skladatele, známého především svou prací ve skupině No-Man. Na produkci se podílel Timův dlouholetý spolupracovník Brian Huls. (YouTube)

 • Jorn - Over The Horizon Radar
  jeden z největších rockových zpěváků naší doby se vrací. Čerstvý počin obsahuje deset originálních skladeb a navíc rozšířenou verzi písně "Faith Bloody Faith", která byla původně napsána pro Melodi Grand Prix, norskou obdobu soutěže Eurovize. (YouTube)

 • Lit - Tastes Like Gold
  Kalifornští punkeři z Orange County jsou zpět, aby ovlažili své fanoušky svojí sedmou řadovkou plnou alkoholických punkovek a grungeového nádechu. (YouTube)

 • Kevin Gates - Khaza
  Stejně jako v případě předchůdce potřeboval americký rapper na přípravu třetí řadovky tři roky. Devatenáct tracků mu produkovali například T-Minus, Nick Mira, DJ Chose a další. (YouTube)

 • Making Movies - Xopa
  Rockandrollová formace svůj styl staví na latin rocku, psychedelii, cumbie a dalších kubánských vlivech. Na svoji novou desku nalákala hosty jako Tennis, Marc Ribot, Charles Hodges, Steve Berlin nebo Jeremy Kittel. (YouTube)

 • Ry X - Blood Moon
  Australský hudebník spojující indie folk, ambient a elektroniku se vrací tři roky po úspěšném albu "Unfurl" . V jedné ze třinácti písniček mu zahostoval Ólafur Arnalds. (bandcamp)

 • Flasher - Love Is Yours
  Americké indierockové duo se vrací. (bandcamp)

 • Civil War - Invaders
  Čtvrté studiové album švédské powermetalové bandy. (YouTube)

 • D.R.U.G.S. - Destroy Rebuild
  Po jedenácti letech druhá studiovka americké post-hardcorové formace. (YouTube)

 • Nova Twins - Supernova
  Anglické dívčí rockové duo navazuje na dva roky starý debut "Who Are the Girls?" novou deskou, kterou produkoval Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Kasabian, Ladytron, Adele). (bandcamp)

 • Dan Reed Network - Lets Hear It For The King
  Máte-li rádi funk rock, pak vás jistě potěší návrat formace z Portlandu po čtyřech letech. (bandcamp).

 • Mt. Joy - Orange Blood
  Filadelfská indierocková parta a její třetí řadovka. (YouTube)

 • Horse Jumper Of Love - Natural Part
  Třetí studiovka amerických rockerů z Bostonu. (bandcamp)

 • Ghum - Bitter
  Debut londýnského post-punkového kvartetu. (YouTube)

 • Charlie Griffiths (Of Haken) - Tiktaalika
  Sólový debut kytaristy britské prog-metalové kapely Haken. (YouTube)


  Dále vychází:

  Σtella - Up And Away
  Aaron Watson - Unwanted Man
  Anteloper - Pink Dolphins
  Apel8 - Insomnia
  Best Breakfast - Clap If You Can
  Bob Marley & The Wailers - Live At The Rainbow: 3rd June 1977
  Cofey Anderson - Come On With It
  Collective Soul - Disciplined Breakdown (25th Anniversary Edition)
  Disharmonic Orchestra - Not To Be Undimensional Conscious
  Dylan Moon - Option Explore
  Exocrine - Hybrid Suns
  Fashion Club (Moaning’s Pascal Stevenson) - Scrutiny
  Fe Salomon - Living Rooms
  Frank Zappa - Zappa/erie
  Freddie De Tommaso - Giacomo Puccini, Georges Bizet : Il Tenore
  Girlfriends - (E)Motion Sickness
  Graveyard Club - Moonflower
  Greg Puciato - Mirrorcell
  Gucci Mane And The New 1017 - So Icy Gang: The Reup
  Handheld - A Canadian Tragedy
  Harken - Honeymoon Suite
  Herbert Von Karajan, Berliner Philharmoniker - Ludwig Van Beethoven : Symfonie 1
  Chaos Magic - Emerge
  Chillin Villain Empire (C.V.E) - We Represent Billions
  Infinity Knives & Brian Ennals - King Cobra
  IV And The Strange Band - Southern Circus
  Jessie Buckley & Bernard Butler - For All Our Days That Tear The Heart
  John Lunn - Downton Abbey: A New Era (soundtrack)
  Josh A - Fearless Ii
  K.Flay - Inside Voices / Outside Voices
  Michael Giacchino - Lightyear (soundtrack)
  Michal David - Michal David Funky
  Oni - Loathing Light
  Party Favor - Reset
  Patty Griffin - Tape
  Pet Fox - A Face In Your Life
  Plato III - The Devil Has Texas
  Praises - In This Year: Hierophant
  Revelators Sound System (MC Taylor Of Hiss Golden Messenger) - Revelators
  Různí - Ibiza Deepalma 2022
  Sound Of Ceres - Emerald Sea
  The Beach Boys - Sounds Of Summer: The Very Best Of The Beach Boys (Expanded Edition)
  The Gun Club - The Las Vegas Story (Deluxe Edition)
  Tungsten - Bliss
  TV Priest - My Other People
  Vhod - Vhod
  Violet Skies - If I Saw You Again
  Void Patrol (Feat. Colin Stetson) - Void Patrol
  Vypera - Eat Your Heart Out
  Warm (Ron Trent) - What Do The Stars Say To You
  White Ward - False Light
  Whitesnake - Greatest Hits
  Yaya Bey - Remember Your North Star
  Zora - Z1

  Vychází na vinylu:
  Aaron Watson - Unwanted Man
  Anouk - To Get Her Together (Coloured)
  Anteloper - Pink Dolphins
  Bartees Strange - Farm To Table
  Beach Boys - Sounds Of Summer: The Very Best Of (Box Set)
  Brad Mehldau - Jacob's Ladder
  Brett Eldredge - Songs About You
  Bruno Mars - Unorthodox Jukebox (Coloured)
  Butterfield Blues Band - The Original Lost Elektra Sessions (RSD 2022)
  Calum Scott - Bridges
  Carly Rae Jepsen - Kiss
  Civil War - Invaders
  David Bowie - The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars (Picture Vinyl)
  Dio - Double Dose Of Donington (Picture Vinyl) (RSD 2022)
  Dire Straits - Money For Nothing
  Emerson, Lake & Palmer - Trilogy (RSD 2022)
  Farm - Groovy Train (Coloured) (RSD 2022)
  Fashion Club (Moaning’s Pascal Stevenson) - Scrutiny
  Fatboy Slim - Praise You / Right Here Right Now (RSD 2022)
  Flasher - Love Is Yours
  Foals - Antidotes (Coloured)
  Fun Boy Three - Best Of (Coloured) (RSD 2022)
  G.B.H. - City Baby Attacked By Rats (RSD 2022)
  Gerard Way - Hesitant Alien (Coloured) (RSD 2022)
  Go West - Bangs & Crashes (Coloured) (RSD 2022)
  Great Gable - On The Wall In The Morning (Coloured)
  Greg Puciato - Mirrorcell
  Grey Daze - The Phoenix
  Halestorm - Back From The Dead (Picture Vinyl) (RSD 2022)
  Hank Williams Jr. - Rich White Honky Blues
  Hercules & Love Affair - In Amber
  Horse Jumper Of Love - Natural Part
  Charlie Griffiths - Tiktaalika
  Infinity Knives & Brian Ennals - King Cobra
  Iv And The Strange Band - Southern Circus
  Joni Mitchell - Blue
  Júlia A Peter Hečkovci - Taliansky muzikál
  Keith Richards - Talk Is Cheap / Live At Hollywood Palladium (RSD 2022)
  Lykke Li - Eyeye
  Madness - Baggy Trousers (RSD 2022)
  Memphis May Fire - Remade In Misery
  Nova Twins - Supernova
  Olivia Rodrigo - Sour (Coloured) / Limited
  Perfume Genius - Ugly Season
  Pet Fox - A Face In Your Life
  Pete Yorn - Hawaii
  Place To Bury Strangers - Keep Slipping Away (RSD 2022)
  Queen - Greatest Hits I II & III - Platinum Collection (Coloured) / Limited
  Ramones - The Sire Albums (1981-1989) (RSD 2022)
  Revelators Sound System (MC Taylor Of Hiss Golden Messenger) - Revelators
  Různí - Summer Of Soul
  Slash Feat. Myles Kennedy & Conspirators - 4
  Soulfly - Soul Remains Insane: The Studio Albums 1998 To 2004
  Sound Of Ceres - Emerald Sea
  Spencer Krug - Twenty Twenty Twenty Twenty One
  Suggs & Paul Weller - Ooh Do U Fink U R / Single (Limited)
  Suicidal Tendencies - Join The Army
  Super Furry Animals - (Brawd Bach) Rings Around The World (RSD 2022)
  Supergrass - Moving (RSD 2022)
  Suzi Quatro - Suzi Quatro (Remastered & Expanded Edition) (Coloured) (RSD 2022)
  The Everly Brothers - Hey Doll Baby
  The Kinks - Waterloo Sunset (RSD 2022)
  Tim Bowness - Butterfly Mind
  TV Priest - My Other People
  UB40 - Unprecedented
  White Ward - False Light
  XIII.století - Amulet (Coloured)
  Yaya Bey - Remember Your North Star
  Σtella - Up And Away

  EP:
  Gag Salon - Get A Load Of This Guy
  Hazel English - Summer Nights
  Lionel Boy - Down At 8
  Me Rex - Plesiosaur
  Oscar Stembridge - Thir13En
  Sun’s Signature - Sun’s Signature
  The Revivalists - Made In Muscle Shoals Vol. 2
  Wy - Something Amazing

  Reedice:
  Joni Mitchell - Blue
  Júlia a Peter Hečkovci - Taliansky muzikál
  Paul Leary (Of Butthole Surfers) - The History Of Dogs (Reissue)
  Ray Charles - A Message From The People (Reissue)
  Ray Charles - Ray Charles Live In Stockholm 1972 (Reissue)
  Slade - Old, New Borrowed And Blue / Deluxe
  Slade - Slade Alive! / Deluxe
  Slade - Slade In Flame / Deluxe
  The Everly Brothers - Hey Doll Baby
  XIII.Století - Amulet

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Rock for People - Den druhý, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
  Naživo: Rock for People nabídl ve druhém dni skvělé The Amazons, Against The Current nebo Neck Deep Poměrně studené počasí provází ročník 2024 i nadále. Avizovaná bouřka sice nakonec naštěstí nepřišla, i tak si ale návštěvníci děkovali, že si ze stanů vzali mikiny a dlouhé kalhoty. Ve druhém dni Rock for People se kromě... čtěte zde
  Vydáno: 14.06.2024 13:35 v sekci Naživo
  Parkway Drive, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
  Naživo: Králové moderního metalu smetli vše živé. Parkway Drive na Rock for People zašlapali konkurenci do země. A pak ji zapálili Odbýt pro mnohé největší hvězdu letošního ročníku dvěma odstavci v souhrnném reportu, protože jen čtyři hlavní headlineři by měli mít sólo článek? To fakt nešlo. Parkway Drive si podobně jako třeba předloni Weezer... čtěte zde
  Vydáno: 14.06.2024 11:15 v sekci Naživo
  The Offspring, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
  Naživo: The Offspring zahráli na Rock for People více než milionu diváků Tedy alespoň dle počtů kytaristy Noodlese, který to při pohledu na zaplněný areál označil za světový rekord. Kdyby to nechal na svém kolegovi Dexteru Hollandovi, doktorovi molekulární biologie, zřejmě bychom se dočkali... čtěte zde
  Vydáno: 14.06.2024 09:17 v sekci Naživo
  Pohled do českých hitparád - 23. týden 2024
  Calin s novinkou "Bieber Fever" sesadil Billie Eilish z čela českého albového žebříčku Po dvou týdnech kralování třetí studiovky Billie Eilish "Hit Me Hard And Soft" se na vedoucí pozici v domácím albovém žebříčku probojoval Calin s novinkou "Bieber Fever". Rádiovému éteru nově vládne James Arthur zásluhou písně... čtěte zde
  Vydáno: 13.06.2024 20:00 v sekci Novinky | České hitparády
  Rock for People - Den první, Park 360, Hradec Králové, 12.6.2024
  Naživo: Rock for People v prvním dni rozzářili hlavně P.O.D. a rohlíky Dlouho to vypadalo, že největší bolení v prvním dni způsobí už dříve zrušení Bad Omens, nakonec se ale ten den ráno probudil nemocný i Corey Taylor a svému týmu zahlásil: "Hoši, já to dneska nedám". Těžko mu něco takového... čtěte zde
  Vydáno: 13.06.2024 13:00 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Audio: Nick Cave a jeho žáby. Zpěvák vyslal do světa další singl z nové desky (30.05.2024 16:15)
  - Tata Bojs odhalí svůj příběh v celovečerním dokumentu "tata_bojs.doc". Do kin se dostane v září (30.05.2024 11:17)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Frontman Foals: "Naše nová deska může být zatím tou nejlepší." (29.04.2024 16:57)

  ALBUM TÝDNE 24/2024

  Twenty One Pilots
  Clancy

  Twenty One Pilots neboli Tyler Joseph a Josh Dun z města Columbus v Ohiu na své sedmé studiovce "Clancy" rozvíjejí mysteriózní příběh návratu jistého Clancyho do postapokalyptického města zvaného Dema ve světě Trench. Pokud vám tato slova nedávají smysl, vůbec to nevadí.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  So 15.06.
  Rock For People (Park 360, Hradec Králové)
  Po 17.06.
  Alice Cooper (US) (enteria Arena, Pardubice)
  Po 17.06.
  Ty Segall (US) (Roxy, Praha)
  Čt 20.06.
  Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
  Pá 21.06.
  Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
  So 22.06.
  Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
  Út 25.06.
  The Gaslight Anthem (US) (SaSaZu, Praha)
  St 03.07.
  Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
  St 03.07.
  Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 04.07.
  The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík mp3.com Sia Rush Bono Taylor Swift Kabát Mirai Billie Eilish Lady Gaga Queen Lucie Vondráčková Beyoncé Adele Dua Lipa AC/DC Liam Gallagher
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe