shop.musicserver.cz
Nové desky 23/2022 - od George Ezry přes Carrie Underwood po Nikol Bókovou

Nové desky 23/2022 - od George Ezry přes Carrie Underwood po Nikol Bókovou

Vydáno: 15.06.2022 08:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Sony Music

Teplé dny se blíží a vy se můžete osvěžit novinkou čerstvé držitelky Anděla Nikol Bókové, návratem Carrie Underwood ke country, sympaťákem Georgem Ezrou, ohlédnutím se Neneh Cherry, rockovými riffy Michaela Monroea a Motionless In White, Nickem Mulveym nebo ípíčky od Kelly Clarkson a Of Monsters And Men.

V pátek 10. června vyšly tyto nové tituly:

George Ezra - Gold Rush Kid
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: folk pop / surf rock / soul

George Ezra - Gold Rush Kid
Stejně jako v případě druhé desky "Staying At Tamara's" i u té třetí potřeboval Georgre Ezra na přípravu celkem čtyři roky. Věrný zůstává i svému dlouholetému spolupracovníkovi, jímž je hudebník a producent Joel Pott, jež má na svědomí také alba Shury, Mabel, You Me At Six nebo Toma Walkera. Společnými silami připravili celkem dvanáct písniček, ve třech z nich je ještě doplnili Stuart Price, Barney Lister a Daniel Moyler. Výsledek sdílí anglický hudebník na speciálním miniwebu alba a vychutnat si je budeme moci i naživo - v únoru George zahraje v pražské Sportovní hale Fortuna. CD i LP si můžete pořídit v našem shopu.


Neneh Cherry - The Versions
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / hip hop / soul / trip hop

Neneh Cherry - The Versions
Ačkoli se Neneh Cherry nejvíce proslavila duetem "7 Seconds" s Youssou N'Dourem, zaznamenala úspěch i coby sólová interpretka díky hitům jako "Woman" nebo "Manchild". Nyní se rozhodla, že některé ze svých písniček občerství novou krví a přizvala si k jejich nahrání své kolegyně. Na spolupráci jí kývly Robyn, Sia, Anohni, Mapei, Greentea Peng, Jamila Woods, Tyson, Sudan Archives, Seinabo Sey a Kelsey Lu. Jakou jiskru písničky dostaly, zjistíte na YouTube profilu hudebnice.


Carrie Underwood - Denim & Rhinestones
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: country

Carrie Underwood - Denim & Rhinestones
Carrie Underwood si letos přidala do sbírky další Grammy, ovšem vzhledem k tomu, že to bylo za album "My Savior", získala ji v kategorii pro ni poměrně netypické - Best Roots Gospel Album. Americká countryová superstar nyní nicméně vydává svoji devátou řadovku "Denim & Rhinestones", která se opět nese v typickém country rocku. Pokračuje na něm ve spolupráci s Davidem Garciou, s nímž nahrála dvě předchozí desky, druhým důležitým spolupracovníkem byla její kolegyně a spoluautorka většiny z dvanácti songů Hillary Lindsey. Ve studiu je pak doplnili ještě špičkoví muzikanti jako Ilya Toshinskiy, Aaron Sterling, Bryan Sutton nebo Stuart Duncan. Výsledek Carrie sdílí na svém YouTube profilu.


The Rolling Stones - Licked Live In NYC
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Rolling Stones - Licked Live In Nyc
The Rolling Stones vydávají multiformátovou živou kolekci "Licked Live in NYC". Nahrávka zachycuje jejich kompletní vystoupení z ledna 2003 v Madison Square Garden v New Yorku, jež skupina odehrála ke čtyřicátému výročí existence. Kolekce obsahuje čtyři dříve nedostupné skladby ("Start Me Up", "Tumbling Dice", "Gimme Shelter" a "Sympathy For the Devil" plus tři další z amsterdamské show, to vše doplňují dříve nezveřejněné záběry ze zkoušek. Album vychází ve všech formátech, detaily naleznete na YouTube profilu kapely.


Tip týdne

Nikol Bóková - Elements
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: klasická hudba / jazz

Nikol Bóková - Elements
Letošní držitelka Anděla za Nejlepší jazzové album, kterým bylo loňské "Prometheus", neustává ve tvůrčí činnosti a servíruje nám čtvrtou řadovku "Elements". Jak název trochu napovídá, Nikol Bóková věnovala sedm skladeb klasickým elementům, jako jsou země, voda, oheň, vzduch, éter a kosmos. Nahrávala je opět ve studiích Sono pod dohledem Milana Cimfeho a tentokrát jí dělali společnost členové jejího tria kontrabasista Martin Kocián a bubeník Michał Wierzgoń a také kytarista David Dorůžka, který uskupení doplnil do nově vzniklého kvartetu. Sama autorka o novince prohlásila, že "v porovnání s předchozími alby jsou 'Elementy' tu více klasické, tam více jazzové, místy více popové a občas rozhodně více rockové". Pokud by vás zajímalo, co tím myslí, navštivte web vydavatelství Soleil et Pluie, které muzikantka s Janem Valou a kde nahrávku seženete v digitálním formátu včetně hi-res. Později bude k dostání i na CD a vinylu a ke slyšení streamovacích platformách.


Vance Joy - In Our Own Sweet Time
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: folk pop

Vance Joy - In Our Own Sweet Time
Po čtyřech letech se vrací s třetí deskou australský písničkář Vance Joy, kterou nazval "In Our Own Sweet Time". Nutno ovšem podotknout, že ke spolupráci si přizval autorské-producentský tým hodný obdivu. Nejvíce práce na dvanácti novinkách odvedli Dave Bassett (Elle King, Halestorm, Shinedown), Joel Little (Taylor Swift, Lorde, Broods) a o něco méně známý Edwin White z indie rockových Tonstartssbandht. K nim ovšem přibylo ještě duo Daniel Tashian - Ian Fitchuk, kteří stojí za posledními deskami Kacey Musgraves, Take A Daytrip nebo americký písničkář Dan Wilson. Výsledek je ke slyšení na YouTube.


Kreator - Hate Über Alles
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: thrash metal

Kreator - Hate Über Alles
Německá thrashmetalová legenda Kreator vydává se letos vrací s novinkou "Hate Über Alles". Pyšní se pořadovým číslem patnáct a produkci jedenácti nových písní dostal na starost Arthur Rizk. Najdete mezi nimi i titulní song, ke kterému muzikanti vytvořili videoklip. Vizuálním ztvárněním nechalo osazenstvo kapely doplnit ještě dva další kousky - "Strongest of the Strong" a "Midnight Sun". Jak se vám líbí? Nezapomeňte nám napsat své dojmy do komentářů pod článkem! Pokud máte rádi fyzické nosiče, hned šest různých verzí si můžete pořídit na našem shopu.


Elton John - Madman Across The Water (50th Anniversary Edition)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock / pop

Elton John - Madman Across The Water / 50Th Anniversary
Ve výroční reedici k opožděným padesáti letům od vydání vychází čtvrtá řadovka Eltona Johna s názvem "Madman Across The Water". Sada obsahuje čtyři vinyly, respektive tři CD, případně Blu-ray, čtyřicetistránkovou brožuru s úvodními slovy od Eltona a Bernieho, fotografiemi, esejemi a rozhovory s mnoha lidmi, kteří pomohli nahrávku vytvořit. Dále zde posluchači najdou reprodukci plakátu z roku 1971 a další upomínková a umělecká díla z Rocket Archive. Všechny edice obsahují remaster původního alba od Boba Ludwiga z roku 2016, dále raritní a demo verze a alternativní úpravy původních songů a zvukový záznam koncertu BBC "Sounds For Saturday", vysílaného v roce 1972. Více naleznete na Eltonově YouTube profilu.


Max Richter - Antonio Vivaldi: The New Four Seasons
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: klasická hudba

Max Richter - Antonio Vivaldi: The New Four Seasons
Anglicko-německého hudebního skladatele Maxe Richtera zjevně fascinuje "Čtvero roční období" Antonia Vivaldiho, protože během deseti let se k němu vrací již podruhé. Už v roce 2012 na albu "Recomposed by Max Richter: Vivaldi - The Four Seasons" představil svoji vizi tohoto díla a nyní jej překomponoval a nechal znovu nahrát s cílem dosáhnout drtivějšího, punkrockového zvuku. Použil k tomu dobové střevní struny a syntetizátory ze sedmdesátých let. Houslím vládla Elena Urioste, kterou doprovázel Chineke! Orchestra. Co z toho vzniklo, a spoustu dalších informací najdete na stránách vydavatelství Deutche Grammophon.


EP a minialba

 • Kelly Clarkson - Kellyoke
  Historicky první vítězka American Idol už třetím rokem žije svojí vlastní talk show, za níž sklízí různá ocenění. Její součástí je i část s názvem Kellyoke, kde vždy zpívá jednu coververzi. Nyní se rozhodla šest z nich vydat na stejnojmenném EP a volba padla na "Blue Bayou" Roye Orbisona, "Call Out My Name", jíž má na svědomí The Weeknd, "Happier Than Ever" Billie Eilish, "Queen of the Night" Whitney Houston, "Trampoline" Shaed a "Fake Plastic Trees" Radiohead. Vše je ke slyšení na jejím YouTube.
 • Of Monsters And Men - Tíu
  Dva roky od albové trojky "Fever Dream" utekly jak voda, a tak není divu, že se islandská formace chce připomenout novou hudbou. Pro své druhé EP nachystali čtveřici písniček a jeden bonus v podobě nejsmutnější verze jedné ze skladeb "This Happiness". Jak zní, zjistíte prostřenictvím jejich YouTube.
 • Jenny Owen Youngs - It’s Dangerous To Go Alone
  Na čtvrtou řadovou desku americké indie pop rockové písničkářky čekají její fanoušci už celou dekádu, a tak jistě vezmou za vděk třetím ípíčkem s čtyřmi písničkami, včetně dvou, kde hostují Hrishikesh Hirway, Ty Demo a John Mark Nelson. Sdílí je na svém bandcampu.
 • Allison Ponthier - Shaking Hands With Elvis
  Americká indie rocková písničkářka se chystá na turné s Bleachers a zároveň vydává druhé EP, které produkovali Jason Suwito ze Sir Sly, Trackside, Ariel Rechtshaid, Luke Fitton, Mike Del Rio a duo Dan Wilson a Ethan Gruska (Phoebe Bridgers). Výsledek zní na jejím YouTube.
 • Elvis Costello And Allan Mayes - Rusty: The Resurrection Of Rust
  Padesát let poté, co se jejich kapela Rusty rozpadla, je Costello zpět a se svým starým kamarádem. První ochutnávkou tohoto comebacku je šest písniček včetně jednoho medley, které jsou ke slyšení na YouTube.


Tauren Wells - Joy In The Morning
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: křesťanský pop rock / křesťanské r'n'b

Tauren Wells - Joy In The Morning
Za své předloňské druhé album "Citizen Of Heaven" a jeho loňskou živou verzi si Tauren Wells vysloužil další čtyři nominace na Grammy, tři Dove Awards a především přízeň fanoušků, takže jeho letošní novinka "Joy In The Morning" jen díky předprodejům debutovala na první příčce žánrového žebříčku. Příznivci mixu pop rocku, r'n'b a hip hopu v křesťanském kabátu se mohou těšit na jedenáct songů a také hosty, jako jsou Aaron Cole, Jon Keith a Tiffany Hudson. Hudebník z texaského Houstonu je sdílí na svém YouTube profilu.


Jessie Buckley and Bernard Butler - For All Our Days That Tear The Heart
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: folk

Jessie Buckley and Bernard Butler - For All Our Days That Tear The Heart
Ona je irská herečka, on exkytarista Suede. Ona poslouchala desku "Old Wow" od Sama Leeho, kterou on produkoval, on ji zahlédl v televizi zpívat píseň z filmu "Wild Rose", v němž hrála. Netrvalo dlouho a díky práci prozíravého manažera, jenž cítil potenciální vzájemnou chemii, se oba potkali. Ta chemie skutečně zafungovala, a tak Jessie Buckley a Bernard Butler nyní předkládají společné album "For All Our Days That Tear The Heart". Tři z tuctu folkových songů najdete v podobě klipů na YouTube.


Michael Monroe - I Live Too Fast To Die Young
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Michael Monroe - I Live Too Fast To Die Young
Michael Monroe je finská hardrocková formace nesoucí jméno svého frontmana. Novinku "I Live Too Fast To Die Young" prezentuje jako "nejzábavnější rock'n'rollové album roku". Mezi jedenáctkou nových písní nechybějí chytlavé vypalovačky s nádechem punku. Skladby vznikaly ve studiích v Inkfish Studios v Helsinkách a uslyšíte v nich řadu hvězdných hostů včetně kytaristy Slashe. Ukázky z čerstvé desky najdete na YouTube.


Motionless In White - Scoring The End Of The World
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: industruální metalcore

Motionless In White - Scoring The End Of The World
Milovníky industriálního metalcoru potěší novinka titánů Motionless In White. Ostřílení hudebníci přidali do své diskografie šestou studiovku pojmenovanou "Scoring The End Of The World" a tvrdí o ní, že splnili svůj slib: přinést fanouškům o dost tvrdší desku, než byla ta předchozí. Mezi třináctkou skladeb najdeme i několik kousků s hostujícími interprety - pro příklad jmenujme Bryana Garrise u Knocked Loose nebo Caleba Shomo. Klip k titulnímu songu najdete ke zhlédnutí na YouTube.


V krátkosti

 • Chase & Status - What Came Before
  Anglické drum'n'bassové duo se vrací po třech letech a s nimi v třinácti skladbách i Popcaan, Takura, Irah, Pip Millett, BackRoad Gee, Ethan Holt a Uknown T. (YouTube)

 • Never Broke Again - Never Broke Again Presents: Green Flag Activity
  Letošní, celkově v pořadí třetí mixtape hip hopového labelu naplnili pochopitelně jeho členové, tedy YoungBoy Never Broke Again, Quando Rondo, NoCap, Lil Dump, Bway Yungy, P Yungin, Rojay MLP, RJAE, Meechy Baby, HERM, WhoGangDee a Doggi Krazy. (YouTube)

 • BTS - Proof
  Jestli se vám také zalíbil aktuálně asi nejpopulárnější k-popový boyband, pak vám jistě přijde vhod kompilace, kde naleznete hned pětatřicet jejich písní. (YouTube).

 • XXXTentacion - Look At Me: The Album
  O šest skladeb méně na výběrovku umístili ti, kteří se starají o odkaz po floridském rapperovi. Vyšla v den čtvrtého výročí jeho násilné smrti a najdete na ni i společnou píseň s Kanye Westem. (YouTube)

 • Steve Reich - Reich/Richter (Ensemble Intercontemporain)
  První nahrávka amerického minimalisty v provedení Ensemble Intercontemporain a pod vedením George Jacksona, která byla původně napsána s německým výtvarným umělcem Gerhardem Richterem pro film "Moving Picture". (web)

 • American Aquarium - Chicamacomico
  Americká alternativně countryová kapela vydává po loňské kompilace nové album s desítkou písniček, které tentokrát produkoval Brad Cook (Hurray For The Riff Raff, Waxahatchee, Hiss Golden Messenger). (YouTube)

 • Michaela Anne - Oh To Be That Free
  Po třech letech se vrací americká písničkářka, kombinující americanu, folk, country a pop s kolekcí jedenácti písniček. S částí z nich jí vypomohla její kolegyně Madi Diaz. (bandcamp)

 • Big Gigantic - Brighter Future 2
  Americké duo kombinující hip hop, jazz a elektroniku a s nimi Aloe Blacc, Elohim, Vic Mensa, Mick Jenkins, Moonzz, Kota The Friend, GRiZ, Brooke Williams, Perty Pupils, MZG, Nevve, Super Duper, Covex nebo Brasstracks. (YouTube)

 • Judah & The Lion - Revival
  Alternativní folk okořeněný americanou, fragmenty bluegrassu, rockem a electro popem prezentuje americká formace už pouze coby duo poté, co odešel bandžista Nate Zuercher. (YouTube).

 • Moonchild Sanelly - Phases
  Po dlouhých sedmi letech se vrací s druhým albem jihoafrická zpěvačka, která svůj styl staví na žánrech, jako jsou kwaito, hip hop, dancehall, funk, electronica. r'n'b, soul nebo amapiano. (YouTube)

 • Marvin Sapp - Substance
  Nová deska amerického gospelového zpěváka, který si vysloužil už jedenáct nominací na Grammy. Jedenáctkou skladeb s vlivy worship a současnou křesťanskou hudbou oslavuje i čtvrt století na scéně. (YouTube)

 • Jillian Jacqueline - Honestly
  Debut americké countryové zpěvačky s deseti písničkami, na nichž se podíleli i Shane McAnally, Lori McKenna, Daniel Tashian, Hillary Lindsey a přímo Charlie Worsham a TJ Osborne. (YouTube)

 • Jack Flanagan - Rides The Sky
  Basák a zpěvák anglických Mystery Jets se vydal na sólovou dráhu a výsledkem je dvanáctka skladeb. (bandcamp)

 • FKJ - V I N C E N T
  Francouzský nu jazzový hudebník vydává své třetí album a ke spolupráci na něm přilákal Santanu, Little Dragon, ((( O ))) a Toro Y Moi. (bandcamp).

 • Secrets - The Collapse
  Pátá řadovka americké metalcorové party z Kalifornie. (YouTube)

 • Dion Lunadon - Beyond Everything
  Novozélandský hudebník působící v The D4 a A Place To Bury Strangers po pěti letech oživil svoji sólovou punk rockovou dráhu. (bandcamp)

 • Marco Benevento - Benevento
  Americký hudebník opět kombinuje experimentální rock, jazz, indie pop a psychedelii. (bandcamp)

 • Billy Howerdel - What Normal Was
  První počin, který kytarista A Perfect Circle vydává pod svým jménem (předchozí "Keep Telling Myself It's Alright" z roku 2008 napsal pod pseudonymem Ashes Divide). (YouTube)

 • Joyce Manor - 40 Oz. To Fresno
  Původně plánovaná pauza amerických rockerů se nekoná. Díky snaze a touze zpěváka a kytaristy Barryho Johnsona, který přetavil covidovou karanténu v tvůrčí období, je tu další studiovka. (YouTube)

 • Shearwater - The Great Awakening
  Jonathan Meiburg & spol. se po šesti letech vracejí ke stylu barokního naturalistického art-rocku. (YouTube)

 • The Tangent - Songs From The Hard Shoulder
  Dvanácté studiové album švédských progresivců kombinujících jazz/prog/canterbury fusion. Na novince se soustředí výhradně na dlouhé kompozice, přičemž pouze jedna má méně než 16 minut. (YouTube)

 • Nick Mulvey - New Mythology
  Třetí sólová řadovka exčlena Portico Quartet. (YouTube)

 • The Range - Mercury
  Americký DJ a producent se po šesti letech vrací se čtvrtou várkou elektronických kompozic. (YouTube)

 • Winona Oak - Island Of The Sun
  Její hlas můžete znát třeba ze songů od What So Not nebo The Chainsmokers. Teď tahle Švédka debutuje vlastním albem. (YouTube)

 • Yann Tiersen - 11 5 18 2 5 18
  Kompozice z loňské studiovky bretonského skladatele "Kerber" a pár kousků k tomu v klubovějších úpravách. (YouTube)


  Dále vychází:

  A Little Farther West - Vaya Con Dios
  Aimi Kobayashi - Fryderyk Chopin : Preludes
  American Anymen - Cities Changing Names
  André Bratten - Picture Music
  Asia - Asia In Asia: Live At The Budokan Tokyo, 1983
  Asia - Asia In Asia: Live At The Budokan Tokyo, 1983 / Deluxe Box
  Black Therapy - Onward
  Bloody Heels - Rotten Romance
  Bloomsday - Place To Land
  Bob Marley & The Wailers - Live At The Rainbow: 2Nd June 1977
  Bobby Oroza - Get On The Otherside
  David Newbould - Power Up!
  Deathwhite - Grey Everlasting
  Deau Eyes - Legacies
  Deep Sun - Dreamland - Behind The Shades
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: Number Of The Beast
  Emlyn - Loneliest Bitch In America
  Erin Anne - Do Your Worst
  Everclear - World Of Noise
  Francesa Buratteli - Battle Fatigue
  Future Palace - Run
  Garti - 22
  Grace - Hope
  Grace Ives - Janky Star
  Great Time - Sounds Like ___ [Vol. 3]
  Guineapig - Parasite
  Heart Attacks - Negative Sun
  Ianai - Sunir
  Inanimate Existence - The Masquerade
  Jack Harlow - Come Home The Kids Miss You
  Jamie Drake - New Girl
  Jillian Jacqueline - Honestly
  Joy On Fire - States Of America
  Julius Rodriguez - Let Sound Tell All
  Kardashev - Liminal Rite
  Kelly Lee Owens - Lp.8 (Physical Release)
  Kiss - Off The Soundboard: Live At Donington
  Klaus Schulze - Osiris
  Life - North East Costal Town
  Liss - I Guess Nothing Will Be The Same
  Living Room - New Years
  M. Podvalová - Kompletní Nahrávky 1939-1950 (Supraphon)
  Mapache - Roscoe’S Dream
  Marco Benevento - Benevento
  Michael Monroe - I Live Too Fast To Die Young
  Michael Rault - Michael Rault
  Michael Schenker Group - Universal (Earbook) / Limited
  Museum Of Light - Horizon
  Natewantstobattle - The Critical Hits
  Never Broke Again - Never Broke Again Presents: Green Flag Activity
  Pene Pati - Pene Pati
  Riley Pearce - The Water & The Rough
  Rod Wave - Beautiful Mind
  Rolling Stones - The Rolling Stones Singles: Volume One, 1963
  Rufus Wainwright - Rufus Does Judy At Capitol Studios
  Sam Slater - I Do Not Wish To Be Known As A Vandal
  Seventh Wonder - Testament
  Schandmaul - Knüppel Aus Dem Sack
  Since99 - Punch-Ins & Parlays
  Sinead O’Brien - Time Bend And Break The Bower
  Slenderbodies - Simple Shapes
  Soreption - Jord
  Spacey Jane - Here Comes Everybody
  The Inflorescence - Remember What I Look Like
  The March Divide - Lost Causes
  The Notorious B.I.G. - Life After Death (25Th Anniversary Super Deluxe)
  The Wrecks - Sonder
  Turnabout - Cutter Lane
  Venus 5 - Venus 5
  Vieux Farka Touré - Les Racines
  Wind Rose - Warfront
  Wood Belly - Great Big Skies
  Wu-Lu - Loggerhead
  Wylderness - Big Plan For A Blue World
  XYLØ - Unamerican Beauty
  Yatra - Born Into Chaos
  Ygtut - In My Head
  You Club - Off The Grid

  Vychází na vinylu:
  Asia - Asia In Asia: Live At The Budokan Tokyo, 1983
  Bloodbound - Rise Of The Dragon Empire
  Depeche Mode - Exciter / Singles Box
  Doobie Brothers - Liberté
  Double Exposure - Ten Percent (Rsd 2022)
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: Number Of The Beast
  George Ezra - Gold Rush Kid
  Heart Attacks - Negative Sun
  Chase & Status - What Came Before
  Jag Panzer - The Age Of Mastery (Coloured)
  Jakub Józef Orliński, Michał Biel - Farewells - Polish Songs
  Jessie Buckley - For All Our Days That Tear The Heart
  Julius Rodriguez - Let Sound Tell All
  Kiss - Off The Soundboard: Live At Donington
  Kreator - Hate Uber Alles
  Max Richter - Antonio Vivaldi : The New Four Seasons
  Michael Monroe - I Live Too Fast To Die Young
  Michael Schenker Group - Universal
  Neneh Cherry - The Versions
  Nick Mulvey - New Mythology
  Notorious B.I.G. - Life After Death / 25th Anniversary (Limited Edition)
  Paradise Lost - Tragic Idol
  Rolling Stones - Licked Live In Nyc
  Roxy Music - Manifesto (2022 Reissue)
  Roxy Music - Siren (2022 Reissue)
  Soreption - Jord
  Tangent - Songs From The Hard Shoulder
  Vance Joy - In Our Own Sweet Time
  Vieux Farka Touré - Les Racines

  EP:
  Attempt Survivors - Educated Hips
  Between Friends - Cutie
  Cold Showers - Strength In Numbers
  Lutalo - Once Now, Then Again
  M Field - Re: M Field
  Mother Nature - Nature’s World

  Reedice:
  Anthony Moore - Flying Doesn’T Help (Reissue)
  Diamanda Galás - The Divine Punishment (Reissue)
  Everclear - World Of Noise
  Portico Quartet - Portico Quartet
  Prince - Gold Experience

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Pohled do českých hitparád - 5. týden 2023
  Lewise Capaldiho v rádiích stíhá Taylor Swift, albovou hitparádu ovládl PTK Po minulém úspěchu rockerů Måneskin přebírá pomyslné žezlo v českém albovém žebříčku znovu jeden z tuzemských rapperů. Tentokrát se vítězstvím opájí PTK s novinkou "Golden Hill". V éteru ke změně na nejvyšší pozici... čtěte zde
  Vydáno: 09.02.2023 09:30 v sekci Novinky | České hitparády
  0
  Nové desky 5/2023 - od Korn přes Johna Fruscianteho po Shaniu Twain
  Nové desky 5/2023 - od Korn přes Johna Fruscianteho po Shaniu Twain V prvním únorovém týdnu si přišli na své především příznivci rocku. Dočkali se nových Korn, dvojalba Johna Fruscianteho, druhého dílu rockové opery od The Smashing Pumpkins, Xandrie, pop-punkového Mod Sun a Brian Jonestown Massacre.... čtěte zde
  Vydáno: 08.02.2023 19:00 v sekci Novinky | Nové desky
  0
  Bring Me The Horizon, A Day To Remember, Poorstacy, Static Dress, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.2.2023
  Naživo: Bring Me The Horizon si pro Prahu vybrali svou silnější chvilku Dlouho se čekalo na to, až se k nám britská metalcorová kapela zase vrátí. Pandemie její návrat do České republiky odkládala skoro do nekonečna, navíc se místo prosluněného letního počasí muselo všechno schovat do promrzlé haly.... čtěte zde
  Vydáno: 08.02.2023 14:40 v sekci Naživo
  0
  Korn - Requiem Mass 7/10
  Minirecenze: Numetalová mše za zemřelé - to je "Requiem Mass" od Korn Skoro na den přesně od vydání zatím poslední studiovky kapely Korn "Requiem" vychází živé minialbum zachycující část jedinečného koncertu/mše Requiem Mass v Hollywood United Methodist Church. Vlastně jediná chyba nahrávky "Requiem... čtěte zde
  Vydáno: 08.02.2023 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
  0
  Monika Bagárová - Slovenští producenti mají r'n'b více v krvi
  Rozhovory: Monika Bagárová - Slovenští producenti mají r'n'b více v krvi Monika Bagárová vydala na konci roku album "Silnější". Jak název napovídá, zrcadlí tato deska zpěvaččin život, zkušenosti, novou éru i hudbu jako celek. A je tu i druhá spolupráce s Benem Cristovao. O jejím natáčení, ale třeba i... čtěte zde
  Vydáno: 07.02.2023 17:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  0
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 5/2023 - od Korn přes Johna Fruscianteho po Shaniu Twain (08.02.2023 19:00)
  - Nové desky 4/2023 - od Avy Max přes Sama Smitha po Uriah Heep (01.02.2023 18:30)
  - Nové desky 3/2023 - od Måneskin přes Katatonii po Mirai (25.01.2023 14:30)
  - Video: "Wild Horses" zachycují Rolling Stones na oslavě padesátin, v únoru vyjde živý koncertní záznam "Live Grrr!" (18.01.2023 17:41)
  - Nové desky 2/2023 - od VV z HIM přes Margo Price po Obituary (18.01.2023 08:00)
  - Audio: Kelly Clarkson v coveru "All The Small Things" od Blink-182 překonává samu sebe (13.01.2023 08:12)
  - Nové desky 50/2022 - od Nikol Bókové přes Weezer po Circa Survive (23.12.2022 08:00)
  - Nové desky 49/2022 - od Sama Rydera přes SZA po Ninu Hagen (14.12.2022 12:50)
  - Nové desky 48/2022 - od Ollyho Murse přes NOFX po Andreu Corr (08.12.2022 07:00)
  - Elton John se s Británií rozloučí na Glastonbury (06.12.2022 08:11)

  ALBUM TÝDNE 06/2023

  Floex
  Shoulders of Giants (Original Game Soundtrack)

  Floex na své další herní výpravě překvapuje. Tvůrci gamesy "Shoulders of Giants" mu totiž umožnili rozjet fantazii na plné obrátky a díky tomu vznikl možná jeho nejhravější hudební doprovod. Je daleko hybnější, než na co jsme u něj zvyklí, a navíc obstojí i zcela samostatně.

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Čt 09.02.
  The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
  Út 21.02.
  George Ezra + special guest: Passenger (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
  Ne 12.03.
  Easy Life (US) (Roxy, Praha)
  Út 14.03.
  Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Ne 26.03.
  Damien Rice (IRL) (Divadlo Hybernia, Praha)
  Út 04.04.
  Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
  Pá 07.04.
  We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
  Ne 09.04.
  Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
  So 15.04.
  Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
  Ne 16.04.
  Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Prince Vladimír Mišík Justin Bieber Beyoncé Lucie Vondráčková Madonna Adele Viktor Sheen BTS The Weeknd Slash Michal Prokop Kryštof Mirai Vojtaano Lady Gaga Ed Sheeran Queen Taylor Swift
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
  Zavřít reklamu