Sohn je zpět. Nové album vydává po pěti letech a zahraje v MeetFactory

13.05.2022 08:16 - Tisková zpráva | foto: Fource PR

Trvalo to čtyři a půl roku, ale dočkali jsme se. Britský hudebník Sohn konečně vydal novou emotivní skladbu "Figureskating, Neusiedlersee", kterou navíc láká na chystané album. To představí už 12. září naživo i v Praze v klubu MeetFactory. Vstupenky (550 Kč) budou v prodeji od 13. května na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Skladba je inspirována písní "Alice" písničkáře Toma Waitse a pojmenovaná po rakouském jezeře Neusiedlersee. Podle Sohna pojednává o jeho minulých vztazích a snaze udržet intenzitu typickou pro začátek každého nového vztahu. "Metafora bruslení po zamrzlé hladině a vyrývání jmen do ledu mě opravdu zasáhla, s každým dalším objetím se totiž tahle činnost stává nebezpečnější," dodává Sohn.

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn. Debutové album "Tremors" se svou uhrančivou kombinací romantického vokálu a analogových syntezátorů sklidilo ohlasy od Pitchforku po The Guardian a předcházelo spolupracím s Rihannou nebo Banks a remixům pro jména jako Disclosure a The Weeknd.

Pro v Británii narozeného umělce je typické, že každou desku tvoří na jiném místě. Jeho debut "Tremors" (2014) vznikl v Rakousku, odvážnější "Rennen" (2017) v Kalifornii. Aktuální album zase nahrával v domácím studiu v Katalánsku. Pětileté čekání na nový materiál svým fanouškům nedávno zkrátil živým albem s nizozemským orchestrem Metropole Orkest.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY