V jedenačtyřiceti letech zemřel Trevor Strnad, zpěvák The Black Dahlia Murder

12.05.2022 21:33 - Jiří V. Matýsek | foto: Revolver Mag

Američané The Black Dahlia Murder platí za spolehlivé jméno v oblasti moderního melodického death metalu. Několikrát hráli i u nás, měli dorazit i na letošní jubilejní ročník festivalu Brutal Assault. Bohužel z jejich řad dorazila tragická zpráva. V pouhých jedenačtyřiceti letech zemřel zakládající člen a zpěvák formace Trevor Strnad.

"S hlubokým zármutkem oznamujeme odchod Trevora Scotta Strnada," napsala skupina v prohlášení zveřejněném na sociálních sítích. "Milovaný syn, bratr a Pastýř dobrých časů, který byl milován všemi, kdo ho potkali. Chodící encyklopedie metalové muziky. Byl to objímač, autor a opravdu jeden z největších bavičů na světě. Jeho texty nabídly světu příběhy a zaklínadla a hrůzu a rozptýlení. Byl to jeho život, který se stal vaší show."

Ačkoliv zatím nebyla zveřejněna příčina smrti, spekuluje se o tom, že si Strnad vzal život sám. Přímo pod prohlášením totiž kapela zveřejnila číslo na Národní linku prevence sebevraždy (National Suicide Prevence Lifeline).

Jaké budou další kroky skupiny, která vznikla v roce 2001 a vydala devět studiových alb (poslední "Verminous" předloni), je zatím neznámé.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY