shop.musicserver.cz
Nové desky 47/2021 - od Deep Purple přes Westlife po Black Label Society

Nové desky 47/2021 - od Deep Purple přes Westlife po Black Label Society

Vydáno: 01.12.2021 16:35 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Ben Wolf

Vedle rocku a metalu od Deep Purple, Black Label Society, Rhapsody Of Fire, Apsu, Paula Gilberta nebo Nell a The Flaming Lips se činili i domácí hudebníci jako Kateřina Göttlichová, James Harries, Dalibor Janda, Blitz Union nebo Karel Mařík se zhudebněnými básněmi Jiřího Žáčka. Doplnili je Westlife, Christina Perri a vánoční Gary Barlow.

V pátek 26. listopadu vyšly tyto nové tituly:

Deep Purple - Turning To Crime
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Deep Purple - Turning To Crime
"Turning to Crime" je prvním studiovým albem Deep Purple složeným výhradně z písní, které předtím nahráli jiní umělci. Novinková kolekce vznikla v produkci Boba Ezrina a přichází pouhých patnáct měsíců po poslední studiovce "Whoosh". Nachází se na ní dvanáct skladeb, jež jsou poctou hrdinům a kolegům z hudební branže, mimo jiné Fleetwood Mac, Bobu Dylanovi, Yardbirds, Cream a mnohým dalším. Prvním zveřejněným singlem je "7 and 7 Is" původně od kapely Love a společně s dalšími si jej můžete pustit na YouTube profilu formace.


Westlife - Wild Dreams
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / electropop

Westlife - Wild Dreams
Westlife po svém návratu v roce 2018 vydávají své druhé album a celkově dvanáctou desku "Wild Dreams". Pro nástupce nahrávky "Spectrum" připravili celkem jedenáct písniček, které v deluxe verzi doplnila čtveřice živých verzí jejich dřívějších hitů. Pod novinky se autorsky vedle samotných členů formace podepsali také Ed Sheeran, Amy Wadge, Pictrure This, Michael Pollack, Digital Farm Animals, Steve Mac, Wayne Hector, Rami, Ilya nebo Kodaline. Někteří z nich se pak podíleli také na produkci, kde k nim přibyli například Lostboy, Saint + Sinners nebo Jamie Scott. Společně vše nasměrovali na pomezí popu a electropopu. Kompletní průlet albem nabízí irská skupina na svém YouTube a nabídne jej také na vinylu.


Gary Barlow - The Dream Of Christmas
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: vánoční hudba / big band swing

Gary Barlow - The Dream Of Christmas
Take That si stále dávají pauzu, a tak Gary Barlow přichází po loňské "Music Played By Humans" s již druhou sólovkou. Jak prozrazuje její název "The Dream Of Christmas", půjde o vánoční album, které britský hudebník naplnil ve standardní verzi jedenáctkou písniček, v deluxe edici rozšířené o další pět songů. Vyskládal je především z převzatých skladeb včetně "Wonderful Christmastime" Paula McCartneyho, "Winter Wonderland" nebo "Merry Christmas For Everyone" a k nim přidal i šest vlastních písní. Ve studiu ho dále doplnila zpěvačka a herečka Sheridan Smith, vokální trio The Puppini Sisters, cellista Sheku Kanneh-Mason a velšský zpěvák Aled Jones. Vydáním žije jeho YouTube.


Black Label Society - Doom Crew Inc.
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: heavy metal

Black Label Society - Doom Crew Inc.
S jedenáctou studiovkou přichází heavymetalová sebranka Black Label Society, za kterou stojí především světoznámý kytarista Zakk Wylde, proslulý díky spolupráci s Ozzym Osbournem. Novinka dostala název "Doom Crew Inc." a kromě digitálního a CD formátu bude k dostání také na vinylu a v luxusní edici, jež obsahuje mimo jiné vinyl, CD box a kazetu. Posluchači se mohou těšit na dvanáct kousků, které vznikaly ve Wyldeově domácím studiu Black Vatican. Ukázku v podobě singlu "Set You Free" najdete na YouTube.com.


Tip týdne

Kateřina Göttlichová - Zimnice
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: folklor / world music

Kateřina Göttlichová - Zimnice
Spoluzakladatelka cenami Anděl ověnčených BraAgas Kateřina Göttlichová se rozhodla, že to zkusí také sólo a vydává svůj debut "Zimnice", na nějž umístila skladby postavené na slovanských lidovkách a world music. Texty starých písní spolu s autorskou folklorní hudbou vystavila do kontrastu dnešních technologií a využila přitom prvky romské, balkánské a hispánské hudby, doplněné přirozenými zvuky akustických nástrojů jako kytara nebo nyckelharpa, včetně jejich vrzání, skřípění a dalších ruchů. V Sono Studiu je Jan Balcar zacyklil do smyček s příměsí elektroniky. Vedle již zmíněných hudebníků se na nahrávce podílel také jazzový kontrabasista Petr Tichý a klávesista David Göttlich. Více informací o albu, ale i ukázky všech jedenácti kousků naleznete na stránkách vydavatelství Indies Scope.


Christina Perri - Songs For Rosie
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: ukolébavky / folk

Christina Perri - Songs For Rosie
Jsou to bezmála tři roky, co nám Christina Perri na albu "Songs For Carmella: Lullabies & Sing-a-Longs" představila ukolébavky a písničky, jež napsala pro svou první dceru Carmellu. Název čerstvé kolekce "Songs For Rosie" napovídá, že je věnovaná další dceři, avšak v tomto případě se jedná o velmi hořkou vzpomínku. Je tomu totiž přesně rok, co americká písničkářka porodila, dítě ale bylo bohužel mrtvé. Přesto i pro Rosie natočila třináct písniček, které sestavila z různých skladeb včetně "Somewhere Over The Rainbow", Chaplinovy "Smile", Beatlsovské "Here Comes The Sun", klasiky "Edelwise", "La La Lu (For Elvis)" Peggy Lee nebo "Lullaby (Goodbye My Angel)" Billyho Joela. Emotivní nahrávku představuje na svém YouTube.


Nell Smith And The Flaming Lips - Where The Viaduct Looms
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: soft psychedelic rock

Nell And The Flaming Lips - Where The Viaduct Looms
Čtrnáctiletá hudebnice Nell Smith a psychedelická rocková skupina The Flaming Lips spojily své síly, aby dodaly hudebnímu světu devět coververzí Nicka Cavea. Album "Where The Viaduct Looms" je neotřelým případem toho, jak se fanynka spojila se svojí oblíbenou kapelou a společně s ní natočila předělávky songů muzikanta o padesát let staršího, přičemž originály navíc nikdy neslyšela. Frontman The Flaming Lips Wayne Coyne ovšem rozptyluje veškeré pochybnosti: "Nell ukazuje pozoruhodné porozumění písni, pocit bez vášně, který je krásný i mrazivý. Prostě to miluji." Posoudit můžete na YouTube.


Blitz Union - Absolution
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: EDM rock

Blitz Union - Absolution
Pražská formace Blitz Union zaujala (nejen české) posluchače jednak svým mixem EDM a rocku, jednak propracovanými videoklipy. Po několika singlech, dvou ípíčkách a hromadě koncertů letos muzikanti vydávají albový debut. Jmenuje se "Absolution" a nabízí celkem dvanáct písní - tedy pouze v případě verze na CD, na streamovacích platformách je o dva kousky méně. Nahrávku propaguje singl "Candidate", na jehož klip se můžete podívat na YouTube profilu skupiny.


Rhapsody Of Fire - Glory For Salvation
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: symfonický power metal

Rhapsody Of Fire - Glory For Salvation
Oblíbená italská powermetalová formace Rhapsody Of Fire připravila pro své posluchače novou, v pořadí třináctou studiovou desku "Glory Of Salvation". Jde o druhou část velkolepého díla "The Nephilim's Empire Saga" z loňského roku. Z rádií můžete znát hned několik singlů - "I'll Be Your Hero", "Magic Signs" nebo "Terial The Hawk". Albem žije YouTube kanál vydavatelství AFM Records.


EP

 • Bryson Tiller - A Very Different Christmas
  Celkem sedm vánočních skladeb lehce přesahujících čtvrt hodiny přichystal americký zpěvák a rapper z Kentucky. Doprovodili ho při tom Kiana Ledé, Justin Bieber, Poo Bear, Tayla Parx a jeho dcera Halo. Většinu nových songů sdílí na svém YouTube.
 • Smith / Kotzen - Better Days
  Adrian Smith a Richie Kotzen pokračují ve spolupráci a na své lednové album navazují čtveřicí písní včetně jedné, v níž je doplnil ještě Mike Portnoy. Kytarové riffy znějí také na jejich YouTube.
 • Zebrahead - III
  Kalifornská punk-rocková formace se po předloňském albu "Brain Invaders" vrací s již druhým EP, které nazvala poněkud nelogicky "III". Produkce pětice skladeb se opět ujal basák Death By Stereo Paul Miner a výsledek je ke slyšení na YouTube.

Dále stojí za pozornost:
Grace Davies - I Wonder If You Wonder: třetí EP anglické účastnice X FactoruYouTube
SF9 - Rumination: jubilejní desáté EP k-popového boybanduYouTube
Soda Blonde - I Still Have Feelings For You: alternativní verze písniček irské kapelyYouTube


Paul Gilbert - Twas
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: instrumentální rock

Paul Gilbert - Twas
Vánoční instrumentální písně v podobě kytarové ekvilibristiky? No, proč ne. Paul Gilbert, mimo jiné kytarista Mr. Big, přináší na svém solovém albu s názvem "Twas" opravdu neotřelý pohled na známé sváteční skladby. Inspirovaly jej klasiky od Nata Kinga Colea, Loretty Lynn, Stevieho Wondera, Barbry Streisand, Johnnyho Mathise, Elly Fitzgerald a The Ventures. Ty doplnil několika novými vlastními vánočními písněmi. Hudebně se nechal unést svými kytarovými hrdiny, jako jsou Eddie Van Halen, Alex Lifeson, Johnny Winter, Jimi Hendrix či Jimmy Page. Atmosféru blížících se svátků můžete nasát na Gilbertově YouTube profilu.


Různí - Jiří Žáček, Karel Mařík: Zpověď
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: folk

Různí - Jiří Žáček, Karel Mařík: Zpověď
Jiří Žáček patří k nejčtenějším českým básníkům. Jeho tvorba, v níž dokázal skloubit lyriku a humor, oslovuje čtenáře a čtenářky všech generací už pět desetiletí. Hudební skladatel, kytarista a akordeonista Karel Mařík se rozhodl, že některé jeho básně zhudební a výsledkem je dvou hodinové dvojalbum obsahující celkem dvaadvacet písní. K jejich nazpívání si přizval interprety různých žánrů i věku. Pochopitelně nechybí jeho manželka a někdejší finalistka SuperStar Kristýna Peterková, k níž se přidali František Černý, Igor Timko, Petr Janda, Daniel Hůlka, Helena Vondráčková, Marta Jandová, Ivana Klimentová, Marta Berkyová, Jan Dolanský, Roman Zach a STIGO. Ukázky z alba na pomezí folku, folkloru a popu naleznete na Supraphonline. Součástí je také kniha vybraných básní Jiřího Žáčka s originálními kolážemi Vratislava Nohy.


Remedy - Remedy Meets Wu-Tang
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rap

Remedy - Remedy Meets Wu-Tang
Ross Filler aka Remedy je prvním bělošským a židovským rapperem, kterého přizval ke spolupráci slavný Wu-Tang Clan. Stalo se tak už před dvěma desítkami let, a jak napovídá název novinky "Remedy Meets Wu-Tang", napsali nyní další kapitolu. Inspectah Deck, Cappadonna a Ghostface Killah jsou podepsaní pod čtrnácti tracky coby producenti a najdete je i mezi hosty, kde k nim dále přibyli ještě RZA, Conway, Method Man, Masta Killa, Solomon Childs, Street Life, Shyheim, Killah Priest a Trife Diesel. Promují je na YouTube kanálu Ghostface Music


The Tea Party - Blood Moon Rising
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

The Tea Party - Blood Moon Rising
Jako takovou oslavu své třicetileté existence pojalo kanadské rockové trio The Tea Party čerstvou desku "Blood Moon Rising". Ta je první studiovkou od "The Ocean At The End" z roku 2014 a obsahu jedenáct skladeb, které vznikaly posledních pět let v Kanadě a v Austrálii. Kapela, jež prodala ve světě více než dva miliony nosičů, kombinuje klasický hard rock s vlivy blues, progresivního rocku a východním prvky. A navíc vystupuje v nezměněném složení Jeff Martin (zpěv,kytara), Jeff Burrows (bicí) a Stuart Chatwood (basa, klávesy). Zaposlouchejte se do nových songů na jejich YouTube profilu.


Soundtracky

Různí - Licorice Pizza (soundtrack)

Různí - Licorice Pizza (soundtrack)
Americký snímek "Lékořicová pizza" vstoupí do kin až na první svátek vánoční a do těch českých až na jaře, nicméně jeho soundtrack si můžeme poslechnout již nyní. Vzhledem k tomu, že sleduje osud jedné lásky napříč roky, najdete na něm písničky řady hudebních legend. Vedle sebe se tu vyskládali Nina Simone, Chris Norman & Suzi Quatro, Bing Crosby & The Andrews Sisters, Sonny & Cher, Chuck Berry, The Doors. Paul McCartney s Wings, David Bowie, Gordon Lightfoot, Donovan, The Jeff Beck Group, Blood, Sweat & Tears nebo Taj Mahal. Kompletní seznam včetně ukázek nabízí Supraphonline.

Různí - Okupace (soundtrack)
Různí - Okupace (soundtrack)
Už v srpnu měl premiéru český film Michala Nohejla "Okupace" a nyní se dostává i na soundtrack k němu, který je k dostání také na dvojvinylu. Podstatnou část scénické hudby i písniček pro něj složili členové Kill The Dandies! a především jeho dva členové La Petite Sonja a Hank J. Mancin , kteří se pro účely tohoto filmu přejmenovali na Disco Ocultista. K nim se navíc přidali ještě Madhouse Express, Metronome Blues, Old Folks House, Thee Lazy Eyes, Rán Těla nebo Beps’n’Johnnies. Titulní song najdete na YouTube.

James Harries - Přání Ježíškovi (soundtrack)
James Harries - Přání Ježíškovi (soundtrack)
Zbrusu nový český snímek "Přání Jěžíškovi" se také může pochlubit svým soundtrackem, jehož jediným autorem je anglický hudebník trvale usazený v Česku James Harries. Tento hudebník, který má na svědomí už hudbu ke snímkům "Lidice", "Bobule" a podílel se i na soundtracku filmů "Snowboarďáci" a "Rafťáci" mezi dvanáct písniček zařadil česko-britskou koledu, vánoční rock’n’roll, swingovku, písničku s dětským sborem nebo i svůj hit "Superstition". Ukázky naleznete na stránkách vydavatelství Supraphon.


Cynic - Ascension Codes
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: progresivní rock / progresivní metal

Cynic - Ascension Codes
Příchod nového alba Cynic by měl být důvodem k bezvýhradným oslavám, přesto se "Ascension Codes" vynořuje zpod oblaku tragédie. Bubeník a spoluzakladatel Sean Reinert opustil kapelu v roce 2015, jeho smrt v lednu 2020 pak silně otřásla jak jeho bývalými spoluhráči, tak fanoušky. Necelý rok nato, v prosinci 2020, zemřel basák souboru Sean Malon. Osudem zkoušení zbývající členové skupiny označují novinku jako labutí píseň i znovuzrození. Je to teprve čtvrtá jejich dlouhohrající nahrávka od debutu "Focus" z roku 1993 a přichází sedm let po "Kindly Bent To Free Us". Výsledek můžete posoudit na YouTube.


Dalibor Janda - Moment
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop rock

Dalibor Janda - Moment
Album Dalibora Jandy "Moment" vznikalo ve studiích od listopadu 2019 do března letošního roku. Je pojmenováno po stejnojmenné písni, kterou si zpěvák nejen složil, ale i otextoval. Píseň je jakýmsi průvodcem lidským životem od narození, přes klikaté cesty, úspěchy, křižovatky, pády i momenty, které vše najednou v životě zcela změní. Celkem na něm najdete deset autorských písní včetně duetu s Kapitánem Demo, jehož autorem je právě Jiří Burian, a čtyři bonusy v podobě největších zpěvákových písní. Autorem hudby je sám Dalibor Janda, zatímco texty obstarali vedle jeho dvorního textaře Jana Krůty, i Xindl X, Miloš Skalka, Markéta Harasimová nebo Jaroslav Šprongl. Ukázky z desky nabízí Supraphonline.


Proscriptor Mcgovern's Apsu - Proscriptor Mcgovern's Apsu
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: heavy metal

Proscriptor Mcgovern's Apsu - Proscriptor Mcgovern's Apsu
Za novou formacíProscriptor Mcgovern's Apsu nenajdete nikoho jiného než původního bubeníka a zpěváka skupiny Absu Proscriptora McGoverna. Tento umělec, vlastním jménem Russ R. Givens, se rozhodl rozpustit svou předešlou kapelu a založit novou se "svěžím skladatelským přístupem". V sestavě najdete mimo jiné kytarového virtuosa Vaggreaze. Trailer k nové desce "Proscriptor Mcgovern's Apsu" na vás čeká na YouTube.


Chinaski - Na vlnách spolu tělem i duší
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop rock

Chinaski - Na vlnách spolu tělem i duší
Chinaski aktuálně začínají připravovat nové album, ale svým fanouškům ještě před tím nadělili pod stromeček malý dárek v podobě výběru hitů. Rekapitulaci vzali docela z gruntu, a tak se můžete těšit hned na čtyři CD a celkem šestašedesát písniček. Každá část má své téma i název a z nich je vyskládané i pojmenování titulu "Na vlnách spolu tělem i duší". Kompletní seznam včetně ukázek nabízí Supraphonline.


V krátkosti

 • Roxette - Joyride (30th Anniversary Edition)
  Třicáté výročí nejprodávanější řadovky švédského pop-rockového dua připomíná reedice, kterou nelze nazvat jinak než jako nabušenou. Tři cédéčka nebo čtyři vinyly plné rarit doplní obsáhlý booklet. Více jsme psali zde.
 • G. Love - Coming Back Home For Christmas!
  Méně tradiční vánoční album v rytmu blues, alternativního rocku, rapu a indie připravil frontman filadelfské formace G. Love & Special Sauce. Těšit se můžete na jedenáct písniček a první singly jsou k mání na YouTube.
 • Julie Doiron - I Thought Of You
  Členka kanadských Eric's Trip se už léta vedle tvorby vlastní formace prezentuje také sólově, ovšem tuto část kariéry v roce 2012 na nějaký čas opustila. Nyní se k ní opět vrátila a výsledkem je třináct indie rockových písniček, které sdílí na svém bandcampu.
 • Hasse Fröberg & Musical Companion - We Are The Truth
  Švédští progresivní rockeři HFMC označují svou pátou řadovku "We Are The Truth" jako "hodně komplexní a promyšlenou". Textově je voláním po soucitu, respektu a lásce. Novinku bokovky kytaristy a zpěváka The Flower Kings můžete ochutnávat na YouTube .
 • Radwimps - Forever Daze
  Japonská rocková partička Radwimps přináší na albu "Forever Daze" čtrnáct písní, jež představují bezhraniční a bezžánrovou spolupráci hudebníků Masaki Suda, Awich a Iri jako svébytných autorů. Zaposlouchejte se na YouTube.
 • Paolo Conte - Live At Venaria Reale
  Jeden z italských matadorů natočil svůj nový živák v Královském paláci Venaria Reale nedaleko Turína, kde ho doplnil jedenáctičlenný orchestr. Něco málo z něj odhaluje trailer na YouTube.
 • Rufus Wainwright, Amsterdam Sinfonietta - Rufus Wainwright And Amsterdam Sinfonietta (Live)
  Již několik let spolupracuje známý kanadský zpěvák s amsterdamským symfonickým orchestrem a na příští rok mají v plánu evropské turné. Nyní vydávají záznam společného koncertu a upoutávkou je "Argentina" na YouTube.
 • Negură Bunget - Zău
  Rumunská avantgardně-ambientní blackmetalová skupina z Temešváru vznikla v roce 1994 pod názvem Wiccan Rede. Od roku 1995 nese současný název, který ve staré rumunštině znamená "černý mlžný les". Novinka "Zău" získává za svou unikátnost lehce nadprůměrné hodnocení, ale vy si udělejte obrázek sami - na YouTube je video k singlu "Tinerețe Fără Bătrânețe".
 • Victory - Gods Of Tomorrow
  Svého času jedna z předních formací metalové scény se po deseti letech vrací potěšit své fanoušky! Deska "Gods Of Tomorrow" přináší včetně bonusu čtrnáct kousků, na kterých kytarista Herman Frank (známý třeba z Accept) spolupracoval se zpěvákem Giannim Pontillem, kytaristou Mikem Pesinem, baskytaristou Maltem Frederikem Burkertem a bubeníkem Michaelem Steinem.
 • Hypocrisy - Worship
  S novinkou "Worship" si švédská deathmetalová sebranka udělala již třináctý zářez na své diskografické pažbě. Nahrávka obsahuje jedenáct kousků a jeden z nich - pilotní singl "Chemical Whore" - můžete znát i z rádií. Klip k němu najdete na YouTube
 • In Mourning - The Bleeding Veil
  Švédská melodická deathmetalová skupina připravila šestou studiovku "The Bleeding Veil". Milovníci žánru si už zvykli, že právě ze Švédska (a samozřejmě dalších severských zemích) pocházejí jedny z nejlepších kapel a podle dosavadních recenzí novinky In Mourning nejsou ani oni výjimkou. Posuďte sami a poslechněte si song "Thornwalker" na YouTube
 • Man With A Mission - Break And Cross The Walls I
  Osazenstvo kapely Man With A Mission mělo s novinkou "Break And Cross The Walls" úplně jiné plány: muzikanti ji chtěli vydat jakou rozsáhlou dvoudiskovou edici, ale kvůli omezeným nahrávacím možnostem během pandemie se rozhodli materiál rozdělit. Výsledek potěší zejména rock'n'rollové fanoušky, ukázky najdete na webu Amazon.
 • Ally - Vánoční tradice
  Deset originálních vánočních písní nazpívala na své album zpěvačka z Milevska. Jejich autorem je David Csenge (Ewa Farna, Marek Ztracený, Olga Lounová) a hosty Roman Anděl, houslistka Andrea Jiskrová a dětský sbor Coro Piccolo známý ze spolupráce s Marií Rottrovou. Titulní song má už i svůj videoklip.
 • Lindy-Fay Hella & Dei Farne - Hildring
  Norská zpěvačka a členka kapely Wardruna se spojila s dalšími hudebníky a jak zjistíte na bandcampu, v devíti písničkách míchají temně znějící folk, pop, world music a také fragmenty ambientu a elektroniky.
 • Michal Hrůza - Hity & Příběhy (Best Of...)
  Český skladatel, zpěvák a hudebník představuje svůj první kompletní výběr nejúspěšnějších skladeb a hitů mapující jeho dvacetiletou karieru a vycházející u příležitosti jeho padesátých narozenin. Jeho náplň najdete na Supraphonline.
 • NiziU - U
  Minulý rok vlítla na asijskou popovou scénu nová devítičlenná dívčí formace, a i když pochází z jihokorejského Soulu, prozatím slaví úspěch především v Japonsku. Zda tomu tak bude i po vydání debutu "U", můžete hádat u jejich YouTube.
 • Richard Dawson & Circle - Henki
  Anglický folkový písničkář se pro nahrání alba "Henki" spojil s finskými experimentálními rockery a výsledkem je celkem sedm skladeb, které jsou ke slyšení na bandcampu.
 • Sun O))) - Metta, Benevolence BBC6 Live: On The Invitation Of Mary Anne Hobbs
  Američtí metaloví experimentátoři přijali na konci svého turné v roce 2019 pozvání od britské DJky a hudební žurnalistky do jejího pořadu v BBC6. Co z toho vzniklo, zjistíte na bandcampu.


  Dále stojí za pozornost

  R.A.P. Ferreira - The Light-Emitting Diamond Cutter Scriptures: americký rapper dříve známý jako MiloYouTube
  Helmet - Live And Rare: živáky a rarity amerických alternativních metalistůweb
  Imminence - Heaven In Hiding:švédský alternativní metalcoreYouTube
  Teddy Swims - A Very Teddy Christmas:vánoční deska člena WildHeartYouTube
  µ-Ziq & Mrs Jynx - Secret Garden:vzrušující elektronické spojeníbandcamp


  Dále vychází:

  Aerosmith - Aerosmith 1971: The Road Stars Hear
  Alien Force - We Meet Again
  All Are To Return - All Are To Return Ii
  Allie X - Cape God (Deluxe)
  Archgoat - Worship The Eternal Darkness
  Asia - The Official Live Bootlegs, Volume One
  Bitumen - Cleareye Shining
  Blodtår - Blodtår
  Bones - Scraps
  Bright World - Cloud Parade
  Catacomb - Embrace Decay
  Color Dolor - Blurry Things
  Cousin Kula - Double Dinners
  Cynic - Ascension Codes
  Daedelus And Joshua Idehen - Holy Water Over Sons
  Dan Sartain - Arise, Dan Sartain, Arise
  Daryl Hall & John Oates - Live At The Troubadour
  Deine Lakaien - Dual +
  Deko - Nu Radio!
  Dishell - Teutonic Beat
  DJ Cam & Frédéric Beneix - Wine4Melomanes
  DJ Neptune - Greatness 2.0
  Drop On Glass - Light As A Feather
  Emét - Carlin’S Farm
  Eternal Evil - The Warriors Awakening Brings The Unholy Slaughter
  Eternity’s End - Embers Of War
  Fawns Of Love - Innocence Of Protection
  Fortress - Don’t Spare The Wicked
  Gaho - Fireworks
  Gemini - Inside Out
  Ghost9 - Now : Who We Are Facing
  Godhead Machinery - Monotheistic Enslavement
  Hasse Fröberg & Musical Companion - We Are The Truth
  High Fighter - High Fighter Live At WDR Rockpalast
  Hugh Reid And The Velvet Underpants - I’D Rather Have A Bottle In Front Of Me Than A Full Frontal Lobotomy
  Chris Kelly - Your Day Begins Again
  I Helvete - Sinisten Puiden Nitty
  Imperial Triumphant - An Evening With Imperial Triumphant
  Internazionale - Vestiges Of Nature
  Jakub Hübner - Jsou Vánoce!
  Jasss - A World Of Service
  Joey Landreth - All That You Dream
  Jonas Lindberg - Miles From Nowhere
  Kid Bookie - Cheaper Than Therapy
  Killthelogo - Reset
  Kobi Onyame - Don’T Drink The Poison
  Lil Yee - Unbreakable
  Lock Up - The Dregs Of Hades
  Mach-Hommy - Notorious Dump Legend
  Nic Chester - The Skipping Girl
  Noëp - No Man Is An Island
  Nuclear Death - Planet Cachexial
  Opera Diabolicus - Death On A Pale Horse
  Oscar Peterson Quartet - A Time For Love
  Paul Gilbert - Twas
  Prehistoric Pigs - The Fourth Moon
  Proscriptor McGovern's Apsu - Proscriptor Mcgovern's Apsu
  Proscriptor McGovern's Apsu - Proscriptor Mcgovern's Apsu (BluRay)
  Radwimps - Forever Daze
  Resolve - Between Me And The Machines
  Riki - Gold
  Robert Görl And Daf - Nur Noch Einer
  Různí - House Music Box
  Různí - Top20.cz 2021 / 2
  Ryan Hamilton - 1221
  Satin White - Not Greyed At All
  Servant - Blessed By The Light Of A Thousand Stars
  Shun - Songs From The Centrifuge
  Sodom - M-16 (20th Anniversary Edition)
  Sodom - M-16 (20th Anniversary Edition) Boxset
  TDW - Fountains
  Teeth - Finite
  Thanatos - Covered Country
  The KCBCS - Color Box
  The KVB - Unity
  The Ocean - Phanerozoic Live
  Twiins - Zlatá braná dokorán
  Two Headed Emperor - Deracination
  Václav Hybš - Silvestry Václava Hybše
  Vardis - Guaranteed No Overdubs: 100 Mph @ 100 Club
  Waltari - 3rd Decade - Anniversary Edition
  Wars - A Hundred Shivers
  We Are The Catalyst - Perseverance
  When The Deadbolt Breaks - As Hope Valley Burns

  Vychází na vinylu:
  Andra Day - Merry Christmas From Andra Day
  Art Of Noise - Noise In The City - Live In Tokyo
  Beth Hart & Joe Bonamassa - Don´t Explain
  Black Label Society - Doom Crew Inc.
  Black Veil Brides - The Phantom Tomorrow
  Dan Bárta & Gustav Brom Czech Radio Bigbang - I Killed This Song At Karaoke Last Night
  Daryl Hall & John Oates - Live At The Troubadour
  Dave Clark Five - Glad All Over
  David Bowie - Brilliant Adventure (1992-2001)
  Deep Purple - Turning To Crime
  Deep Purple - Turning To Crime (Limited)
  Emerson, Lake & Palmer - Pictures At An Exhibition
  Exodus - Impact Is Imminent
  Gerry Mulligan - Night Lights (Vinyl Reissue)
  Goldfrapp - Head First
  Hypocrisy - Worship
  Ike & Tina Turner - Cussin', Cryin' & Carryin' On
  Inspiral Carpets - Life
  Joe Strummer - Johnny Appleseed (12'' Maxi Single Rsd Bf 2021 Exclusive)
  Madness - Absolutely
  Modern Talking - In The Garden Of Venus
  Motorhead - The Lost Tapes Vol. 1
  Nazareth - Nazareth
  Omar Khorshid - Giant + Guitar (Vinyl Reissue)
  Omega - Anthology 1968-1979
  Paolo Conte - Live At Venaria Reale
  Pat Metheny - Road To The Sun
  Proscriptor Mcgovern's Apsu - Proscriptor Mcgovern's Apsu
  Rhapsody Of Fire - Glory For Salvation
  Richard Müller - LSD
  Roxette - Joyride (30th Anniversary Edition)
  Rufus Wainwright Amsterdam Sinfonietta - Rufus Wainwright Amsterdam Sinfonietta (Live)
  Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone (12'' Maxi Single)
  Sigur Rós - Med Sud I Eyrum Vid Spilum Endalaust
  Slade - Slade In Flame
  Smith & Kotzen - Better Days (Ep)
  Sodom - M-16 (20th Anniversary Edition)
  Škwor - Sliby & Lži
  Teddy Swims - A Very Teddy Christmas
  The Mars Volta - Noctourniquet (Vinyl Reissue)
  The Snuts - W.l. (Live From Stirling Castle)
  Therapy? - Nurse
  Thundercat - The Golden Age Of Apocalypse (Vinyl Reissue)
  Waltari - 3rd Decade - Anniversary Edition
  Westlife - Wild Dreams

  EP:
  A Place To Bury Strangers - Hologram: Destroyed & Disassembled
  Alera - Beware The Snake
  Ama Lou - At Least We Have This
  Blind Summit - Hell And Heresy
  Coilguns - Shunners/Burrows
  Franky Wah - Why Not Me
  Joseph Izaeya - Harder Truths
  Nina June - Meet Me On The Edge Of Our Ruin
  Paisley Parc - Long Time Coming
  Pave The Jungle - Waiting For Nothing
  Repentance - Volume 1
  Scalping - Flood Remixed
  Scars Of Solitude - If These Walls Could Talk
  Serpent Cobra - Helter Skelter
  Shida Shahabi - Alvaret (soundtrack)
  Stellar Void - Chrysalis
  Vaneno - Struggle Through Absurdity

  Reedice:
  Dead Head - Haatland
  Exodus - Impact Is Imminent
  In Flames - Whoracle
  Lisa Stansfield - Affection
  Loudness - Lightning Strikes
  Nuclear Death - Planet Cachexial
  Popol Vuh - Agape Agape
  Popol Vuh - Cobra Verde
  Popol Vuh - Coeur De Verre
  Popol Vuh - Seligpreisung
  Popol Vuh - Vol. 2 - Acoustic & Ambient Spheres (Boxset)
  Richard Müller - Lsd
  Saga - Detours
  Saga - Full Circle
  The Stranglers - 10
  Therapy? - Nurse
  Yukihiro Takahashi - Neuromantic

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Basinfirefest 2024 rozezní Spálené Poříčí. Koho určitě nevynechat?
  Publicistika: Basinfirefest 2024 rozezní Spálené Poříčí. Koho určitě nevynechat? Milovníci metalové muziky, zbystřete! Již ve středu 26. června vypukne osmnáctý ročník Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku. Čeká vás nabitý program plný skvělých kapel z celého světa, které rozezní areál až do... čtěte zde
  Vydáno: 23.06.2024 08:00 v sekci Publicistika
  Ghost - Rite Here Rite Now 8/10
  Hudba v TV: Snímek "Rite Here Rite Now" dává magii Ghost hravou filmovou podobu a důkladně zachycuje její esenci Ghost dokázali za téměř dvě dekády z malých klubů a stanů na festivalech vyrůst do pozice globálního fenoménu, který vyprodává haly. Nyní završují albový cyklus dalším krokem kupředu - filmem. Snímek "Rite Here Rite Now" měl... čtěte zde
  Vydáno: 22.06.2024 08:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
  Metronome Prague - den první, Výstaviště, Praha, 20.6.2024
  Naživo: V Praze začal festival Metronome Prague Slepý mezi jednookými. Festival korporátů. Colours jen se třemi barvami. Tyto a mnohé další nálepky si pořadatelé Metronomu museli letos vyslechnout či přečíst na sociálních sítích. Není to nic hezkého, tím spíš, když si... čtěte zde
  Vydáno: 21.06.2024 15:20 v sekci Naživo
  K.K. Downing - Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest 7/10
  Hudba v tisku: Kyselá autobiografie K.K. Downinga "Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest" zve do zákulisí světa heavymetalových králů K.K. Downing patří mezi kováře, kteří dali podobu žánru známému jako heavy metal. Jistě, po něm přišli tací, kteří tvrdé kytary převedli do dalších extrémů. V každém případě na kapely jako Judas Priest dodnes přísahá... čtěte zde
  Vydáno: 21.06.2024 08:40 v sekci Recenze | Hudba v tisku
  Pet Shop Boys - Nonetheless 8/10
  Recenze: Pet Shop Boys na "Nonetheless" vyhlížejí budoucnost a zároveň kvitují svou minulost Na následovnici desky "Hotspot" jsme si museli počkat čtyři roky. Tohoto času však Pet Shop Boys na "Nonetheless" naplno využili - předkládají nám totiž svou nejkomplexněji pojatou nahrávku za dlouhé roky. Zároveň ukazují své... čtěte zde
  Vydáno: 20.06.2024 15:15 v sekci Recenze
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Video: Deep Purple chytají v songu "Pictures of You" nový vibe (10.06.2024 14:38)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Video: "Portable Door" zastihuje veterány Deep Purple ve skvělé formě. Nové album "=1" vyjde v červenci (02.05.2024 13:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)

  ALBUM TÝDNE 25/2024

  Aurora
  What Happened to the Heart?

  Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to nejlepší, aby v dnešní válkami a nenávistí zmítané době zažehla pochodeň naděje.

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Út 25.06.
  The Gaslight Anthem (US) (Roxy, Praha)
  St 03.07.
  Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
  St 03.07.
  Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 04.07.
  The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)
  Ne 07.07.
  Laid Back Country Picker (US) (Café V Lese, Praha)
  St 17.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 18.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Pá 19.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 20.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Dario G Beyoncé Bring Me The Horizon Avril Lavigne Parkway Drive Queen Taylor Swift Billie Eilish Adam Lambert Mirai Sia The Offspring Kabát Nita Strauss mp3.com Lucie Vondráčková
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe