Barbora Mochowa otiskla do klipu "Wait for Life" punc naděje

25.11.2021 09:52 - Dan Hájek | foto: Petr Lexa

Na následovníka desky "Waiting for the White Raven" budeme muset ještě chvilku počkat. Na chystanou novinku "Will o' the Wisp" však Barbora Mochowa již nyní láká singlem "Wait for Life". Spolupracovala na něm opět s Viliamem Bérešem. Doprovodné video pak natočil herec a zpěvák Petr Lexa ze Slzy.

" 'Wait for Life' je píseň vyjadřující naději, snahu vyrovnat se s minulostí, která vám občas nedá spát, a přechod do radosti. Nevím, jestli se mi to tak úplně podařilo v životě, ale uskutečnila jsem to minimálně v téhle písni," přibližuje vznik singlu sama Barbora.

Klip se natáčel během slunného podzimního dne v pražském Prokopském údolí. Shluk záběrů nejenom na hlavní aktérku není svou kompozicí nijak komplikovaný a těží z pravidla, že méně je někdy více. Doplněný prvek s tajemnou postavou pak tuto étericky zahalenou skladbu posouvá.

"Báru jsem poprvé zaregistroval před pár lety v Eurovizi. Už tehdy mi utkvěla v paměti její specifická barva hlasu a cit pro chytlavé melodie. Teď se naše cesty spojily přes společné kamarády muzikanty. Bára hledala režiséra pro svůj klip, a tak jsem se nabídl. Poslala mi píseň, já se do ní zamiloval od prvního tónu a věděl jsem, že ji musím zfilmovat. Shodli jsme se na jednoduchém vizuálním konceptu, kde jde hlavně o náladu a celkovou atmosféru klipu. Ale i tak se nám do něj podařilo dostat nenápadný příběh s částečným přesahem. Bára byla během natáčení skvělá. Měla svoji vizi, ale i tak se nechala navést zase trochu jiným směrem. Mám pocit, že se nám díky tomu podařilo pro ni najít zajímavou a možná i netypickou polohu. Z výsledku mám velkou radost," shrnuje režisér.

Mochowa se zúčastnila národního kola hudební soutěže Eurovison Song Contest 2019 se songem "True Colors", ve výsledném pořadí skončila těsně za vítěznými Lake Malawi. Kromě pět let starého debutu "Waiting for the White Raven" pak v roce 2020 překvapila povedenou kolekcí coververzí "Pocta Leonardu Cohenovi". Ta se stala součástí knižní publikace a autorizované biografie Leonarda Cohena "I'm Your Man".

Zmiňované album "Will o' the Wisp" plánuje Barbora Mochowa vydat během příštího roku u domácího labelu Tranzistor. Nahrávka přinese devět kompozic, včetně původních nezkrácených verzí již dříve známé dvojice "True Colors" a "White & Black Holes". Zpěvačka současně rozšířila svou koncertní sestavu. Tu nyní kromě smyčcového tělesa Unique Quartet doplňují David Landštof za bicími a klávesista Martin Krópa Kryštof.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY