Že je brněnský Kabinet Múz jedním z nejlepších klubů v Česku, o tom není třeba polemizovat. Krom toho se parta kolem Kaboše rozhodla založit label Kabinet Records, a dát tak prostor (nejenom brněnským) kapelám, jako jsou Bare Escape,
Fvck_Kvlt, MMNK,
Metronome Blues, Tryo, Science Killer a další.
Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z jejich katalogu do Prahy a uspořádat koncert, na kterém se představí žánrově velmi pestrá směs hudby, na té jemnější straně spektra reprezentovaná čerstvým objevem indie scény Obligatne a na té nejhlučnější třeba Rutka Laskier. Kabinet Records versus Fuchs 2. Brno v Praze. Už 11. listopadu v klubu Fuchs2. Láska.
SCIENCE KILLER
Brněnské trio
Science Killer hraje hypnotickou kombinaci psychedelie a noise. Z hlubin masivního kolosu jeho hudby se ozývají vlivy kapel jako
The Brian Jonestown Massacre či
The Telescopes a korunu celku nasazuje v reverbu utopený vokál frontmana Martina Beláně. Silný posluchačský zážitek pro všechny bez rozdílu.
MMNK
Šílená energie a vyzrálé muzikantství jsou pilíři hudby z Brna pocházející čtveřice
MMNK. Hudbu, která částečně zodpovídá otázku, jak by to asi znělo, kdyby si
Rage Against The Machine dali před koncertem absurdní množství speedu, obohacuje zpěvák Jan Čuma texty, které se nebojí ničeho. Než poslední člen publika najde na podlaze svou spadlou bradu, zbydou v sále jen ozvěny skvěle zahraných basových linek a zdevastované pódium.
OBLIGATNE
Projekt zpěvačky Kristiny Mindové spojuje citlivé písničkářství s prvky jazzu a taneční rytmickou sekcí. Z elegantní kombinace těchto a mnoha dalších faktorů jako černá růže vyrůstá originální, těžko zapomenutelný hudební zážitek. V textech se charismatická frontwoman věnuje velkým i malým problémům každodenního života způsobem, se kterým se ztotožní každý, kdo už je aspoň pár dní naživu.
RUTKA LASKIER
Explozivní síla známá otřesy, které způsobuje na české scéně, se vrací na pódia. Nekompromisní kapela, jejíž hudba balancuje na pomezí post-hardcoru a ema, zahraje další ze svých strhujících, živelných setů. Na své si přijdou všichni, kdo oceňují kvalitní texty, technickou hudební zdatnost či nespoutanou stage presence. Až se jednou probudíte s tinitem, vzpomenete si na koncert Rutky a s úsměvem si řeknete, že to stálo za to. A šeptá se, že kapela pracuje na nové hudbě.
CTIB
Punkový přístup se v muzice, na které se Ctib podílí, nezapře. Ať už je řeč o jeho členství v kapele Chorobopop, či o tomto sólovém projektu. Jediný rozdíl mezi dvěma zmíněnými je, že pod hlavičkou Ctib nahrazuje obvyklé punkové nástrojové obsazení elektronika. Hudba, kterou sám interpret označuje za discoegopunk, tedy navzdory atributům, jako je sociální angažovanost a výše zmíněný punkový přístup, vybízí spíše k tanci, než k pogu, což jí ale neubírá na syrovosti.