Upřímný pop generace Z: Conan Gray přijede poprvé do Prahy

Upřímný pop generace Z: Conan Gray přijede poprvé do Prahy

Vydáno: 26.10.2021 11:49 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Fource PR
Conan Gray, popový král generace Z, oblíbenec Taylor Swift i sira Eltona Johna a autor virálních hitů "Heather" a "Maniac", se konečně vydává na dlouho chystané světové turné. To se 14. května 2022 zastaví i v pražském Foru Karlín. Spolu s ním vystoupí australská hudebnice a rapperka Mallrat. Vstupenky na koncert (790 Kč) budou v prodeji od 29. října 2021 v síti Ticketmaster.

Ještě než začal Conan Gray vydávat své vlastní písně, poznaly ho miliony fanoušků jako youtubera, který se soustředil hlavně na coververze známějších hitů. Už tehdy jej mnozí označovali za nastupující superstar a vyzdvihovali jeho autenticitu a originalitu. Ty prokázal i na loňském debutu "Kid Krow", který debutoval na pátém místě americké albové hitparády a okupoval první místo popového žebříčku. Conan Gray se tak stal nejúspěšnějším debutantem posledních dvou let a zařadil se mezi umělce jako Billie Eilish nebo Shawn Mendes.

Nadšené ohlasy nepřicházely pouze od fanoušků, ale i z médií v čele s magazíny Vogue anebo The Fader. Není divu, že se začal rovnou objevovat v hlavních vysílacích časech v pořadech jako Late Night with Seth Meyers anebo The Late Late Show with James Corden. Skladbu "Astronomy" z chystané druhé desky dokonce Taylor Swift označila za mistrovské dílo, mezi své fanoušky řadí i sira Eltona Johna, který Grayovi veřejně pogratuloval k jeho autorským úspěchům. Píseň "People Watching" nasbírala od léta téměř sto milionů přehrání a NPR o ní napsalo: "Je osvobozující slyšet, že i jiní cítí věci, o nichž si myslíte, že je prožíváte jenom sami." Conan také v nedávné době účinkoval v klipu Olivie Rodrigo k písni "Sour Prom".

Spolu s oznámením světového turné se Gray chystá vydat novou skladbu "Telepath", tu fanoušci uslyší už 29. října. Těšit se můžou na dosud nejpompéznější refrén, který kdy napsal. Na písni se podíleli i hvězdní producenti/tky Julia Michaels (Justin Bieber, Gwen Stefani), Illya (Ariana Grande, Jennifer Loper) a Caroline Ailin.


  • Conana (Tomík, 27.10.2021 12:46) Reagovat

    Graye, jsem začal poslouchat od minulého roku. Pro mě je naprosto skvělý talent jako Troye Sivan, nebo z jejich generace i Billie Eilish a Olivia Rodrigo. Jeho debut je stejně výjimečný jako debuty výše zmíněných kolegyň. Na jeho druhou desku jsem zvědavý. Astronomy i People Watching mě zatím zaujaly. :)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 42/2025 - od Brandi Carlile přes The Lemonheads po Sigrid (29.10.2025 15:00)
- Popový princ anebo zamilovaný námořník? Conan Gray přiveze do Prahy mimořádnou desku "Wishbone" (22.10.2025 11:29)
- Elton John prohrál sázku a předal Lole Young klíče od svého domu (24.09.2025 13:21)
- Nové desky 32/2025 - od Maroon 5 přes Toma Grennana po Rise Against (20.08.2025 11:30)
- Nové desky 13/2025 - od Eltona Johna s Brandi Carlile přes L.A. Guns po Poetiku (09.04.2025 08:00)
- Recenze: Na albu "Who Believes In Angels?" Eltona Johna a Brandi Carlile krása střídá nádheru (07.04.2025 00:00)
- Video: Elton John a Brandi Carlile v "Who Believes In Angels?" skládají poctu rokenrolovým andělům (09.02.2025 08:00)
- Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
- Recenze: Conan Gray vás na albu "Found Heaven" roztančí i rozpláče (08.04.2024 00:00)
- Video: Odhoďte kapesníčky a připravte si taneční boty. Conan Gray přichází s "Lonely Dancers" (15.02.2024 08:13)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Madonna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe