Kylie Minogue + Years & Years - A Second to Midnight

Dvojice Kylie a Olly si v klipu "A Second to Midnight" prohodí role

Vydáno: 07.10.2021 12:57 v sekci Video - Dan Hájek | foto: Kylie Minogue a Years & Years
Jak jsme již informovali, v listopadu nás čeká "Guest List Edition" zatím poslední řadovky Kylie Minogue "Disco". Celkem záhy po uvedení všech detailů k této reedici zpěvačka uvolnila nový singl "A Second to Midnight", na kterém spojila síly s Ollym Alexanderem, tedy s Years & Years.

Doprovodné video hladce zapadá do diskotékové éry spojené s touto deskou. Pohrává si se záměnou hlavních aktérů, přičemž zejména stylizace australské divy do Ollyho je precizně provedená. Nechybějí tanečníci, jejich choreografie je plná odkazů na diskotékovou horečku sedmdesátých let. Fanoušci určitě ocení i ohlédnutí do minulosti z pohledu módních kreací. Kylie zde má účes a kostýmy, jaké bylo možné vidět v doprovodných snímcích k hitové kolekci "Rhythm Of Love". Retro stylizace spojená s hudební současností funguje a jen zdůrazňuje fakt, že disco Kylie stále neztratila dech a může oslovovat.

Připomeňme, že "Guest List Edition" alba "Disco" vyjde v pátek 12. listopadu. Kromě disku plného bonusů se svého fyzického uvedení dočká i streamovaný koncert "Infinite Disco", na kterém hudebnice živě představila většinu materiálu z této kolekce. Připojila několik hitovek přepracovaných do módu legendárního Studia 54, dojde zde i na hostovačku pěveckého souboru The House Gospel Choir. Olly se svými Years & Years pak na leden chystá svůj třetí počin "Night Call", jemuž cestu dláždí nedávno vydaný singl "Crave".

7/10

  • Skvělý song i video (Mike, 07.10.2021 22:24) Reagovat

    Skladba i video jsou hodně povedené. Písnička je hit na první poslech a Kylie v klipu opravdu vypadá, jako na začátku 90. let. Překvapilo mě, jak k sobě hlasy Kylie a Ollyho ladí. Za mě jednoznačně palec nahoru!

  • Já bych čekal něco víc (Barrand, 08.10.2021 10:32) Reagovat

    K opojné nakažlivosti starších Kyliiných hitů (What Do I Have To Do, Your Disco Needs You, In Your Eyes, The One, Higher...) tomu něco chybí. Tedy hlavně výraznější melodie. Tohle splývá s tím vším, co dnes dělá většina zástupců taneční pop scény. Nejlepší je na tom look Kylie. Samotná písnička i klip jsou za mě jedním uchem (okem) tam a druhým ven.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Kylie Minogue znovu zabalila vánoční album "Kylie Christmas" a elegantně jej posouvá od kancelářské párty ke svátečnímu popovému lesku (23.12.2025 09:00)
- Kylie Minogue pro letošek opráší své vánoční album "Kylie Christmas" (07.11.2025 19:33)
- Kylie Minogue potěší fanoušky živákem z ambiciózní "Tension tour" (30.08.2025 09:54)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (40-31) (19.01.2025 08:00)
- Recenze: Kylie Minogue na "Tension II" spojila to nejlepší z předchozích projektů do jedinečné fúze (28.10.2024 00:00)
- Nové desky 42/2024 - od Kylie Minogue přes Báru Basikovou po Rag'n'Bone Mana (23.10.2024 11:00)
- Video: "Lights Camera Action" zve do fiktivního filmu Kylie Minogue (30.09.2024 15:32)
- Kylie Minogue doplní minulou desku "Tension" o pokračování (22.09.2024 11:53)
- Fotogalerie: První a druhý den třicátého ročníku maďarského festivalu Sziget ve fotografiích (09.08.2024 13:47)
- Naživo: S Kylie Minogue to na Szigetu byla láska na druhý pohled (08.08.2024 20:00)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Madonna Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe