Bob Dylan se vrací na koncertní pódia, i když zatím pouze na americká

01.10.2021 11:43 - Jiří V. Matýsek | foto: Columbia Records

Byla to až celosvětová pandemie nemoci covid-19, která ukončila pověstné nekonečné turné Boba Dylana. To započalo 7. června 1988 a následně odehrál písničkář s promnělivou doprovodnou kapelou více než tři tisícovky koncertů. Na jevišti stál Dylan s regulérním setem naposledy v prosinci 2019, od té doby má za sebou pouze live stream nazvaný "Shadow Kingdom".

Návrat žijící legendy na pódia je již nicméně potvrzen - alespoň tedy americká část turné, které se jmenuje poněkud překvapivě "Rough And Rowdy Ways World Tour". Už z názvu - který kupodivu odkazuje na poslední muzikantovo album "Rough And Rowdy Ways", což Dylan nedělal už roky - je jasné, že Spojenými státy to končit nebude. Jestli dojde i na zastávku (či zastávky, posledně odehrál v Praze hned tři koncerty ve Velkém sále Lucerny) u nás, to je zatím ve hvězdách.

Pro úplnost dodejme, že první část šňůry začne 2. listopadu v Milwaukee a uzavře se přesně po měsíci ve Washingtonu D.C. Osmdesátiletý hudebník oceněný Pulizerovou cenou i nobelovkou nepůsobí dojmem, že by chtěl na stará kolena v aktivitě, minimálně v té koncertní, polevovat.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY