Horečnatý sen i rituál. To je klip "Monomyth" od Animals As Leaders

03.09.2021 08:14 - Jiří V. Matýsek | foto: Animals As Leaders

Instrumentální prog-metalová formace Animals As Leaders, která se několikrát představila i na tuzemském metalovém svátku Brutal Assault, vydala svůj poslední studiový počin "The Madness of Many" už před pěti lety. Nyní se opět probírá k životu. Kapela vedená kytaristou Tosinem Abasim, mistrem nepravidelně odsekávaných kytarových linek i hutných riffů, o sobě dává vědět singlem "Monomyth".

Ve čtyřminutové skladbě je všechno, v co mohou fanoušci kapely doufat: instrumentální virtuozita, nervní rytmika, vzdušné, komplikované kytarové linky i pohlcující atmosféra převalující se od temnoty k uvolnění. Výsledkem je song přesnější než nejlepší švýcarské hodinky.

Doprovodný videoklip je postavený výhradně na pohybu a gestech skupiny holohlavých tanečníků v dlouhých černých sukních. Efektní a proklatě efektivní. Sám Abasi čerstvý počin popsuje jako "napůl horečnatý sen, napůl rituál," a dodává: "Vizuálně se jedná o pokus zobrazit ustavičnou snahu přeložit transcendentální představy do pohybu."

Jediné, co stále schází, je ohlášení nového alba. Animals As Leaders však singl doprovodili potvrzením podpisu smlouvy s nezávislým labelem Sumerian Records.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY