TOPlist
shop.musicserver.cz
Pohled do českých hitparád - 34. týden 2021

Ed Sheeran a Nik Tendo drží vedení v českých hitparádách, Lorde s novou deskou neuspěla

Vydáno: 02.09.2021 08:00 v sekci České hitparády - Josef Martínek | foto: Milion+

Domácí žebříčky nehlásí se začátkem nového školního roku žádné převratné změny. Ed Sheeran triumfuje v rádiích s "Bad Habits" už potřetí, v albové hitparádě přidává dokonce čtvrtý vavřín v řadě rapper Nik Tendo s ípíčkem "Jsem v pohodě, sem v prdeli.". Hodně za očekáváním naopak zůstala třetí řadovka Lorde.

Ed Sheeran - Bad Habits
© Asylum UK
RÁDIA - Roztančená hitovka "Bad Habits" sice fanoušky Eda Sheerana rozdělila na dva tábory, svou službu - upozornit na zpěvákovo říjnové nové album - však plní perfektně. V našich rádiích se už třetí týden po sobě pyšní pozicí nejhranější skladby. Ještě impozantnější je její výsledkový přehled v Británii - devět týdnů, devět prvenství. Deska "=" bude k mání od 29. října.

OneRepublic svou novou studiovku vydali koncem srpna, jmenuje se "Human" a obsahuje i písničku "Run", která v éteru zůstává na druhém místě. Celkově jde o pátý singl ze zmíněné nahrávky, kapela totiž ochutnávky postupně zveřejňovala už od roku 2019. Aktuálně uvedla (i s videoklipem) kousek "Someday".

Žádná změna se nekoná ani na dalších příčkách první pětky. Obsadili je Coldplay s "Higher Power", Jelen zásluhou songu "Ještě jednu noc" a Lost Frequencies díky "Rise".

Ikonku šipky značící pohyb najdeme v top ten jen u dvou skladeb. Šestý Marek Ztracený získal se singlem "Moje milá" jedno místo k dobru, Dua Lipa si s "Love Again" polepšila o devět pozic na současnou sedmičku. Nelze si nevšimnout toho, jak její album "Future Nostalgia" zůstává i po roce a půl od vydání stále aktuální, a to nejen v našich žebříčcích, ale i v těch světových.

Z novinek to nejlépe dotáhla ta od The Weeknda. Kanadský zpěvák zamířil s disco-popovým singlem "Take My Breath" ohlašujícím jeho chystanou pátou řadovku na jednačtyřicátou řádku. Číslo čtyřicet šest náleží zremixované verzi medley známých hitů "Over The Rainbow/Wonderful World" od již zesnulého Israela Kamakawiwoʻoleho. O novou podobu se postarali Robin Schulz a Alle Farben.

Francouzský DJ Hugel začíná s "Back To Life" jako padesátý čtvrtý a poslední novinku mají na svědomí padesátí devátí Nessa Barrett a Jxdn s "la di die".

Top 10 ČR - rádia:
  1. Ed Sheeran - Bad Habits
  2. OneRepublic - Run
  3. Coldplay - Higher Power
  4. Jelen - Ještě jednu noc
  5. Lost Frequencies - Rise
  6. Marek Ztracený - Moje milá
  7. Dua Lipa - Love Again
  8. Mirai - Volám
  9. O5 a Radeček - Bra3
  10. Kryštof - Halywůd


Nik Tendo - Jsem v pohodě, sem v prdeli.
© Milion+
ALBA - Také na čele albového žebříčku se toho stalo jen velmi málo. Nik Tendo se tedy může radovat z už čtvrtého triumfu svého osmitrackového počinu "Jsem v pohodě, sem v prdeli.".

V krasojízdě pokračuje i Olivia Rodrigo, jejíž "Sour" zůstává na stříbrné příčce. V USA a Velké Británii se debut osmnáctileté zpěvačky po vydání vinylové edice dokonce znovu vyšvihl do čela.

Třetí místo neuhájila Billie Eilish, která si s "Happier Than Ever" pohoršila na šestku. Na definitivní závěry je ještě brzy, avšak i vývoj v zahraničních žebříčcích naznačuje, že její druhá studiovka si v porovnání s oceňovaným debutem zatím vede hůře.

Co se českého trhu týče, stálicí je zcela jistě loňský titul "Barvy" Viktora Sheena. Ten se po nějakém čase opět podíval na stupně vítězů, konkrétně na trojku. Za ním následují Måneskin s "Teatro d'Ira - Vol. I" a Robin Zoot s "Robby Trouble".

Až na šedesátém osmém řádku odstartovala Lorde. Novozélandská zpěvačka se svou třetí řadovkou "Solar Power" ani zdaleka nenavázala na svého času bronzový výsledek čtyři roky staré nahrávky "Melodrama". Možná na tom má podíl fakt, že fyzicky desku - prý z ekologických důvodů - nevydala na CD, ale jen ve speciálním hudebním boxu a na vinylu. Anebo se zdejší posluchači shodují s názory mnohých zahraničních kritiků, kteří novinku označují za zatím nejslabší počin čtyřiadvacetileté interpretky.

Druhá a poslední novinka se usídlila na osmdesáté první příčce. Jde o páté album jihočeské folkové kapely s názvem na poslední rok a půl příznačným - Epydemye. Jmenuje se "Prosklený nebe" a držitelé žánrového Anděla ho zčásti připravovali v neratovském kostele v Orlických horách.

Top 10 - alba:
  1. Nik Tendo - Jsem v pohodě, sem v prdeli.
  2. Olivia Rodrigo - Sour
  3. Viktor Sheen - Barvy
  4. Måneskin - Teatro d'Ira - Vol. I
  5. Robin Zoot - Robby Trouble
  6. Billie Eilish - Happier Than Ever
  7. Viktor Sheen - Černobílej svět
  8. The Weeknd - After Hours
  9. Ektor - Original
  10. Yzomandias - Prozyum (Director's Cut)

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 34. týden najdete na stránkách IFPI zde.

  • Solar Power je moc dobré album na to, aby se obje... (Robert Libšanský, 02.09.2021 08:07) Reagovat

    Solar Power je moc dobré album na to, aby se objevilo v příčkách české hitparády ;)

    • Re: Solar Power je moc dobré album na to, aby se obje... (Tom, 02.09.2021 21:46) Reagovat

      Není. To album je hodně špatné.

      • Re: Solar Power je moc dobré album na to, aby se obje... (Anonym, 08.09.2021 19:35) Reagovat

        Věc názoru :) to že se to někomu nelíbí neznamená že je to špatné

  • Hamba by mě musela fackovala,poslouchat tenhle pl... (pcp, 02.09.2021 09:07) Reagovat

    Hamba by mě musela fackovala,poslouchat tenhle plevel.

  • Tohle fakt u nás letí? tohle trhá přední př?... (Fimi, 02.09.2021 09:59) Reagovat

    Tohle fakt u nás letí? tohle trhá přední příčky českých hitparád? Co asi za zvěrstva příjde po tom.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Chef'Special, Neon Dreams, Rock Café, Praha, 17.2.2025
Naživo: Chef'Special spolu s Neon Dreams dovezli stadionový program do Rock Café a málem ho zbourali Rozhodně platí, že Chef'Special už výborná vystoupení odehráli. To se ví a spoustu svědků uvedeného najdete takřka po celém světě. Že už ale v půlce února budeme mít kandidáta na koncert roku, s tím asi nepočítal vůbec... čtěte zde
Vydáno: 18.02.2025 12:00 v sekci Naživo
Lacuna Coil - Sleepless Empire 7/10
Recenze: Na "Sleepless Empire" Lacuna Coil se střídají skvělé skladby s průměrnými Jedna z nejpopulárnějších italských metalových kapel Lacuna Coil si do svého katalogu nadělila jubilejní desáté studiové album "Sleepless Empire", na které fanoušci čekali dlouhých šest let. Povedlo se v posledních letech spíše... čtěte zde
Vydáno: 18.02.2025 08:00 v sekci Recenze
Chef’Special - Od Twenty One Pilots jsme se naučili hlavně pracovní morálku
Rozhovory: Chef’Special - Od Twenty One Pilots jsme se naučili hlavně pracovní morálku Festival Colours Of Ostrava už nizozemské Chef'Special přivezl do Ostravy v roce 2022. V pondělí 17. února si ale skupina, která si zahrála i v amsterodamské Ziggo Dome, vyzkouší pražské Rock Café. Na otázky musicserveru odpovídali... čtěte zde
Vydáno: 17.02.2025 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Ludovico Einaudi - The Summer Portraits 10/10
Recenze: Ludovico Einaudi svými vzpomínkami na "The Summer Portraits" dojme i toho největšího drsňáka Každá doba přináší nějakého hudebního génia, jehož tvorba se vám chtě nechtě vryje do paměti. Zatímco v období klasicismu to byl Mozart, o talentované skladatele není nouze ani v současné době. Pokud dáváte přednost... čtěte zde
Vydáno: 17.02.2025 00:00 v sekci Recenze
Rozálie, La Fabrika, Praha, 14.2.2025
Naživo: AntiValentýn od Rozálie se povedl na výbornou Rozálie loni vydala druhou řadovku "Láska, hlína, rýč", kterou utvrdila svoji pozici na scéně, což dokazují i nominace na Ceny Anděl, zvýšený zájem o ni a vyprodané koncerty. Nejinak tomu bylo i na Valentýna v pražské La Fabrice,... čtěte zde
Vydáno: 16.02.2025 16:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Neměnné české žebříčky oživil jen The Weeknd s novou deskou (13.02.2025 08:00)
- Českým rádiím dál vévodí Hozier, nejhranější domácí písní se pyšní Jelen (06.02.2025 08:00)
- Modly českých teenagerů se nemění: v žebříčcích bodují Calin, Sheen či Cristovao (30.01.2025 08:00)
- Ceny Anděl Coca-Cola 2024 odhalují shortlisty. Nejčastěji se v nich objevuje Viktor Sheen (29.01.2025 16:39)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (20-11) (23.01.2025 13:45)
- Hozier nebo Shaboozey. Česká rádia jsou opět o rok pozadu (23.01.2025 08:00)
- Lady Gaga a Bruno Mars dál kralují našemu éteru, Marek Ztracený vládne české tvorbě (16.01.2025 08:00)
- Nová deska Cradle of Filth vyjde v dubnu. Společnou skladbu s Edem Sheeranem na ní ale nenajdeme (10.01.2025 14:47)
- Lady Gaga a Bruno Mars slaví vítězný vstup do roku 2025. S "Die With A Smile" vedou žebříček v Česku i USA (09.01.2025 08:00)
- Nejhranější českou písní ve vánočním týdnu se třetí rok po sobě pyšní Ewa Farna (26.12.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 07/2025

Ludovico Einaudi
The Summer Portraits

Každá doba přináší nějakého hudebního génia, jehož tvorba se vám chtě nechtě vryje do paměti. Zatímco v období klasicismu to byl Mozart, o talentované skladatele není nouze ani v současné době. Pokud dáváte přednost minimalistickým dílům, neměl by vám uniknout Ludovico Einaudi.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 19.02.
Saxon (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 21.02.
Ericdoa (US) (Rock Café, Praha)
Pá 21.02.
35 let Indies (Fléda, Brno)
So 22.02.
Bullet For My Valentine (UK) + Trivium (US) (Forum Karlín, Praha)
Ne 23.02.
Cyndi Lauper (US) (O2 arena, Praha)
Čt 27.02.
Loreen (SWE) (Roxy, Praha)
Čt 27.02.
JJ Grey & Mofro (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)
Út 04.03.
Animals As Leaders (US) / Night Verses (US) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Lady Gaga Lucie Vondráčková Beyoncé Madonna The Weeknd Kabát Taylor Swift Mirai Viktor Sheen Coldplay Pink Floyd Queen Vypsaná fiXa Linkin Park Avril Lavigne Karel Gott
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím