Z TikToku do Roxy: ohlašujeme premiéru Tate McRae, zpěvák Michael Malarkey odehraje v Praze intimní koncert

Z TikToku do Roxy: ohlašujeme premiéru Tate McRae, zpěvák Michael Malarkey odehraje v Praze intimní koncert

Vydáno: 09.07.2021 10:24 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Sony Music
Tate McRae je kanadská zpěvačka, skladatelka a tanečnice, kterou zná celý svět jako autorku písně "You Broke Me First", jednoho z největších hitů roku 2020. Ten se z TikToku a sociálních sítí dostal na první místa hitparád a rádiových rotací. Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes. Svůj debut přitom teprve chystá. V Praze vystoupí poprvé 12. května 2022 v klubu Roxy, vstupenky (690 Kč) jsou v prodeji na stránce fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Ještě před svou hudební kariérou měla McRae našlápnuto stát se profesionální tanečnicí. Ve svých třinácti letech se jako vůbec první kanadská tanečnice dostala mezi finalisty americké televizní show So You Think You Can Dance. V té době začal také ožívat její youtubový kanál, kam vkládala vlogy s taneční tematikou, později začala přidávat své první vlastní písně i coververze slavnějších hitů. Už její první virální hit "One Day" zajistil Tate pozornost médií i vydavatelství. Teprve skladba "You Broke Me First" z ní udělala nastupující hvězdu.

"Myslím, že ta píseň měla takový ohlas, protože se s ní lidé dokázali ztotožnit a pomohla jim vyjádřit jejich pocity během těžkého období. Pro mě jako autorku je to velká pocta, poté, co jsem skladbu vydala, jsem nechtěla nic víc než vidět, jak ostatním lidem zasahuje v dobrém do života," prozradila McRae pro kanadský magazín Complex. Skladba "You Broke Me First" má dnes kolem devíti miliard streamů a McRae s ní vystupovala na předávání cen MTV, VMA i v televizních pořadech Jimmyho Fallona a Jimmyho Kimmela. Od té doby stihla spolupracovat s popovými hvězdami jako Khalid, blackbear nebo Troye Sivan.

Americký písničkář Michael Malarkey se vrací 25. března 2022 do Prahy, kam přiveze (nejen) svou desku "Graveracer", kterou celou nahrával v Anglii. Po dvou velkých koncertech v klubu Roxy se rozhodl pro intimní vystoupení v komorním prostředí Café V lese. Tak blízko svému idolu jste ještě nebyli. Vstupenky (490 Kč) jsou právě v prodeji.

Malarkey se proslavil jako herec, ale sám říká, že se cítí být spíše hudebníkem. Po několikaletém působení v punkových kapelách vydal v roce 2017 debutové album "Mongrels", kterým se žánrově přiblížil svým vzorům Leonardu Cohenovi a Tomu Waitsovi. "Vím přesně, co chci zpívat, a své představy se snažím co nejvíc naplňovat," říká Malarkey.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lucie, LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň, 19.12.2025
Naživo: Sedm tisíc lidí, dvacet dva hitů a jedna jistota. Lucie uzavřela turné k oslavě 40 let v Plzni Lucie odehrála poslední koncert své výroční šňůry. Ten potvrdil její sílu v aktuální sestavě, stále rostoucí jistotu Viktora Dyka i fakt, že skupina není skanzenem, ale živou a fungující kapelou, která se sice také chce a umí... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 16:30 v sekci Naživo
Lewis Capaldi - Survive 8/10
Minirecenze: Lewis Capaldi přináší na EP "Survive" comeback bez vaty Hudební i životní cesta Lewise Capaldiho by nedojala snad jen člověka se srdcem z kamene. Nijak zvlášť pohledný mladík s obrovským smyslem pro humor a psychickými i fyzickými problémy si svými písněmi dokázal podmanit spoustu... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 40/2025 - od Jacoba Colliera přes Vladimíra Mišíka po Khalida (15.10.2025 15:00)
- Alex Warren vládne českým rádiím, nejhranější domácí píseň mají Mirai (31.07.2025 08:00)
- Naživo: Příště snad radši StarDance. Tate McRae v O2 areně víceméně jen zatančila (11.06.2025 09:22)
- Video: ADONXS chce své šance v Eurovizi zvýšit i předělávkou "My My My!" Troye Sivana (01.05.2025 18:51)
- Nejvíc nej: Pět nejvyprsenějších vystoupení Tate McRae, která ukázala i její talent (27.03.2025 14:00)
- Recenze: Tate McRae na "So Close To What" prodává především své tělo (07.03.2025 08:00)
- "Plamen" i po roce a půl stále žhne. Kateřina Marie Tichá opět kraluje domácí tvorbě v rádiích (06.03.2025 08:00)
- Nové desky 7/2025 - od Sama Fendera přes Tate McRae po Killswitch Engage (26.02.2025 12:30)
- Tate McRae si v červnu troufne na O2 arenu (14.11.2024 18:06)
- Nové desky 31/2024 - od The Smashing Pumpkins přes Khalida po Orvilla Pecka (07.08.2024 13:30)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Prince Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe