Poprvé v kompletní podobě vyjde rekordní koncert Rolling Stones. V Riu hráli pro 1,5 milionu lidí

11.05.2021 10:11 - Jiří V. Matýsek | foto: Tomáš Rozkovec / @musicserver.cz

V únoru uplynulo patnáct let od vystoupení, které legendární The Rolling Stones odehráli na slavné pláži Copacabana v Riu De Janeiro. Akce se zapsala mezi největší svého druhu v dějinách - 8. února 2006 si britskou legendu přišel poslechnout jeden a půl milionu diváků. Bezpochyby historická událost byla samozřejmě zaznamenána, v kompletní podobě se ale k divákům dostane až letos. Pod názvem "A Bigger Bang: Live On Copacabana Beach" vyjde 9. července, a to hned v několika audio i video verzích.

Kromě digitálních formátů jsou v plánu kombinace Blu-ray nebo DVD a dvojCD, případně deluxe edice, kterou budou tvořit dvě DVD a dvě CD. Zkrátka nepřijdou ani fandové vinylů. Koncert bude rozdělen na tři desky a k dispozici bude buď jako box s modrou, žlutou a zelenou, nebo jako tři průhledné.

Vydání kompletního záznamu bude 28. května předcházet ochutnávka v podobě pětipísňového digitálního EP. Obsáhne skladby "Sympathy For The Devil", "Wild Horses", "You Got Me Rocking", "Happy" a "Rough Justice", přičemž ta poslední byla natočena o rok dříve během vystoupení v Salt Lake City.

Téměř měsíc před celým setem, 12. června, bude k dispozici rovněž desetipalcové EP v podobě picture disku se skladbami "Rain Fall Down (Live On Copacabana Beach)" / "Rough Justice (Live In Salt Lake City)". Sběratelská limitka se na pultech obchodů objeví v rámci prvního vrhu letošního Record Store Day.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY