Hooverphonic hlásí velký návrat: Geike je zpět v kapele

11.11.2020 12:53 - Dan Hájek | foto: Hooverphonic

Dvacáté výročí songu "Mad About You" je hozenou rukavicí pro novou kapitolu fungování belgických Hooverphonic. Po dlouhých dvanácti letech se totiž do sestavy vrátila zpěvačka Geike Arnaert, která dlouhá léta tvořila pevnou součást této formace vedené dvojicí Alex Callier a Raymond Geerts. Comeback skupina stvrdila novou verzí zmíněného singlu a vy se pod článkem můžete podívat na klip k ní.

Po odchodu Geike se na postu vokalistky postupně vystřídaly Noémie Wolfs a Luka Cruysberghs, obě jsme mohli několikrát spatřit i na českých koncertních pódiích, neb Hooverphonic se sem rádi vracejí. S oběma Alex a Raymond natočili hned několik nahrávek, ta poslední s Lukou vyšla před dvěma lety pod názvem "Looking For Stars". Geike se mezitím věnovala své sólové tvorbě (vydala alba "For The Beauty Of Confusion" a loňské "Lost In Time") nebo projektu Dorleac.

Někteří fanoušci po jejím návratu volali již dlouho, byť ani ona nebyla v kapele od jejího počátku. Do Hooverphonic přišla v roce 1997, kdy vystřídala Liesje Sadonius, která zpívá na debutu "A New Stereophonic Sound Spectacular". Hlas Geike se poprvé objevil na následné "Blue Wonder Power Milk", na níž najdeme i nádhernou píseň "Eden". Následovaly desky "The Magnificent Tree" (její součástí je i zmíněná "Mad About You"), "Hooverphonic Presents Jackie Cane", "No More Sweet Music/More Sweet Music" a vše tehdy uzavřela rozlučková "The President of the LSD Golf Club". Nepřehlédnutelná byla i akustická kolekce "Sit Down And Listen To (The Live Theater Recordings)".

Zda se jedná jen o jednorázovou výroční připomínku, nebo zda příznivci mohou očekávat i nový materiál, trojice zatím tají.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY