Asaf Avidan chystá nové album. Představí ho i v Česku

Asaf Avidan chystá nové album. Představí ho i v Česku

Vydáno: 26.06.2020 15:08 v sekci Novinky - Dan Hájek | foto: Vojta Florian / musicserver.cz
Asaf Avidan hlásí po loňském oddechovém čase návrat - fanouškům nabídl dvojici skladeb "Lost Horse" a "Earth Oddysey". Na začátek roku 2021 pak nachystal turné s názvem "Anagnorisis". Dá se zatím jen odhadovat, zda se tak bude jmenovat i jeho chystaná studiovka, jisté však je, že šňůra bude mít hned dvě zastávky u nás. Hudebník a jeho nová doprovodná kapela (v níž by mohl být i baskytarista Itamar Ziegler) se zastaví 7. února v Brně na Flédě a 16. února v pražském Paláci Akropolis.

Od vydání třetí desky "The Study On Falling" to budou letos tři roky. Po ukončení rozsáhlé tour tehdy Asaf oznámil, že si naordinuje 365 dní oddechu. Během nich se věnoval především svému velkému koníčku, kterým je chov koní, došlo ale i ke dvěma nešťastným náhodám. Nejprve jej napadl zatoulaný vlk, následně vlčí smečka zabila jednoho z jeho koní. Tyto události se následně promítly do nálady kompozice "Lost Horse", kterou napsal se svým dlouholetým spolupracovníkem Tamirem Muskatem.

Asaf Avidan se do povědomí zapsal hlavně díky kapele The Mojos, s nimiž vydal tři nahrávky "Through The Gale", "Poor Boy / Lucky Man", a "The Reckoning". Na poslední zmíněné se objevila i písnička "Reckoning Song", která se později stala hitem díky remixu producenta Wankelmuta (s podtitulem "One Day"). Zlomovým bodem se ale stal jeho vřele přijatý sólový debut "Different Pulses", na který navázala neméně povedená řadovka "Gold Shadow".

Vstupenky na oba koncerty Asafa Avidana by měly jít do prodeje v pondělí 29. června, podrobnosti naleznete na webu Colours Selection.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Silversun Pickups – Tenterhooks 8/10
Recenze: "Tenterhooks" od Silversun Pickups zní jako projížďka nočním městem Silversun Pickups nikdy nebyli kapelou, která by se to snažila nandat žánru alternativního rocku. Už od samého začátku spočívala jejich síla v soudržnosti, atmosféře a psaní písní tak nějak po svém. Sází formace na to samé... čtěte zde
Vydáno: 16.02.2026 00:00 v sekci Recenze
Grandson, Vower, SaSaZu, Praha, 12.2.2026
Naživo: Energie zvítězila nad ozvučením: Grandson strhl publikum i přes technické potíže Zástupci alternativy dorazili do Fora Karlín s ambicí nabídnout večer plný naléhavých textů, moderní produkce a bezprostřední energie. Předskakující Vower i headliner Grandson předvedli intenzivní výkon, který však provázely... čtěte zde
Vydáno: 15.02.2026 14:44 v sekci Naživo
Žamboši - Skrýš 8/10
Recenze: Žamboši natočili album k praskajícímu krbu a horkému čaji. "Skrýš" okouzlí křehkou krásou Jan Žamboch už roky dokazuje, že folk lze dělat nepodbízivě, inteligentně a bez klišé. Ať už se jedná o třemi Cenami Anděl oceněné nahrávky s kapelou Žamboši nebo temnější sólovky pod hlavičkou Wolf Lost In The Poem, pokaždé... čtěte zde
Vydáno: 15.02.2026 08:00 v sekci Recenze
XIII. století - Nosferatu (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Na "Nosferatu" přinesli XIII. století klenot českého gothic rocku. Vinylová reedice ale výročí alba bohužel čest nedělá "Amulet", "Gotika", "Nosferatu". Tři názvy, které u milovníka domácího gotického rocku vyvolají příjemné mrazení v zádech. XIII. století na trojici desek nejen definovali sami sebe, ale hlavně převedli zmíněný žánr do českého... čtěte zde
Vydáno: 14.02.2026 08:35 v sekci Recenze
Václav Noid Bárta - Tvá krev je má síla 7/10
Video: Název jako politický slogan, obsah jako vyznání: Noid se vyznává v novince "Tvá krev je má síla" Václav Noid Bárta jede na sto procent. Neuplynul ani měsíc a po "Vteřině" přichází s dalším singlem "Tvá krev je má síla". Název ve mně evokuje téměř agitku jako od SPD - zní vlastenecky a silácky. Ale naštěstí se novinka... čtěte zde
Vydáno: 13.02.2026 13:30 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nejvíc nej: Hudební rok 2025 podle Dana Hájka: Fallgrapp, Terezie Kovalová, Cut Copy, Saint Etienne a mnoho dalších (28.01.2026 18:30)
- "Unfurl": nové album Asafa Avidana s českou stopou i Hitchcockem (21.08.2025 13:39)
- Jedinečný Asaf Avidan se představí v Praze sólově (12.09.2023 12:41)
- Izraelský zpěvák Asaf Avidan míří s albem plným osobních příběhů do Prahy a Brna (10.02.2022 20:05)
- Recenze: Asaf Avidan si na albu "Anagnorisis" léčí své srdce (06.01.2021 15:30)
- Nové desky 36/2020 - od Marilyna Mansona přes Roachford po The Flaming Lips (16.09.2020 08:00)
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2017 podle musicserveru (10-1) (14.02.2018 10:30)
- Video: Podmořský a vztahový "Sweet Babylon" v režii Asafa Avidana (13.02.2018 11:52)
- Nové desky 44/2017 - od Hanse Zimmera přes Emmu Drobnou po Škwor (08.11.2017 06:39)
- Naživo: Asafa Avidana jen tak na něčem nenachytáte (21.11.2016 16:40)

ALBUM TÝDNE 07/2026

Silversun Pickups – Tenterhooks

Silversun Pickups nikdy nebyli kapelou, která by se to snažila nandat žánru alternativního rocku. Už od samého začátku spočívala jejich síla v soudržnosti, atmosféře a psaní písní tak nějak po svém. Sází formace na to samé kouzlo i na aktuální desce "Tenterhooks"?

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)
Ne 22.02.
Motionless In White (US) (Forum Karlín, Praha)
St 25.02.
The Kooks (UK) (Forum Karlín, Praha)
Pá 27.02.
Westerman (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 02.03.
Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)
Čt 05.03.
Florence + The Machine (UK) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Prince Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Madonna The Cure Adele
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe