Do Prahy přijede James Blake. Spolupracoval s Beyoncé i Kendrickem Lamarem

Do Prahy přijede James Blake. Spolupracoval s Beyoncé i Kendrickem Lamarem

Vydáno: 14.05.2019 20:20 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook umělce
Za desetiletou dráhu rozesmutnil elektronický skladatel a zpěvák James Blake celou generaci. Na kontě má řadu spoluprací s interprety nastolující trendy, popkulturními hvězdami i angažovanými umělci jako Beyoncé, Kendrick Lamar nebo Travis Scott. Blake v Praze zahraje poprvé. Do Divadla Archa přiveze 8. listopadu 2019 svou čtvrtou optimisticky laděnou desku "Assume Form". Vstupenky (950 Kč) budou v prodeji od 16. května na fource.cz nebo u prodejců GoOut a Ticketmaster.

Blake pochází z hudební rodiny a sám vystudoval hru na klavír. Světu se poprvé představil v roce 2010, kdy jako zakládající člen labelu 1-800 Dinosaur vydal eponymní debut. O tři roky později zazářil druhou deskou "Overgrown", jež mu i díky singlu "Retrograde" přinesla nové fanoušky, cenu Grammy v kategorii nových umělců i prestižní ocenění Mercury Prize za britskou desku roku. Kulturní teoretik Mark Fisher o jeho melancholické tvorbě inspirované producentem Burialem v té době mluvil jako o symptomu krizí identit 21. století.

Na úspěch Blake navázal o tři roky později s nahrávkou bourající hranice mezi elektronickou hudbou, R&B a britským soulem. Po třetí desce "The Colour In Anything" se zaměřil na spolupráce s umělci, které sám obdivuje. Hostoval na nahrávkách Beyoncé, Franka Oceana, Jay Z a minulý rok se společně s Kendrickem Lamarem podílel na soundtracku k filmu "Black Panther". Objevil se také na loňském albu "Astroworld" Travise Scotta, společnou píseň "Stop Trying To Be God" zahráli na loňských MTV Video Music Awards.

Letošní čtvrtá nahrávka "Assume Form" o síle lásky a důležitosti lidských vztahů přišla po vyčerpávajícím turné a depresivním období. Blake na ní musel znovu nalézt cestu k vlastnímu tvůrčímu procesu. Na desce hostují mimo jiné André 300, Moses Sumney nebo katalánská zpěvačka Rosalía, která britského hudebníka sama oslovila. "Děláš si srandu? Jasně, že s tebou chci spolupracovat," reagoval Blake. Na společné skladbě "Barefoot In The Park" Blake poprvé zpívá španělsky a dokazuje, že jeho hudební schopnosti nemají žádné hranice.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pan Lynx - Odvrácená strana lesa 10/10
Recenze: "Odvrácená strana lesa" Pana Lynxe: Zvíře se z temnoty vrací do reality. A je ještě silnější Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
Tereza Balonová, Malostranská beseda, Praha, 4.12.2025
Naživo: Tereza Balonová vytvořila v Malostranské besedě rodinnou atmosféru Hned dvěma speciálními koncerty v Praze se Tereza Balonová rozhodla uzavřít éru svého druhého alba "Lampiony". Sedícím divákům přichystala spíše intimnější zážitek, s kapelou za zády ale atmosféru večera párkrát pěkně... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Yo Yo Band - Karviná (reedice 2025) 8/10
Recenze: Z hlubin černi dolů se vyloupl nádherný drahokam "Karviná" Yo Yo Bandu. Dočkal se povedené reedice První polovina devadesátých let byla v naší muzice hodně divoká. O hvězdy zářící před sametovou revolucí najednou zájem uvadl, posluchači hladověli po novinkách. Třeba po žánru reggae, který u nás reprezentovali jistý Martin... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 44/2025 - od Rosalíe přes Portugal. The Man po Davida Stypku (12.11.2025 14:00)
- Donald Trump chce vyšetřovat Bruce Springsteena, Beyoncé a další kvůli jejich zapojení do prezidentské kampaně (20.05.2025 12:22)
- Nejen Linkin Park, ale i Beyoncé má za oceánem problém vyprodávat koncerty (22.04.2025 12:24)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (40-31) (19.01.2025 08:00)
- Beyoncé, Taylor Swift, Billie Eilish i Sabrina Carpenter. Grammy odhalily očekávanou sestavu nominovaných (hlavně) žen (09.11.2024 11:45)
- Beyoncé si bílý žánr nepodmanila. Na letošní Country Music Awards nezískala ani jednu nominaci (11.09.2024 19:45)
- Video: Lisa z Blackpink spojila ve fantastickém videu k "New Woman" síly s Rosalíou (17.08.2024 12:28)
- Naživo: V pestrém finále Colours Of Ostrava zazpívali Sean Paul, Zara Larsson nebo James Blake (23.07.2024 13:30)
- Fotogalerie: Závěrečný den ostravských Colours a jeho pestrobarevná mozaika (21.07.2024 22:48)
- Video: James Blake se v klipu k "Thrown Around" vydává na zběsilou cestu za ukradeným telefonem (09.06.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe