The Fialky - Je ti to málo

The Fialky na novince "Je ti to málo" svou reputaci rozhodně neztrácejí

Vydáno: 28.12.2017 16:30 v sekci Minirecenze - Jiří V. Matýsek | foto: facebook interpreta

The Fialky jsou na domácí punkové scéně již dobře etablovanou kapelou, jménem, které přiláká řadu posluchačů a které rozdává pořádné porce melodického punk rocku. Od roku 2000 mají na svém kontě řadu EP a tři dlouhohrající desky, k nimž letos přibyla novinková "Je ti to málo".

7/10

The Fialky - Je ti to málo

Vydáno: 1.12.2017
Celkový čas: 32:42

Skladby: Reputace, Kreju ti záda, Košile, Věci co vlastní tebe, Žiletka, Tatér, Poslední gang, Je ti to málo, Kérky od Terky, Počernice story, Feeling, Pod tlakem

Vydavatel: PHR Records

Ta nijak nevybočuje z kolejnic nastavených předchozími alby. Přímočarý, melodický punk rock kalifornského střihu, hymnické refrény, nekomplikované texty o normálním životě bez nějakého obecnějšího (sociálně) kritického špílce. The Fialky rýpají vlastně sami do sebe, do vlastní punkové sociální bubliny, která je obklopuje, do faktu, že lidi jsou prostě lidi a že nezbývá, než se s tím nějak srovnat. Vypráví vlastně příběhy - no, spíše historky - ze života: s nadhledem, humorem, důrazem na semknutí uvnitř komunity, na pevná hospodská přátelství ("Kreju ti záda/Synové hor" nebo jediná lehce pomalejší věc"Tatér").

"Je ti to málo" je lehkonohá deska, která nemá potřebu si na nic hrát. Dvanáctka skladeb šlape jako hodinky, na tempu skoro nepolevuje, melodické vyřvávačky v refrénech se zaryjí pod kůži ještě dříve, než refrén sám stačí vůbec doznít. Texty a rýmy jsou do jisté míry odhadnutelné, v podstatě až natolik, že jsou na desce skladby, které si může posluchač notovat už při prvním poslechu. A široký úsměv na tváři vyvolá závěrečná "Pod tlakem", která není ničím jiným než velmi povedeným coverem "Under Pressure" od Queen a Davida Bowieho.

V úvodním songu alba zpívají The Fialky o ztrátě reputace. Oni sami ji však rozhodně neztrácejí. The Fialky jsou jistotou, která nemusí sedět každému, přes to všechno natočili hudbu, která šlape a má v sobě pořádnou porci pozitivní, nekomplikované atmosféry. A ta je v poslední době sakra potřeba. Nejen kvůli vlezlému počasí za oknem.


  • ?? (???, 29.12.2017 01:30) Reagovat

    Naše punková scéna je popravdě směšná, velmi plytká, prostě jen party týpků, co si oblíkají trička se starýma punkovejma kapelama a hrají si na ně. Texty prostoduché, hudba jednolitá. I když, obávám se, že u punku už k žádnýmu posunu nedojde.

    • Re: ?? (jura, 29.12.2017 10:34) Reagovat

      Tohle není punk.
      Punkové kapely u nás jsou, ale netočí drahé klipy a nedočteš se o nich v musicserveru.

      • Re: ?? (Tomy70, 31.12.2017 16:23) Reagovat

        Hoši, nikdo kdo tuhle kapelu zná nikdy neříkal, že je to čistý PUNK. Je to punk rock. Jsou to kluci co normálně chodí do práce a k tomu hrajou po klubech. Tak nevím o co se tady snažíte...

      • Re: ?? (:))), 04.01.2018 19:15) Reagovat

        prosím tě, koliks táli ty drahé klipy podle tebe?:) to by mě i celkem zajíml tvůj reálný odhad, děkuji:) a propo, co je punk?:))))

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka?
Nejvíc nej: Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka? Když jsem začínal psát o muzice, čtenáři i interpreti řešili, jestli danému albu bude udělena šestka, nebo sedmička. Jenže jak hudby vychází čím dál víc, skutečně důležitým faktorem není výsledné číslo, ale to, že se o... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 20:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera Po minulém hvězdném týdnu jako by se do hudebních novinek vrátil vánoční čas. Budou vám tedy muset stačit psychrockeři Kula Shaker, chameleon Labrinth, indie rockeři Cast, punk-rockoví Buzzcocks, americký rapper Don Toliver nebo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Pavel Klusák - Ženská práce 8/10
Hudba v tisku: Dvojím pohledem: Kniha "Ženská práce" Pavla Klusáka vypráví příběhy žen, bez nichž by rock a pop vypadaly jinak Dnes už se nad tím ani nepozastavíme. Popové divy ohromují velké haly, holky s kytarou bouří v klubech, rapperky přinášejí jedinečný pohled na svět, producentky dotvářejí hudební jazyk jiných. Ještě relativně nedávno to bylo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Kensington - First Rodeo 9/10
Recenze: Velkolepý comeback Kensington se vydařil. "First Rodeo" připomíná otevření balíčku chipsů První místo v nizozemské albové hitparádě a natřikrát vyprodaná hala Ziggo Dome. Vzhledem k síle comebackových singlů s novým zpěvákem Jasonem Dowdem se dalo čekat, že velkolepý návrat na scénu nebude propadák. Ostře sledovaná... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 15:00 v sekci Recenze
Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy
Nejvíc nej: Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy Belgický hudebník a producent proslul mixováním klasické a elektronické hudby. Léta s ním spolupracuje třeba videoherní společnost Ubisoft, která jeho díla použila do trailerů her jako "Assassin's Creed" nebo "Far Cry". Už 6. února... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Mighty Sounds, to je dávka punk rocku, jaká nemá v Česku obdoby (15.07.2022 09:13)
- Fotogalerie: Festival Mighty Sounds v obrazech (14.07.2022 05:01)
- Video: The Fialky na "Punk Rock Radio" oslavují punk animovanou koláží (04.02.2020 15:14)
- Video: The Fialky z punkové cesty neuhýbají: v uších jim stále zní "Stejná píseň" opatřená povedeným klipem (25.02.2015 19:18)
- Video: The Fialky představují klip ke starší, ale textově velmi aktuální písni "Svět" (21.09.2014 11:40)
- Video: The Fialky - Bangkok (06.01.2014 09:20)
- Video: The Fialky - (Punk Rock)Hooligans (09.11.2013 10:07)
- The Fialky oslaví třináct a třicet let (07.02.2013 14:11)
- Video: The Fialky - Beach Club (26.06.2012 09:37)
- Video: The Fialky - Kapitán 77 (26.09.2011 18:41)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna The Cure Madonna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe