Nothing More - The Stories We Tell Ourselves

Nothing More na "The Stories We Tell Ourselves" neustále překvapují

Vydáno: 31.10.2017 12:30 v sekci Recenze - Ondřej Hricko | foto: facebook interpreta

Páté album "The Stories We Tell Ourselves" amerických rockerů Nothing More lze označit jako rudé peklo. Neustálé změny temp, screamové momenty, silné emoce, divoká nespoutanost i melancholická zasněnost, to vše jsou ingredience, které nenechají posluchače ani na moment v klidu.

8/10

Nothing More - The Stories We Tell Ourselves

Vydáno: 15.9.2017
Celkový čas: 58:53

Skladby: Ambition Destruction, Do You Really Want It, Convict Divide, Let ‘Em Burn, Ripping Me Apart, Don’t Stop, Funny Little Creatures, React Respond, The Great Divorce, Still In Love, Alone Together, Go to War, Just Say When, Accept Disconnect, Who We Are, Tunnels, End Begin, Fade In Fade Out

Vydavatel: Better Noise Records

Jestli se Texasanům Nothing More něco na novince stoprocentně povedlo, pak udržet posluchače ve střehu a neutuchajícím napětí. A to i přesto, že novinka "The Stories We Tell Ourselves" má téměř hodinovou stopáž. Neustálé dějové zvraty však nepřetržitě pumpují adrenalin do žil, a poslech recenzované novinky je tak skutečnou jízdou na strhující rock-metalové horské dráze.

Tvrdit ale, že novinka je nejlepším dosavadním albem kapely, je těžké, neboť Nothing More si vždy dávali záležet, aby na svých počinech měli svým fanouškům co ukázat. Pátá deska je ovšem v jejich diskografii nejnápaditějším a nejdynamičtějším počinem.

Hned úvodní pecka "Do You Really Want It" nenechá nikoho na pochybách, že máme co do činění s bestií, která se nebojí v sobě snoubit divokost Biffy Clyro, emotivnost raných Linkin Park i progrockové motivy. Ten pravý odvaz zažehne druhá plnohodnotná skladba "Let 'Em Burn". Nervózní kytary, melodický základ i screamové momenty jsou famózně nakombinované v jeden živelný obraz. Nothing More tak zvládnou v jeden okamžik strhnout, dojmout i překvapit propracovanou technikou.

Navíc lídr formace Jonny Hawkins je zvíře. Doslova. Jeho živelný projev připomíná zuřivého psa utrženého ze řetězu s neodolatelnou chutí zakousnout prvního pošťáka, kterého potká. Vyhrocené a vokálně strhující eskapády navíc obdivuhodně střídá s melodickými party i metalovým řevem. Lídr jak se patří.

Škoda jen, že tempo ke konci trochu sráží méně výrazné momenty. Hodinová stopáž je pořádná nálož a díky nasazení kapely a pestrosti materiálu posluchači uteče, ani nemrkne, ruka během mixu ale přece jen mohla být přísnější a mohla pár kousků osekat.

Nejhitovější parametry má jednoznačně singl "Don't Stop" s hostujícím Jacoby Shaddixem z Papa Roach. Skladba s hardcorovým tempem i rockovou melodikou je něco, co potřebujete vidět a slyšet naživo. Což není nic složitého. Stačí zajít 28. listopadu do pražského klubu Futurum, kam americká parta tuhle parádní desku zavítá představit. "The Stories We Tell Ourselves" je i přes několik slabších skladeb ve druhé polovině strhujícím počinem, který by žádnému fanouškovi rocku neměl uniknout. Zvlášť ne těm, kteří holdují rozbořeným žánrovým hranicím. Nothing More z nich totiž udělali jen hromádku suti.

  • Ďakujem (Tommi, 08.11.2017 22:27) Reagovat

    Presne kvôli týmto veciam mám rád musicserver. Otvoria mi oči, ďalej, ako som mohol doteraz vidieť. Nikdy som o nich nepočul, a to môžem zaručene povedať, že mám rockovu hudbu ozaj rád, mám doma stovky CD (samozrejme originál) ale každá informácia o "novej" kapele ma vždy poteší, a toto je jedna z nich. Tomuto albumu a kapele verím každý jeden song, každú emóciu, alebo zasnenie v niektorých skladbách. Presne ako som počul cez Vás prvý krát SEETHER, ktorý ste pred nedávnom publikovali. PARÁDA!!! ďakujem.

  • NM (Stanleyi, 30.11.2017 13:16) Reagovat

    Famózní, neskutečná energie, pocity euforie, to se musí zažít! Propracované texty, úžasně melodické, naléhavé do morku kosti, TO je NAŽIVO kapela roku, pro stovku lidiček v klubu, ale, tohle bude poslouchat celý svět a Grammy jim přeji!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marian Zima (Story) - Nejlepší věci se dají dělat jen s těmi nejlepšími
Rozhovory: Marian Zima (Story) - Nejlepší věci se dají dělat jen s těmi nejlepšími Projekt Story se před čtyřmi lety vynořil z čistého nebe. Že se tu děje něco, co si pozornost zaslouží, stvrdila účast výkvětu slovenské scény. Nyní přišlo druhé album "Tazkvaná duša" a na seznam přibyl třeba Michal Prokop.... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Kraftwerk, Stadthalle, Chemnitz, Německo, 6.12.2025
Naživo: Kraftwerk v Chemnitzu dokázali, že jejich elektronická estetika neztrácí nic ze své nadčasovosti Kraftwerk na své nekonečné tour, nyní s přívlastkem "Multimedia", prezentují svůj průkopnický přístup k elektronice. Zároveň potvrzují, že jejich tvůrčí odkaz je stále hmatatelný v několika sférách muziky. Ukázala to i... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Pan Lynx - Odvrácená strana lesa 10/10
Recenze: "Odvrácená strana lesa" Pana Lynxe: Zvíře se z temnoty vrací do reality. A je ještě silnější Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Texasští rockeři Nothing More rozproudí Prahu (04.11.2025 18:57)
- Naživo: Papa Roach rozproudili Ostrov svobody a Charli XCX oznámila svatbu. První den Szigetu byl plný emocí a nečekaných momentů (08.08.2025 16:30)
- Naživo: Rock for People ve třetím dni bouřlivě přivítal Skillet, Ewu Farnou, Marii Rottrovou i Sex Pistols (14.06.2025 14:11)
- Nejvíc nej: Jedenáct jmen, která byste na Rock for People neměli propásnout (09.06.2025 12:00)
- Papa Roach pomáhají duševnímu zdraví - část výtěžku z jejich pražského koncertu míří k neziskové organizaci Nevypusť duši (29.03.2025 09:41)
- Naživo: Papa Roach v Praze: Výroční nářez, který vrátil nu-metal do hry (31.01.2025 15:46)
- Audio: Papa Roach se singlem "Even If It Kills Me" vracejí ke svým syrovým začátkům (23.01.2025 14:58)
- Výroční turné Papa Roach k desce "Infest" zavítá i do Prahy (12.01.2025 12:58)
- Video: Papa Roach a Carrie Underwood bojují singlem "Leave A Light On (Talk Away The Dark)" proti sebevraždám (10.08.2024 10:08)
- Nové desky 26/2024 - od Imagine Dragons přes Camilu Cabello po Steva Aokiho (03.07.2024 12:00)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Prince Vladimír Mišík Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe