Bee Gees oslaví čtyřicet let "Saturday Night Fever" reedicí na 2LP a ještě výběrem největších hitů

Bee Gees oslaví čtyřicet let "Saturday Night Fever" reedicí na 2LP a ještě výběrem největších hitů

Vydáno: 06.04.2017 14:48 v sekci Novinky - Milan Menčík | foto: facebook interpreta
Právě letos je to rovných čtyřicet let od vzniku filmu "Saturday Night Fever", ke kterému patří i legendární soundtrack od Bee Gees. Dostatečně pádný důvod k tomu, aby vyšel 12. května u Capitol/UMG v reedici na 2LP s rozevíracím obalem věrně připomínajícím původní verzi. Formace za nahrávku obdržela Grammy (Album roku) a v roce 2004 byla uvedena do Grammy Hall Of Fame.

BeeGees - Timeless: Greatest Hits Of All Time
© facebook interpreta
Navíc už 21. dubna vyjde u té samé nahrávací společnosti nové výběrové album kapely, které sestavil spoluzakladatel Barry Gibb. Jedenadvacet skladeb seřadil chronologicky a časové rozpětí mezi jednotlivými písněmi se táhne od roku 1966 až po 1987. "Tahle deska je spiritualitou prodchnuta a tyto písničky pro nás vždycky znamenaly nejvíc," říká Barry Gibb ve svém psaném úvodu k "Timeless: The All-Time Greatest Hits". "I když existuje mnoho dalších písniček, cítím, že tyhle písně jsou ty, na které bychom já, Maurice a Robin byli nejvíc hrdí."

Bee Gees patřili ve své době k nejpopulárnějším seskupením planety. Bratři Barry, Robin a Maurice Gibbové nahráli dvaadvacet studiových alb a soundtracků, třiadvacet písní se dostalo do Top Ten hitparády Billboard Hot 100 a devět až na samotný vrchol. Nemůže být tedy divu, že si odnesli pět cen Grammy, pět cen AMA, Brit Award a mnohé další.

Tracklist "Timeless: The All-Time Greatest Hits" je následující: Spicks And Specks, New York Mining Disaster 1941, To Love Somebody, Massachusetts, Words, I've Gotta Get A Message To You, I Started A Joke, Lonely Days, How Can You Mend A Broken Heart, Jive Talkin', Nights On Broadway, Fanny (Be Tender With My Love), You Should Be Dancing, How Deep Is Your Love, Stayin' Alive, Night Fever, More Than A Woman, Too Much Heaven, Tragedy, Love You Inside Out, You Win Again.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Metalová smršť pod širým nebem aneb Ohlédnutí za Basinfirefestem očima a ušima našeho fotografa (06.07.2024 12:15)
- Co si notovat u správného mytí rukou? Třeba "Stayin' Alive" od Bee Gees (08.03.2020 09:47)
- Filmu o své kariéře se dočkají i Bee Gees (06.11.2019 07:19)
- Recenze: "Timeless: The All-Time Greatest Hits" přináší zase ty samé, i když skvělé písně Bee Gees (04.05.2017 17:30)
- Nové desky pro 40. týden (11.10.2016 06:40)
- V září vyjde úplně poslední album Robina Gibba z Bee Gees (12.08.2014 17:11)
- Zemřel Robin Gibb, hvězda Bee Gees (21.05.2012 09:01)
- Robin Gibb z Bee Gees: "Už kvůli fanouškům tu nemoc překonám!" (25.11.2011 15:07)
- Robin Gibb z Bee Gees má rakovinu (21.11.2011 12:03)
- R.E.M., Pearl Jam a další podporují zavření věznice Guantanamo (25.10.2009 09:03)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Lady Gaga Madonna Taylor Swift Ewa Farna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe