Pohled do amerických žebříčků Billboard - 4. dubna 2017

Angličan Ed Sheeran a Kanaďan Drake nadále dominují Americe

Vydáno: 06.04.2017 00:40 - Petr Doupal | foto: facebook interpreta

Statisticky je vlastně úplně běžné, že americký singlový i albový žebříček Billboardu vedou cizinci. Většinou teda zpívají anglicky jako zaoceánský Ed Sheeran a severní Drake. "Shape Of You" zvítězilo podesáté, zatímco "More Life" podruhé, když konkurencí mu byla pouze novinka r'n'b zpěváka Treye Sonze.

Ed Sheeran - Shape Of You
© facebook interpreta
SINGLY - Deset vítězných týdnů posunulo "Shape Of You" mezi elitní tři procenta nejúspěšnějších singlů historie. Předtím se to povedlo 33 hitům. Skladba Eda Sheerana tentokrát měla 85 tisíc stažení, 46,2 milionů přehrání a 173 milionů impresí v rádiích - a počtvrté v řadě dominoval všem měřítkám najednou.

Podaří se mu zvítězit i příště? "That's What I Like" Bruna Marse mělo jen o šest tisíc downloadů méně a padá pomaleji, a naopak roste v rádiích (119 milionů, +15 %) a streamech (30,1 milionů, +9 %), takže není daleko případnému zlatu, příště to ale nebude.

Bronz máme nový: The Chainsmokers a Coldplay se "Something Just Like This" jím získali nové maximum. Na vyšší pozice to zatím nevypadá. Každopádně duo zakončilo 48. týden v Top 10 v kuse, čímž vyrovnali rekord nesólistů, který drží Ace Of Base. Více dokázali pouze Drake (51) a Katy Perry (69).

Vylepšil se i The Weeknd, s "I Feel It Coming" je nově čtvrtý. A do Top 10 se rovnou na pětce vrací KYLE a Lil Yachty s "iSpy". Yachty vyrovnal své předchozí umístění s "Broccoli", kde hostoval D.R.A.M.ovi.

Za šestými Migos jsou Zayn a Taylor Swift, následuje Kodak Black a "Paris" Chainsmokers. První desítku uzavírá Drake s "Passionfruit", po debutu na osmičce.

Nejvyšší novinku měl Kendrick Lamar, "The Heart Part 4" odstartovalo na 22. příčce. Uvidíme, jak si příště povede "Humble".

    Top 10 - singly:
  1. Ed Sheeran - Shape Of You
  2. Bruno Mars - That's What I Like
  3. The Chainsmokers feat. Coldplay - Something Just Like This
  4. The Weeknd feat. Daft Punk - I Feel It Coming
  5. ▲ KYLE feat. Lil Yachty - iSpy
  6. Migos feat. Lil Uzi Vert - Bad And Boujee
  7. Zayn & Taylor Swift - I Don't Wanna Live Forever (Fifty Shades Darker)
  8. Kodak Black - Tunnel Vision
  9. The Chainsmokers - Paris
  10. Drake - Passionfruit

=> CELÝ ŽEBŘÍČEK BILLBOARD HOT 100


Drake - More Life
© facebook interpreta
DESKY - Po půlmilionovém startu, kde bylo pouze 226 tisíc (45 %) v čistém prodeji, spadl Drake shodou náhod přesně na toto číslo v celkovém počtu jednotek. Tentokrát ale prodej "More Life" dělá jen 19 %, tedy 43 tisíc, zbytek jsou přepočty streamů a downloadů jednotlivých skladeb.

Více má i nejlepší novinka, bronzová "Tremaine" Treye Songze. Ta dosáhla 67 tisíc jednotek a 45 tisícového prodeje. Stříbrný byl zase Ed Sheeran.

Mezi prodejní stálice opět vnikla Metallica díky bundlu desky ke vstupenkám na koncerty, Rick Ross po debutu na trojce spadl na osmičku a Depeche Mode Top 10 opustili.

    Top 10 - alba:
  1. Drake - More Life (226 tisíc jednotek, -55 %)
  2. Ed Sheeran - ÷ (98, -17 %)
  3.  N Trey Songz - Tremaine (67)
  4. ▬ Různí - Beauty And The Beast (64, -36 %)
  5. Metallica - Hardwired… To Self-Destruct (50, +110 %)
  6. Bruno Mars - 24K Magic (49, -4 %)
  7. ▬ Různí - Moana Soundtrack (46, -8 %)
  8. Rick Ross - Rather You Than Me (40, -62 %)
  9. Future - FUTURE (39, -3 %)
  10. The Weeknd - Starboy (36, -6 %)

=> CELÝ ŽEBŘÍČEK BILLBOARD 200 + TOP ALBUM SALES

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce (09.01.2026 09:00)
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)
- Viktor Sheen ovládl český albový žebříček i pod alter egem Buka, na paty mu šlapali 4 Tenoři (20.11.2025 08:00)
- Xindl X a PTK si podrželi vedení v českých žebříčcích, digitálním singlům vládne virální hit "Navždycky blázen" (30.10.2025 14:00)
- Ed Sheeran rozezpíval New York v jediném záběru. Netflix uvede speciál "One Shot" od režiséra "Adolescenta" (07.10.2025 11:38)
- Nové desky 36/2025 - od Eda Sheerana přes Twenty One Pilots po Mňágu a Žďorp (17.09.2025 08:00)
- Video: Ed Sheeran láká novinkou "Drive" na filmový trhák s Bradem Pittem (23.06.2025 19:36)
- Video: Ed Sheeran v novince "Sapphire" objevuje krásy Indie (07.06.2025 10:58)
- Nové album Eda Sheerana dostalo název "Play". Vyjde po prázdninách (16.05.2025 12:04)
- Video: "Azizam"? Ed Sheeran zní v úplně jiném singlu zase úplně stejně (04.04.2025 13:30)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Taylor Swift Madonna Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe