Explosions In The Sky, Vložte kočku, Roxy, Praha, 18.10.2016

Explosions In The Sky předvedli v Roxy ohňostroj vysokého muzikantsví

Vydáno: 19.10.2016 16:43 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Adam Hencze / musicserver.cz

Jejich hudbu jste mohli zaregistrovat například ve filmech "Europolis", "Tohle je válka!", "Opravdový život", ve hrách "Major League Baseball 2k12" a "Street Fighter V" či v sérii dokumentů "Sonic Highways" od Foo Fighters. Aktuálně zahráli také v Praze. Jako předkapela vystoupila skupina Vložte kočku.

Live: Explosions In The Sky

místo: Roxy, Praha
datum: 18. října 2016
support: Vložte kočku
Fotogalerie

Explosions In The Sky, Roxy, Praha, 18.10.2016
© Adam Hencze / musicserver.cz
Explosions In The Sky je post-rocková formace působící na scéně už od roku 1999. Jejich sedmé studiové album "The Wilderness" vyšlo letos v dubnu a nejen z něj muzikanti během devadesátiminutové seance v téměř zaplněném klubu Roxy čerpali.

Uskupení, jenž v sobě kombinuje snové atmosférické pasáže Sigur Rós s těžkotonážními polohami podobnými Mogwai nebo Swans, během svého vystoupení až na úvodní a závěrečný pozdrav strhujícího Munafa Rayaniho zcela rezignovalo jak na komunikaci s publikem, tak na projekce či světelnou show.

Explosions In The Sky, Roxy, Praha, 18.10.2016
© Adam Hencze / musicserver.cz
Řady reflektorů dotvářející nepropustnou kouřovou clonu oddělující muzikanty od diváků byly umístěné jen na podlaze pódia, stroboskopové orgie se tedy nekonaly. A ač to bude znít jako klišé, prim zde měla jen a pouze samotná muzika.

Bubeník, basák a především trojice kytaristů podle potřeby místy podpořená různými pedálovými efekty, smyčcem, klávesami či přídavným bubnem svou ryze instrumentální hudbou dráždila, konejšila i přiváděla k transu. Post-rock je obecně v jejich podání perfektním soundtrackem pro procházky rozbouřenou přírodou severských států jako je Island - všechny ty gejzíry, vysoké, skalnaté útesy a neustávající deště můžeme dávat do kontrastu s vroucí, bublající lávou a vyprahlou, prašnou zemí, z níž sami pocházejí. Tím alespoň vzdáleně přeneseme čtenáře do světa Explosions In The Sky. A právě on byl naživo plný něžného drnkání stejně jako nekonečně gradujících výtrysků expresivního hluku, jenž kytaristy na pódiu nutily k divokým úklonům, sólování na kolenou a prožívání hudby celým tělem, zatímco divákem prostupovaly drtivé noty přikovávajíc ho ještě silněji do podlahy.

Explosions In The Sky, Roxy, Praha, 18.10.2016
© Adam Hencze / musicserver.cz
Erupce něčeho tak podmanivého, avšak zároveň posluchačsky náročného vytvářela v prostoru klubu náladotvorné očistce, které posluchače sežvýkaly a po hodině a půl vyplivly jako kus tabáku. Můžeme tedy bez problému dosvědčit, že rodáci z Texasu v Praze svému jménu jednoznačně dostáli. Takový hudební ohňostroj jen tak někdo neumí.

  • Z Arizony?... (Anonym, 19.10.2016 17:38) Reagovat

    Z Arizony?

    • Re: Z Arizony?... (jarecek, 20.10.2016 11:58) Reagovat

      ona je cela ta pasaz zemepisnyho exkurzu plna nesmyslu. severske staty jako island? :) a ktere jsou to ty dalsi severske staty jako island? ja myslel, ze island je znamej predevsim tim, ze nic tak specifickyho na jedny hromade neni :)

      a dale: v texasu je vrouci bublajici lava? autor by se zrejme mohl ohradit, ze vazba na misto puvodu saha pouze po tu vyprahlou zemi, ale napsano je to minimalne dosti nesikovne :)

      zkratka klasickej pripad, kdy klepu do klavesnice a neresim, jestli o dane veci opravdu neco vim, pac ctenar mi prece bude zrat jak vul otypku slamy vsechno, co vytlacim. jo, porad se musi premyslet ..

  • neustavajici deste (jarecek, 20.10.2016 07:05) Reagovat

    z letosnich srazkovych uhrnu: leden 17x 0mm, unor 16x 0mm, brezen 20x 0mm, duben 25x 0mm, cerven 19x 0mm, cervenec 23x 0mm, srpen 18x 0mm, zari 14x 0mm .. v pliskanicovem rijnu zatim, svete div se, denni prumer 5 mm .. takze bohuzel .. island je typicky prave tim, ze tam prsi malo .. proste je tam jen hnusne .. ani neprsi, ani nesviti slunce .. jinak doporucuji zaletet si, nez to tam turiste zaslapou do zeme .. i kdyz ja davam prednost californii nebo floride :)

  • tragedie (kokosák, 21.10.2016 11:36) Reagovat

    Ježiš to je strašnej žvást....

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
V shortlistech Cen Anděl vyčnívají nová jména. Ve finále ale může být všechno jinak
Na okraj: V shortlistech Cen Anděl vyčnívají nová jména. Ve finále ale může být všechno jinak V posledních letech se stalo tradicí, že před konečnými nominacemi přicházejí Ceny Anděl s takzvanými shortlisty, tedy sedmičkou postupujících v každé z patnácti kategorií. Jde o první indicie možných favoritů. Z předešlých... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 10:00 v sekci Publicistika | Na okraj
Blitz Union - Evolution 9/10
Recenze: Když se metal potká s osmdesátkami i budoucností. Tak zní Blitz Union na desce "Evolution" Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 00:00 v sekci Recenze
Megadeth - Megadeth 7/10
Recenze: Megadeth se loučí se ctí a důstojně, bezejmenné poslední desce ale podráží nohy rutina Megadeth po více než čtyřiceti letech na scéně končí, deklarované rozlučkové album tak lze jen těžko nevnímat jako svého druhu událost. Partu kolem Davea Mustaina sice čeká ještě dlouhé celosvětové turné, každopádně už... čtěte zde
Vydáno: 01.02.2026 18:30 v sekci Recenze
teige - květiny nonstop 9/10
Recenze: teige na debutu "květiny nonstop" přinášejí vytříbený pop, který se nebojí intimity ani kytar V listopadu po letech příprav vyšel debut kapely teige "květiny nonstop". Opět se na něm ukázalo, že se někdy vyplatí nikam nespěchat a písničky si pěkně piplat. Výsledek se pak může zhmotnit v sebevědomou nahrávku, která umí... čtěte zde
Vydáno: 01.02.2026 12:30 v sekci Recenze
Pavel Čadek - Cellem vpřed! 7/10
Recenze: Pavel Čadek se k problémům pětatřicátníka staví "Cellem vpřed!" Čtvrtou sólovku Pavla Čadka tvoří patnáct písní. Už v názvu "Cellem vpřed!" si slovně pohrává s nástrojem, na který se doprovází. Podobné hříčky se propisují i do samotných skladeb - s nadhledem řeší každodenní strasti,... čtěte zde
Vydáno: 01.02.2026 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 37/2023 - od Thirty Seconds To Mars přes Demi Lovato po The Pretenders (20.09.2023 19:00)
- Rozhovory: Vložte kočku - Celou dobu je to cesta za ideálním setem, co tě vtáhne (14.03.2019 08:00)
- Vložte kočku vydávají albovou novinku "Domestik Sounds". Pokřtí ji v pražském klubu Fuchs2 (27.02.2019 14:48)
- Fotogalerie: Explosions In The Sky v Roxy v obrazech (19.10.2016 14:52)
- Narozeninovou explozi v Roxy odpálí Explosions In The Sky (07.04.2016 16:58)
- Vložte Kočku osmé narozeniny oslaví jedinečným koncertem (25.12.2015 18:20)
- Ve středu zaplní Roxy & NoD Soundz Czech (21.10.2015 10:30)
- Vložte kočku v rámci BE23 Roxy pokřtí novou live kazetu (21.10.2015 09:24)
- Naživo: Battles zašmodrchali Stimul Festival do záplavy smyček (10.09.2015 14:08)
- Američtí Battles nakopnou v září Prahu (21.06.2015 08:32)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Lady Gaga Ewa Farna Beyoncé Madonna The Cure Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe