Sklenik, Peter Pan Complex a Crapfruit vystoupí společně v Lucerna Music Baru

23.11.2014 15:47 - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta

Elektronika, živé nástroje, inteligentní popové melodie, ostré kytarové riffy, zkušení hudební harcovníci i nové tváře. To všechno vás čeká na společném koncertě domácích indie kapel Sklenik, Peter Pan Complex a Crapfruit. Projekt bratranců Kleníkových Sklenik okouzluje suverénním zvukem a křehkými melodiemi. Peter Pan Complex už pár let sbírají props za svůj nabušený rock a právě pracují na debutu s věhlasným anglickým producentem. Přijďte podpořit českou scénu v pondělí 24. listopadu do Lucerna Music Baru.

Sklenik je indie popová kapela, kterou tvoří trojice bratranců Kleníkových. Dva z nich, Jan a Bóřa, byli v devadesátých letech u toho, když se definoval zvuk českého popu a taneční elektronické hudby - Jan jako zakládající člen proslulých Ohm Square, Bóřa jako člen dnes již kultovních Liquid Harmony. A elektronické je i jejich první album "Blatce Masters", které vydali v roce 2007. V listopadu 2013 vyšlo druhé album s mnohoznačným názvem "Champagne Cork Pop", kde se elektronika spojila s tradičními nástroji. Sklenik na desce okouzlili suverénním zvukem a křehkými popovými melodiemi, které jsou dostatečně přístupné a poslouchatelné, aby vám ihned zalezly pod kůži, ale přitom jsou inteligentní a nadčasové. Hned po vydání desky se strhla lavina pozitivních ohlasů u odborné veřejnosti i DJ’s předních nezávislých rádií. Původně čistě studiový rodinný projekt se po vydání druhé desky pustil i do živých vystoupení. Sklenik naživo můžete vidět se švédským bubeníkem Johanem Svenssonem, který hrál na turné s Britney Spears, nebo s vynikající anglickou zpěvačkou Charlie One.

Počátky Peter Pan Complex se datují kolem léta 2007, kdy Jordan Haj (zpěv, kytara) a Givinar Kříž (sólová kytara, klavír) vytvořili akustický projekt Fateful Revolution. V roce 2010 se ke kapele přidali další muzikanti a pod producentskou taktovkou Borise Carloffa natočili EP "Unholy". Další studiový počin, singl "Wokfskin", vznikl v roce 2013 a produkoval jej Angličan Michael Rendall. Nahrávka předznamenala celkový posun ve zvuku kapely a odstartovala přípravy na debutovou desku. Na ní si Peter Pan Complex opět přizvali stejného producenta a díky vybrané částce ze serveru HitHit.cz se mohli na jaře 2014 pustit do její realizace. Připravovaná deska vyjde v roce 2015 na labelu Warner Music.

Zlom v kariéře skupiny Crapfruit (na snímku) nastal počátkem letošního roku, kdy nahráli miniEP, v rámci něhož vyšel debutový singl "From The New World", který nasměroval kapelu do vod moderního popu. Crapfruit odehráli několik koncertů na festivalech Majáles 2014 a JamRock. V současné době pracují na své první desce, kterou přivede na svět producent Filip Gemroth. Na novou desku se můžete těšit počátkem roku 2015.

Vstupenky v předprodeji pořídíte nejlevněji bez poplatku na pokladně Lucerna Music Baru za 190 Kč. Dále pohodlně přímo na webu www.musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, a Eventim. Cena na místě 230 Kč.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY