shop.musicserver.cz
tUnE-yArDs, Bažant Pohoda 2014, 12.7.2014

Divoká jízda s tUnE-yArDs na Pohodě

Vydáno: 16.07.2014 16:10 v sekci Naživo - Jaroslav Hrách | foto: Jaroslav Hrách / musicserver.cz

Američanka Merrill Garbus se svým projektem tUnE-yArDs letos zavítala na slovenský festival Bažant Pohoda, aby tam během sobotního večera představila nejen novinky ze své poslední řadové desky "Nikki Nack", ale také starší hity z nahrávek dřívějších. Jak se jí to podařilo, se dozvíte v našem reportu.

Live: tUnE-yArDs

místo: Bažant Pohoda, Trenčín
datum: 12. července 2014

tUnE-yArDs, Bažant Pohoda, Trenčín, 10.-12.7.2014
© Jaroslav Hrách / musicserver.cz
Písničkářka Merrill Garbus společně s kytaristou Natem Brennerem se celkem vyšvihli ve svém hudebním projektu tUnE-yArDs s poslední nahrávkou "Nikki Nack", která vyšla letos v květnu. Po třech letech od vydání desky "Whokill" nepolevili a opět nahráli pestré skladby, ze kterých srší energie na všechny strany. Jak se však tUnE-yArDs poperou se živým vystoupením? Protože tohle je přesně hudba, která si pořádnou show určitě zaslouží, takže očekávání byla veliká.

A skutečně, už od prvních tónu bylo jasné, že nepůjde o jen tak nějaký koncert, ale naopak, že se posluchači a fanoušci dočkají pořádně divoké jízdy. Merrill Garbus byla ve skvělé formě, během celého vystoupení z ní vyzařovala neskutečná energie a ani ji nerozhodilo, když jí při zběsilém bubnování vypadla palička z ruky, naopak se tomu ještě zasmála. Kromě zpěvu navíc zvládla bubnovat a vytvářet hudební smyčky. K některým skladbám si dokonce vytáhla ukulele a hrála na něj. I ostatní členové jeli na maximum a nepolevovali.

Byla docela škoda, že tUnE-yArDs neměli připravené žádné promyšlené vizualizace a efekty, k jejich vystoupení by se určitě nějaké barevné šílenosti hodily (v tomhle směru naopak překvapila den předtím rapperka Azealia Banks, která měla ve své show připravená opravdu ujetá videa). Alespoň se občas na pódiu snažili o show ve formě různých tanečků.

tUnE-yArDs, Bažant Pohoda, Trenčín, 10.-12.7.2014
© Jaroslav Hrách / musicserver.cz
Naživo jsme slyšeli především písně z poslední řadové nahrávky "Nikki Nack", které v podání celé kapely vyzněly živelně. Nešlo o pouhé přehrání skladeb z desek, naopak některé z nich získaly trochu odlišný kabát - hudební úpravy jako například prodloužení určitých pasáží. Skvěle tak vynikly songy jako "Time Of Dark" nebo "Hey Life". Na samý závěr zazněl "Water Fountain", první singl z aktuální desky a vlastně i jeden z nejlepších songů z ní, který se také dočkal vydařeného videoklipu. Posluchači rázem ožili a vychutnali si každý tón a každé slovo. Při bouřlivém refrénu se nešlo nepřidat s výkřiky "Woohaw! Woohaw! Gotcha!".

tUnE-yArDs naživo rozhodně nezklamali, naopak mile překvapili a věřím, že zaujali i ty, kteří o nich do té doby neslyšeli. Kdo o živelné vystoupení divošky Merrill Garbus na Pohodě přišel (byla docela škoda, že se krylo s koncertem Trickyho, před Orange stageí bylo z tohoto důvodu celkem prázdno), případně kdo by si ho chtěl zopakovat, má možnost ještě tento rok - tUnE-yArDs vystoupí koncem listopadu v pražském klubu MeetFactory.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Chef’Special - Od Twenty One Pilots jsme se naučili hlavně pracovní morálku
Rozhovory: Chef’Special - Od Twenty One Pilots jsme se naučili hlavně pracovní morálku Festival Colours Of Ostrava už nizozemské Chef'Special přivezl do Ostravy v roce 2022. V pondělí 17. února si ale skupina, která si zahrála i v amsterodamské Ziggo Dome, vyzkouší pražské Rock Café. Na otázky musicserveru odpovídali... čtěte zde
Vydáno: 17.02.2025 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Ludovico Einaudi - The Summer Portraits 10/10
Recenze: Ludovico Einaudi svými vzpomínkami na "The Summer Portraits" dojme i toho největšího drsňáka Každá doba přináší nějakého hudebního génia, jehož tvorba se vám chtě nechtě vryje do paměti. Zatímco v období klasicismu to byl Mozart, o talentované skladatele není nouze ani v současné době. Pokud dáváte přednost... čtěte zde
Vydáno: 17.02.2025 00:00 v sekci Recenze
Rozálie, La Fabrika, Praha, 14.2.2025
Naživo: AntiValentýn od Rozálie se povedl na výbornou Rozálie loni vydala druhou řadovku "Láska, hlína, rýč", kterou utvrdila svoji pozici na scéně, což dokazují i nominace na Ceny Anděl, zvýšený zájem o ni a vyprodané koncerty. Nejinak tomu bylo i na Valentýna v pražské La Fabrice,... čtěte zde
Vydáno: 16.02.2025 16:30 v sekci Naživo
Dream Theater - Parasomnia 8/10
Recenze: Dream Theater našli v temnotě desky "Parasomnia" ztracenou energii Jak je důležité míti Portnoye! Hojně skloňovaný návrat ztraceného syna do řad Dream Theater notně rozbouřil fanouškovské vody a vyvolal velká očekávání. Americká formace se ocitla v nesmírně komfortní situaci, kterou navíc... čtěte zde
Vydáno: 16.02.2025 08:00 v sekci Recenze
Marilyn Manson, Starez Arena Vodova, Brno, 14.2.2025
Naživo: Marilyn Manson v Brně: Bez excesů a s koňskou dávkou energie Marilyn Manson se po šestnácti letech vrátil do Brna a jeho show se diametrálně lišila od extrémních excesů tehdejšího koncertu. Tentokrát precizně ovládl pódium a testosteronová energie potvrdila jeho kultovní status. S novou deskou... čtěte zde
Vydáno: 15.02.2025 16:36 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 12/2021 - od Evanescence přes Joea Strummera po Carrie Underwood (30.03.2021 12:15)
- O osudu festivalů by se mělo rozhodnout tento týden (22.04.2020 13:08)
- Budou letos v Česku festivaly? Colours a RFP rozhodnou do května, Let It Roll vyčkává (16.04.2020 22:37)
- Naživo: Tune-Yards naživo nejsou pro introverty (24.11.2014 08:33)
- Fotogalerie: Tune-Yards dovezli do Prahy zběsilou show (22.11.2014 13:57)
- Tune-Yards vystoupí v MeetFactory (19.11.2014 20:01)
- Naživo: Slovenská Pohoda tradičně nezklamala (17.07.2014 09:27)
- Naživo: Lekce trhání hlav se Sleigh Bells (15.07.2014 15:19)
- Naživo: Mogwai svým vystoupením ovládli slovenskou Pohodu (15.07.2014 11:33)
- Naživo: Audiovizuální výlet časem s Kraftwerk (14.07.2014 12:33)

ALBUM TÝDNE 07/2025

Ludovico Einaudi
The Summer Portraits

Každá doba přináší nějakého hudebního génia, jehož tvorba se vám chtě nechtě vryje do paměti. Zatímco v období klasicismu to byl Mozart, o talentované skladatele není nouze ani v současné době. Pokud dáváte přednost minimalistickým dílům, neměl by vám uniknout Ludovico Einaudi.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 19.02.
Saxon (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 21.02.
Ericdoa (US) (Rock Café, Praha)
So 22.02.
Bullet For My Valentine (UK) + Trivium (US) (Forum Karlín, Praha)
Ne 23.02.
Cyndi Lauper (US) (O2 arena, Praha)
Čt 27.02.
Loreen (SWE) (Roxy, Praha)
Čt 27.02.
JJ Grey & Mofro (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)
Út 04.03.
Animals As Leaders (US) / Night Verses (US) (Roxy, Praha)
St 05.03.
Alex Warren (US) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Prince Lady Gaga Lucie Vondráčková Beyoncé Madonna The Weeknd Kabát Mirai Taylor Swift Viktor Sheen Pink Floyd Queen Coldplay Linkin Park Vypsaná fiXa Karel Gott Lucie
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe