Kylie Minogue - Sexercize

Kylie chce být v klipu "Sexercize" cool a sexy. Místo toho je však tuctová

Vydáno: 20.03.2014 09:41 v sekci Video - Josef Martínek | foto: facebook interpreta
Když chce ženská popová hvězda v pokročilých letech znít (a vypadat) jako její o generaci mladší kolegyně, nedopadá to vždy nejlépe. Přesvědčila se o tom například Madonna se svým posledním počinem "MDNA", ale nikterak slavně nedopadla ani nejnovější nahrávka "Kiss Me Once" její australské konkurentky Kylie Minogue. Touhu za každou cenu být trendy a sexy, jež je z alba silně cítit, dokonale ilustruje druhý videoklip k nejrobotičtější písničce na albu "Sexercize".

Mohutná vrstva elektroniky, která nepostrádá ani cool pazvuky, má hodně daleko ke zpěvaččině nasládlému popu, na nějž jsme u ní zvyklý. Ruku v ruce s umělostí a tuctovostí novinkového singlu jde i doprovodný klip. V něm chce být Kylie, překvapivě, velmi sexy, a proto předvádí pohyby a gesta, které byste očekávali spíše ve videu Miley Cyrus než ve vizuálu pětačtyřicetileté vyzrálé dámy. Sexuální podtext snímku ale písničku z průměru nevytáhne, naopak působí jako zbytečné tlačení na pilu. Snaha být in tak vyznívá trochu křečovitě. Singl navíc zcela postrádá zpěvaččino osobní kouzlo, v početné ženské konkurenci tak tentokrát zcela zapadá.

Pilot "Into The Blue" byl na Kylie až nečekaně nevýrazný, ani singlová dvojka se nejeví jako prototyp budoucího hitu. Tím je zcela jistě popová superhymna "Sexy Love", která má takový potenciál, že její následné singlové nevydání bychom mohli označit za trestuhodné. Tak snad příště.

5/10

  • Souhlas (Filip Sladký, 20.03.2014 15:29) Reagovat

    Musím tentokrát souhlasit, jak píseň tak klip je prostě nudný, takový utahaný. Navíc má člověk pocit že tohle už u Kylie slyšel několikrát (a v lepším podání), taková šílená recyklace. 5/10 je myslím příliš vysoké hodnocení, dal bych tomu tak 2/10 (a ani nevím za co tu dvojku).

  • Nuda a sexizmus (Braňo, 20.03.2014 17:23) Reagovat

    ... kedysi na MTV boli cenzurované videá, ktoré s odstupok rokov sú až šokujúco jednpduché, ničím "nepoškvrnené", napr. také video in The Closet od Michaela Jacksona, ktoré americká MTV zakázala, a dokonca ho odmietli aj iné stanice vysielať preš údajný... sexuálny obsah. To bola ešte prvá polovica 90tych rokov.

    Postupom času sa nielen MTV tak zdegenerovala, že dnes je celkom bežné, že čím viac sexizmu vo videách, takmer pornografia, no určite videá plné polonahých tiel, dráždivých sexi póz, texty plytké a plné oplzlostí a sexuálnych tém, určené aj tínedžerom... to je dnes celkom bežné, norma, ktorá sa už sama začína degenerovať, že čím viac, tým lepšie, nositeľmi týchto oplzlostí a hudobnej prostitúcie sú najmä Rihanna, Jenifer Lopez (ktorá ešte v klipe Janet Jackson .- That´s the way love goes - bola ako neznáma tanečnica a vokalistka), Beyoncé, či takmer porno star Miley Cyrus, nehovoriac o Madonne, či aktuálne Kylie Minogue, čím viac stárnu tieto kedysi popové divy, tým viac sa snažia zaujať nie spevom, ale sexom.

    Dnes sa smejú ľudia z kedysi tuctových klipov, ale dnes, manažéri míňajú milióny na sex ako predajý artikel, čo by ešte v 90 rokoch neprešlo.

    Netreba byť prudérny alebo bigotný, ale mať zdravý úsudok, ale čo s tým, ak internet a globalizácia urobili svoje, a degenerácia pokračuje na nových generáciách mladých, ktorí pomaly, ale isto nepoznajú skutočný hudobný vkus, kvalitu, nevedia oceniť umeleckosť, nevedia rozlišovať, a hltajú každým rokom nové a nové pseudo hviezdy, ktorých životným cieľom ako zaujať je byť čím viac extravagantnejší, šokujúcejší, provokujúcejší, oplznejší... a aj samotné médiá v tejto propagande podporujú tento úpadok....

  • Hmm, (Tomáš, 20.03.2014 21:38) Reagovat

    asi ste si ešte nepozreli ďalšie videá k Sexercize, inak by vaše hodnotenie kleslo do mínusu.

    www.youtube.com/watch?v=4VPCprF3K1k
    www.youtube.com/watch?v=bUChZRHkP9k
    www.youtube.com/watch?v=ezzqoCmZnAg


  • hudba.sk : "Miley, chceš byť sexi? Uč sa od Kylie!" (hudba.sk, 21.03.2014 10:23) Reagovat

    Článok
    http://hudba.zoznam.sk/spravy/20-03-2014-miley-chces-byt-sexy-uc-sa-od-kylie/

  • Super! (Petr Bakus, 21.03.2014 10:38) Reagovat

    Proč tolik negace? Kylie vypadá úžasně, písnička má tah a napětí a klip je naprosto cool! Dávám 9/10. A tady ještě bonus: www.youtube.com/watch?v=o2gZC2Sb728

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Skyline, Palác Akropolis, Praha, 11.12.2025
Naživo: Skyline se po dvanácti letech vrátili do Paláce Akropolis, fanouškům rozdali dárky Pražská taneční formace Skyline v těchto dnech zakončuje turné ke stále aktuální, rok a půl staré desce "Superpowers". Jako speciální host v Praze před ní zahrála velmi specifická Athena Chlebová. A jelikož se blíží Vánoce,... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 13:00 v sekci Naživo
The Blue Effect - Kingdom Of Life (vinylová reedice 2025) 7/10
Recenze: Reeditované "Kingdom of Life" Blue Effectu je víc než jen kuriozita. Hudebně rezonuje dodnes Blue Effect, kapela postavená kolem kytaristy Radima Hladíka, patřil od svých začátků ke špičce domácího bigbítu druhé poloviny šedesátých let. A uvědomovali si to zřejmě i strážci dobové kultury. Když už ne skupinu, alespoň... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Katapult - 80's Album Trilogy (vinyl box) 7/10
Recenze: Vinylový box "80's Album Trilogy" dokazuje, že Katapult byl v této dekádě šťavnatý a ve formě Katapult pokračuje v oslavách padesáti let existence, znovu koncertuje, vydává nové desky, ale nezapomíná se ani poohlédnout do minulosti. Tentokrát si vzal na paškál druhou polovinu osmdesátých let a do jedné krabice nacpal vinyly z... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 14:00 v sekci Recenze
David E. Gehlke - Turned Inside Out: Oficiální příběh Obituary 7/10
Hudba v tisku: Přímo na dřeň Obituary: kniha "Turned Inside Out" nabízí poctivý, nikoli však převratný portrét deathmetalové jistoty Na Obituary se můžete spolehnout. V přibývajícím počtu mladých deathmetalových kapel čnějí tihle floridští veteráni jako neerodující monument a v nezměněné intenzitě se valí dál. Jejich příběh vypráví kniha "Turned Inside... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lucie, O2 arena, Praha, 10.12.2025
Naživo: Lucie roztáhla křídla tažnejch ptáků. A celá O2 arena s ní Skupina Lucie se blíží do finále narozeninového turné ke svému čtyřicátému výročí. Předposlední koncert se, stejně jako ten o den dříve, konal v pražské O2 areně a my byli znovu u toho. Jak se obě vystoupení lišila? A kam se... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2025 14:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kylie Minogue pro letošek opráší své vánoční album "Kylie Christmas" (07.11.2025 19:33)
- Madonna zpětně oslaví třicetiny desky "Bedtime Stories" (13.10.2025 16:38)
- Českým rádiím vévodí Sombr, v patách mu je Xindl X. Na streamovacích platformách válí Hard Rico (02.10.2025 08:00)
- Kylie Minogue potěší fanoušky živákem z ambiciózní "Tension tour" (30.08.2025 09:54)
- Všechny domácí rappery převálcoval k-pop. Soundtrack muzikálu "KPop Demon Hunters" vede žebříček (28.08.2025 08:00)
- Miley Cyrus drží vedení v českých rádiích, Alex Warren se dostal do čela digitální hitparády (21.08.2025 09:00)
- Miley Cyrus se vrátila do čela rádiového žebříčku, albům vládnou Nik Tendo a Decky (14.08.2025 09:00)
- Whitney Houston má nejhranější hit v českých rádiích. Díky remixu Felixe Jaehna (07.08.2025 09:00)
- Recenze: Remixové ohlédnutí za "Ray Of Light" Madonny zůstalo ve stínu originálu (01.08.2025 09:00)
- Nové desky 29/2025 - od Alice Coopera přes Cheat Codes po Bruce Dickinsona (30.07.2025 17:00)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Ewa Farna Lady Gaga Madonna Beyoncé Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe