Pohled do hitparád Billboardu platných od 19. září

Miley Cyrus zbořila americké hitparády

Vydáno: 19.09.2013 23:04 - Petr Doupal | foto: facebook interpreta

"Wrecking Ball" zdemoloval veškerou konkurenci a díky masivnímu počtu streamů Miley Cyrus dosáhla prvního singlového triumfu. V deskách zvítězil Keith Urban s "Fuse" těsně před "Kiss Land" The Weeknda. V první desítce debutovali ještě 2 Chainz, Janelle Monáe, Arctic Monkeys a Sheryl Crow.

Miley Cyrus - Wrecking Ball
© facebook interpreta
SINGLY - Před půl rokem Billboard začal do Hot 100 počítat i video streamy. Změna přišla akorát v týden, kdy se objevil virální hit "Harlem Shake" a ten s přehledem díky views na YouTube hitparádu vyhrál. Nyní z toho výrazně benefitovala Miley Cyrus.

Její kontroverzní nahaté video k "Wrecking Ball" se sdílelo ještě rychleji než "We Can't Stop" a za prvních 24 hodin dosáhlo neuvěřitelných 20 milionů zhlédnutí, metu sta milionů pak překročilo po šesti dnech. Za poslední týden se streamy jen z USA zastavily na čísle 36,5 milionu, z čehož 92 % připadlo právě na YouTube. 1565% nárstů znamenal samozřejmě Streaming Gainer ocenění. Trojnásobný nárůst On-Demand streamů na 2,8 milionu je navíc úplně nejvyšší číslo nedlouhé historie segmentu žebříčku.

Miley ale bodovala i v downloadech, 477 tisíc je dokonce druhá nejlepší suma roku. V rádiích má skromných 21 milionů, i tak je to znamenalo téměř čtyřnásobný nárůst. Airplay Gainer byla Katy Perry, což ji ale bylo málo platné, v celkovém vzorci měla oproti Miley polovic bodů. Aspoň ale podesáté v kariéře vede v Pop Songs (výkon v mainstreamových rádiích), čímž vyrovnala Rihannu. Lorde si ve všech měřítkách polepšila, zatím ale zůstává třetí.

Robin Thicke spadl na čtyřku, příští týden ho už může nahradit Avicii, vzestupnou tendenci má i Lady Gaga a především Eminem, kterému pomohlo vydání videoklipu k "Berzerk". Drake a Lana Del Rey si sice pozičně pohoršili, výkonnostně však šli nahoru.

Nejvyšší novinka patří Zeddovi. Taneční producent a Hayley Williams jako vokalistka startují se "Stay The Night" na padesát jedničce. Zbytek patřil hip hopu. Mike Will Made It debutoval s "23" na sedmdesátce a host Miley Cyrus mu na něm vrací laskavost, když jí předtím produkoval "We Can't Stop". 75. příčku vybojoval Future s "Honest", 88. místo patří kontroverzně přijatému "Wu-Tang Forever" Drakea, kterého spolu s Lil Wayne najdete i na "I Do It" 2 Chainze (94).

    Top 10 - singly:
  1. Miley Cyrus - Wrecking Ball
  2. Katy Perry - Roar
  3. Lorde - Royals
  4. Robin Thicke feat. T.I. & Pharrell Williams - Blurred Lines
  5. Avicii - Wake Me Up
  6. Jay-Z feat. Justin Timberlake - Holy Grail
  7. Lady Gaga - Applause
  8. Eminem - Berzerk
  9. Drake feat. Majid Jordan - Hold On, We're Going Home
  10. Lana Del Rey - Summertime Sadness (+ Cedric Gervais Remix)

Keith Urban - Fuse
© facebook interpreta
DESKY - Boj o první místo byl tentokrát opravdu vyrovnaný. Nakonec se z dvojice Keith Urban-The Weeknd více radoval prvně jmenovaný country zpěvák. Vítězství osmé řadovky Urbana "Fuse" je jeho druhé v USA, 98 tisíc ale v porovnání s předchozími počiny ale není moc. O tři tisíce méně prodal r'n'b zpěvák Weeknd své první regulérní desky "Kiss Land". Prodejně i umístěním tak porazila kompilaci EPček "Trilogy".

Na obalu "B.O.A.T.S. II #METIME" 2 Chainz najdete zlato, narozdíl od debutu "Based On A T.R.U. Story" však bral jen bronz. 63 tisíc je výrazné zhoršení oproti 147 tisícům. Naopak více než dvojnásobného prodeje své druhé řadovky oproti prvotině dosáhla Janelle Monáe, "The Electric Lady" se prodalo 47 tisíc kusů.

Dařilo se i Arctic Monkeys, v domácí Británii s pátou deskou "AM" brali páté zlato, v USA zase znamená šestka nejlepší umístění kariéry. Na sedmičce skončila Sheryl Crow. "Feels Like Home" je její první country počin, a stejně jako předchozích sedm řadovek se umístil v první desítce. Top 10 těsně utekla r'n'b klasikům Earth, Wind & Fire, "Now, Then & Forever" bylo jedenácté.

Příští týden očekáváme dvě alba s prodejem přes sto tisíc kusů. Bude to "From Here To Now to You" Jacka Johnsona a "Off The Beaten Path" Justina Moorea. Na Top 10 mají Chris Young s "A.M.", Maybach Music Group s "Self Made, Vol. 3" a Avicii s "True".

    Top 10 - alba:
  1.  N Keith Urban - Fuse (98)
  2.  N The Weeknd - Kiss Land (95)
  3.  N 2 Chainz - B.O.A.T.S. II #METIME (63)
  4. Luke Bryan - Crash My Party (53, -22 %)
  5.  N Janelle Monáe - The Electric Lady (47)
  6.  N Arctic Monkeys - AM (42)
  7.  N Sheryl Crow - Feels Like Home (36)
  8. ▼ Tamar Braxton - Love And War (35, -70 %)
  9. Ariana Grande - Yours Truly (31, -77 %)
  10. John Legend - Love In The Future (30, -55 %)

Kompletní singlovou hitparádu Billboardu najdete zde, albovou zase tady.

  • - (Josef Martínek, 19.09.2013 23:30) Reagovat

    Nečekal jsem, že Katy dořve tak brzy, Vzhledem ke stoupající tendenci Lorde (aktuálně dokonce #1 na iTubes) se možná už na jedničku nevrátí. Příští týden jsem zvědavý na Britney, která bude mít vzhledem k bídným prodejům co dělat, aby se vůbec dostala do Top 10.

  • Jsme stádo, žijeme v iluzích... (jankovarr, 20.09.2013 13:33) Reagovat

    Ten počet shlédnutí je bohužel jen důkazem stádovitosti.
    -- Vlastně už nejde o hudbu, tak je zcela vedlejší. Jde o to, že sundala kalhotky, překročila další malé tabu a všichni o tom píšou.. Ano i já jsem se na to podíval... ale nepamatuju si z toho hudebně vůbec nic. Jenom uvodní detail tváře... a lítání na kouli.
    -- Je to bohužel asi už úplně jiná kategorie umění a úspěchu než hudba.
    -- Ted je otazka, jestli musicserver nevedome nebo vedome podporuje vytváření iluze, že vůbec někoho ještě zajímá hudba samotná a má šanci získat pozornost pouze kvůli kvalitě hudební a textové složky...
    -- Jde vůbec ještě o hudbu ???


    • Re: Jsme stádo, žijeme v iluzích... (jarecek, 20.09.2013 14:12) Reagovat

      taky si hudebne nepamatuji nic .. mel jsem vypnutej zvuk a poslouchal z ampu neco svyho ..

  • uf (Déžo Dorant, 21.09.2013 13:15) Reagovat

    Trochu mi připomíná Madonnu, akorát s tím rozdílem, že Madonna je sexy a umí dělat dobré písničky. Tohle dítě se to snaží za každou cenu někam dotáhnout a už neví, jak na to, tak se aspoň svléká... Proč nejde rovnou točit porno?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pan Lynx - Odvrácená strana lesa 10/10
Recenze: "Odvrácená strana lesa" Pana Lynxe: Zvíře se z temnoty vrací do reality. A je ještě silnější Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
Tereza Balonová, Malostranská beseda, Praha, 4.12.2025
Naživo: Tereza Balonová vytvořila v Malostranské besedě rodinnou atmosféru Hned dvěma speciálními koncerty v Praze se Tereza Balonová rozhodla uzavřít éru svého druhého alba "Lampiony". Sedícím divákům přichystala spíše intimnější zážitek, s kapelou za zády ale atmosféru večera párkrát pěkně... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Yo Yo Band - Karviná (reedice 2025) 8/10
Recenze: Z hlubin černi dolů se vyloupl nádherný drahokam "Karviná" Yo Yo Bandu. Dočkal se povedené reedice První polovina devadesátých let byla v naší muzice hodně divoká. O hvězdy zářící před sametovou revolucí najednou zájem uvadl, posluchači hladověli po novinkách. Třeba po žánru reggae, který u nás reprezentovali jistý Martin... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Českým rádiím vévodí Sombr, v patách mu je Xindl X. Na streamovacích platformách válí Hard Rico (02.10.2025 08:00)
- Všechny domácí rappery převálcoval k-pop. Soundtrack muzikálu "KPop Demon Hunters" vede žebříček (28.08.2025 08:00)
- Miley Cyrus drží vedení v českých rádiích, Alex Warren se dostal do čela digitální hitparády (21.08.2025 09:00)
- Miley Cyrus se vrátila do čela rádiového žebříčku, albům vládnou Nik Tendo a Decky (14.08.2025 09:00)
- Arctic Monkeys rozjíždějí novou nahrávací společnost. Máme se těšit na jejich další album? (11.08.2025 14:39)
- Whitney Houston má nejhranější hit v českých rádiích. Díky remixu Felixe Jaehna (07.08.2025 09:00)
- V českých hitparádách vše při starém. Ani Justin Bieber se nedostal do albové top desítky (24.07.2025 09:00)
- Ben a Sofian potřetí dominují albové hitparádě, z rádií zní vedle Miley Cyrus či Alexe Warrena i Whitney Houston (17.07.2025 08:00)
- "Something Beautiful" Miley Cyrus si koncem července pustíme na Disney+ (13.07.2025 16:33)
- Alex Warren si podmanil česká rádia, Ben Cristovao a Sofian Medjmedj opět vládnou albům (10.07.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe