Ministry (Fana, 23.08.2013 17:25) Reagovat
Podle slov hodnotitele lze usoudit, že kariéru Ala Jourgensena a jeho bandy až tolik nezná. Jistě, deska Relapse byla jen slabým odvarem starších silných kousků, ale pořád nabízela něco navíc oproti současné hard and heavy tvorby.
Tahle nová nahrávka nese podle poslechu silný odkaz kultovní desky Filth Pig (1996). Valivý rytmus a temná atmosféra... /Dead Guy)?!
Autor zde zmiňuje, jako nejlepší kousky, Psalm 69 a Dark Side of The Spoon... ale vzpomeňme i na novější Houses of The Molé a Rio Grande Blood...!
Ministry (Honza, 27.08.2013 16:38) Reagovat
Přesně jak píše předchozí autor, Permawar mi silně připomíná song Lava z Filth Pig a myslim si, že přestože je to klasická metalová skladba, tak je skvělá. Základní riff, refrény a zejména střední vygradadovaná část s vyhrávkama na harmoniku a kyt. sólem a elektron. prvky se mi moc líbí.
Sice jsem opravdu Ministry- fan, ale dokážu bejt k nim i kritickej. Psalm 69, Filth pig byly velmi povedené (zvlášť Filth pig), Dark spoon přinesla novej zvuk, experimenty a neotřelé postupy, mírným zklamáním byla ale už Animositisomina, kde mi přišlo, že se již dále neposunuli. Pak ze skupiny odešel důležitý člen Paul Barker. Al Jourgensen pak natočil Houses of the molé, což je celkem svěží "punková" deska, jakkoliv už čerpá z předchozího. Opravdu nemam rád Rio grande blood, kde Ministry hrnou neinvenční trash- metal, kde se nedostatek nápadů vyvažuje přitvrzením agresivity (i když i tady je pár slušných songů: Fear, Lies, Khyber pass). Last sucker mi přišel v podobném duchu, ale nápaditější, naopak Relapse mi přesvědčil, že Ministry ještě nejsou mrtví: Ghouldiggers, Double tap, 99%, Relapse, Bloodlust...
No, a Permawar + videa z natáčení From beer to eternity nanačujou, že toto album by mohlo být vůbec nejlepší za dlouhou dobu: opět experimenty, nadhled a přehršel nápadů. Myslim, že je na co se těšit, i když očekávam ne hudební revoluci jako kdysi, ale pěkný industrial- metalový album...