S láskou, Whitney

Vydáno: 31.01.2002 05:00 v sekci Recenze - Honza Balušek | foto: facebook interpreta

Podle bulvárních deníků je Whitney Houston v posledních letech skličována nejrůznějšími nemocemi, závislostmi i nevěrným manželem. Tudíž žádných nových písniček se její nahrávací firma nedočkala, což vyústilo k vydání výběru jejích balad s titulem "Love, Whitney". Ne že by bylo o co stát.

4/10

Whitney Houston - Love, Whitney

Celkový čas: 73:17

Vydavatel: BMG

Není to asi pro nahrávací společnost žádný velký med, mít podepsanou jednu z nejdražších nahrávacích smluv v hudební historii a stále nevidět žádný výsledek. To je bohužel případ právě Aristy a Whitney Houston, kterážto sice před několika lety podepsala smlouvu v té době absolutně rekordní, ale od té doby se o ní člověk dočetl jen informace o závislostech na různých prášcích, drogách a kdo ví čem ještě, ale o hudbě ani ťuk. Právě proto se po dvojdiskovém "Greatest Hits" na pulty prodejen dostává další výběr, tentokrát nazvaný "Love, Whitney".

Už z názvu asi odhadnete, že cédéčko obsahuje pouze pomalé skladby, kterých má naštěstí Whitney za svou kariéru dostatek, takže se jich na desku vešlo celkem šestnáct. A i když se jí nedá upřít, že vládne vskutku okouzlujícím hlasem, šestnáct balad je poměrně dost pro soustředěný poslech. Navíc zcela přirozeně do sebe poněkud splývají, protože je nemá co vytrhnout a změnit snivou a zamilovanou atmosféru. Bohužel tak cedéčko lze spíše použít k podmalování nějaké činnosti (k té nejintimnější téměř vyzývá), ale opravdu jen jako podkres, protože vás rozhodně nebude jakkoli vyrušovat. Mezi všemi těmi pomalu plynoucími písničkami možná ani nezaznamenáte skvostné kousky, jakými jsou třeba "I Have Nothing", "Exhale (Shoop Shoop)", "Run To You" či samozřejmě závěrečná "I Will Always Love You". Možná by Whitney měla radši začít zase něco nahrávat, protože jinak se můžeme v dalších letech dočkat výběrů remixů, živáku, výběru rychlých skladeb či ještě něčeho horšího.

Abychom si rozuměli, písničky na "Love, Whitney" rozhodně nejsou špatné, ale v podstatě je tento výběr naprosto zbytečný - fanoušci na něm nenaleznou nic nového, běžným posluchačům budou chybět rychlejší hity (takže by radši měli sáhnout po "Greatest Hits"), jedině pokud jste čerstvě zamilovaní, tak "je to nádherný cédéčko, miláčku."

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Grey256 - ale! 7/10
Recenze: Grey256 na "ale!" místo návratu do minulosti uhnul úplně jinam Grey256 dal před dvěma roky průchod svým rockovým pocitům a kariéru rappera na čas odsunul na vedlejší kolej. Podzimní EP "ale!" mělo být návratem ke kořenům, spíš však ukazuje, že Martin Albrecht už má éru dejte mi beat a já... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 12:00 v sekci Recenze
Honza Nedvěd mladší a Příbuzní - Chlapský slovo 9/10
Recenze: Honza Nedvěd mladší dal s kapelou Příbuzní "Chlapský slovo" na to, že se na nedvědovskou tvorbu hned tak nezapomene Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Jelen, Martin Chobot s kapelou, O2 arena, Praha, 13.12.2025
Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu Skupina Jelen hraje na tuzemské scéně už dvanáct let. Do své druhé O2 areny si kromě pořádné várky hitů připravila po všech stránkách propracované vystoupení, pozvala řadu hostů a také vykouzlila nápaditou a nadupanou show.... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 17:00 v sekci Naživo
Václav Neckář - Největší hity (1965 - 2023) 7/10
Recenze: Václav Neckář na 2LP "Největší hity (1965 - 2023)" znovu připomíná svoje klasiky, přesto výběr potěší Václav Neckář patří k domácím legendám populární hudby. Z přízně posluchačů se těší od šedesátých let až do současnosti. Čas od času stále vydává nové - a zdařilé - písně. Z jeho přebohatého katalogu navíc... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Skyline, Palác Akropolis, Praha, 11.12.2025
Naživo: Skyline se po dvanácti letech vrátili do Paláce Akropolis, fanouškům rozdali dárky Pražská taneční formace Skyline v těchto dnech zakončuje turné ke stále aktuální, rok a půl staré desce "Superpowers". Jako speciální host v Praze před ní zahrála velmi specifická Athena Chlebová. A jelikož se blíží Vánoce,... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 13:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Whitney Houston má nejhranější hit v českých rádiích. Díky remixu Felixe Jaehna (07.08.2025 09:00)
- V českých hitparádách vše při starém. Ani Justin Bieber se nedostal do albové top desítky (24.07.2025 09:00)
- Ben a Sofian potřetí dominují albové hitparádě, z rádií zní vedle Miley Cyrus či Alexe Warrena i Whitney Houston (17.07.2025 08:00)
- Miley Cyrus ovládla česká rádia, Ben Cristovao a Sofian Medjmedj triumfují se společným albem (03.07.2025 08:00)
- Vyčerpala se česká scéna pro mladé? Domácímu albovému žebříčku vládnou Slováci (26.06.2025 08:00)
- Nové desky 45/2024 - od Tomáše Kluse přes Primal Scream po Čechomor (14.11.2024 11:30)
- Vyjde nové album od Whitney Houston. Kompilace "I Go To The Rock" bude plná gospelu (27.02.2023 08:12)
- Recenze: Film "Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody" je civilním příběhem největšího hlasu (nejen) své generace (26.12.2022 09:00)
- Video: Životopisný film o Whitney Houston má první trailer. Podívejte se (19.09.2022 19:39)
- Rekordmanka světových žebříčků Tones And I přidává čtvrtý triumf v českých rádiích, Karel Gott dál vládne pořadí alb (08.01.2020 20:53)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Ewa Farna Prince Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe