Izraelský písničkář Asaf Avidan zahraje poprvé v České republice na festivalu Colours of Ostrava 2013

Vydáno: 04.01.2013 08:49 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Asaf Avidan
© archv
Na festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 18. do 21. července v ostravských Dolních Vítkovicích, se poprvé v České republice představí vynikající izraelský folkrockový písničkář Asaf Avidan.

"Jeho hlavním hudebním poznávacím znamením je úchvatný naříkavý hlas a silné písně plné emocí," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Údiv nad jeho strhujícím projevem sdílí nejen milióny posluchačů po celém světě, ale i hudebníci jako Devendra Banhart, Robert Plant, Morrissey nebo Lou Reed. "Nikdy jsem nechodil na lekce zpěvu. Přišlo to samo, spolu s emocemi a pocitem, že zpívání musí bolet a lámat srdce," tvrdí samotný Asaf.

Do povědomí široké veřejnosti se Asaf Avidan dostal díky tomu, že německý DJ Wankelmut zremixoval do taneční podoby píseň "One Day / Reckoning Song", která se stala jednou z nejprodávanějších skladeb roku 2012 v Evropě a na YouTube ji vidělo přes šedesát milionů lidí. Do Ostravy přijede Asaf Avidan představit své první sólové album "Different Pulses", které natočil s izraelským producentem a programátorem Tamirem Muskatem (Balkan Beat Box, Firewater). Už první recenze neskrývají nadšení a přirovnání ke Cohenovi nebo Jeffu Buckleymu neberou konce. Vtahující skladba "Different Pulses" mezitím znovu trhá veškeré rekordy a nahlášené evropské turné Asafa Avidana s kapelou bylo předními evropskými magazíny označeno za jednu z událostí roku 2013.

Další nově potvrzenou kapelou ze zahraničí jsou u nás velmi oblíbení Irie Révoltés, kteří diváky roztancují divokým mixem ska, reggae a hip hopu. Z českých jsou pak jako první oznámeni Tata Bojs, kteří na Colours odehrají jeden z mála speciálních koncertů ke svým 25. narozeninám, dále Pražský výběr v původním složení a Wanastowi Vjecy.

Dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava proběhne od 18. do 21. července 2013 opět v areálu Dolních Vítkovic, v oblasti památkově chráněných bývalých hutí, dolů a železáren. Prvním headlinerem jsou islandští Sigur Rós. Na minimálně deseti scénách proběhne celkem přes dvě stě programových bodů - kromě kapel z celého světa divadla, filmy, diskuse, workshopy, DJs party a podobně. Čtyřdenní vstupenky v současné ceně 1390 Kč jsou k dostání v limitované edici 5.000 ks (popřípadě do 31. ledna 2013) v síti Ticketpro, e-shopu Colours of Ostrava (eshop.colours.cz) nebo fyzicky v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. V e-shopu jsou již také v prodeji místa v kempu, parkování u areálu festivalu nebo u stanového městečka.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Wanastowi Vjecy slavili Vánoce, slunovrat i punkovou minulost (22.12.2025 18:30)
- Fotogalerie: Wanastowi Vjecy uspořádali ve Mlejně tradiční vánoční besídku (22.12.2025 07:48)
- Audio: Tata Bojs v novém singlu mluví řečí "Třetí osoby" (03.12.2025 15:25)
- Kurde! Na Coloursy do Ostravy přijede Lorde! A taky třeba Tatáči a Sofian (30.10.2025 09:21)
- Naživo: Zavřete oči, otevřete svá srdce. Sigur Rós a Český národní symfonický orchestr léčili Prahu (04.09.2025 15:11)
- Kongresové centrum obsadí na dva večery Sigur Rós a Český národní symfonický orchestr (28.08.2025 15:58)
- "Unfurl": nové album Asafa Avidana s českou stopou i Hitchcockem (21.08.2025 13:39)
- Video: Tata Bojs vzpomínají klipem "Novej člověk" na vyprodané Forum Karlín (19.08.2025 10:48)
- Fotogalerie: Festival Slunovrat opět po roce rozzářil Opavu (26.06.2025 12:00)
- Výstava "Ještě jsme tady jenom jednou" přináší obrazy inspirované čtyřiadvaceti písněmi (03.05.2025 11:05)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe