TOPlist
shop.musicserver.cz

Na Colours Of Ostrava se představí Antony & The Johnsons, doprovodí je filharmonie

Vydáno: 07.02.2012 08:14 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Antony & The Johnsons
© secretlycanadian.com
Björk, Bobbyho McFerrina, Animal Collective nebo The Flaming Lips posílí na letošním ročníku festivalu Colours Of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července, další slavné jméno - britský zpěvák a skladatel, autor a majitel jednoho z nejpozoruhodnějších hlasových projevů naší planety - Antony Hegarty s kapelou The Johnsons. Na pódiu v Ostravě jej navíc doplní čtyřicetičlenný orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava.

"Bude to vůbec první tuzemský koncert této osobnosti, která svojí podmanivou, křehkou hudbou a niternými výpověďmi okouzlila nejen posluchače po celém světě, ale i další známé hudebníky. Antony spolupracoval například s Björk, Davidem Bowiem, Yoko Ono, Marianne Faithfull, Lou Reedem, Rufusem Wainwrightem, Brianem Ferrym, Laurie Anderson a dalšími," uvádí Zlata Holušová, ředitelka festivalu.

"Když jsem ho poprvé uslyšel, hned jsem věděl, že se nacházím v přítomnosti anděla," prohlásil například Lou Reed, kterému Antony zpíval na albu "The Raven" a koncertním záznamu "Animal Serenade". Antonyho album "I Am A Bird Now", jehož se na celém světě prodalo více než půl milionu, získalo v roce 2005 prestižní britskou cenu Mercury Prize a časopis Mojo jej jmenoval Deskou roku. Antonyho texty se dotýkají především otázek osobní identity (Antony je androgynem a transsexuálem), samoty, lásky i mizející přírody a zničené planety.

Na Colours v Ostravě Antony & The Johnsons uvedou program "Cut The World", meditaci na téma světla, přírody a ženskosti, jenž zahrne písně ze všech čtyř alb - tedy konkrétně "Antony And The Johnsons" z roku 2000, "I Am A Bird Now", "The Crying Light", vydané před třemi lety a "Swanlights", jež se na pultech objevilo v roce 2010. Nebude chybět ani zbrusu nové EP, které nese stejný název jako koncertní program a vychází na jaře 2012.

K dalším novým potvrzeným kapelám na Colours patří další hvězdy world music - Orquesta Típica Fernández Fierro, dvanáctičlenný orchestr z Buenos Aires řazený mezi největší současné revolucionáře tanga, Celso Piña, akordeonový rebel, který přiveze mexickou cumbiu ostrou jak chilli papričky a samozřejmě i třaskavou skladbu "Cumbia Sobre El Rio" z filmu "Babel", Shtetl Superstars, radostný, v rytmech ska a reggae rozhoupaný klezmer s dechovou sekcí, surfujícími kytarami a decentním vkladem elektro hip hopu, a Banco De Gaia aka londýnský programátor, producent a multiinstrumentalista Toby Marks.

Současná cena vstupenek za 1 690 Kč platí pro dalších šest tisíce kusů nebo nejpozději do 31. března 2012. Festival nabídne během čtyř festivalových dní na 10 scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Noises from the Swamp - Liquid Salvation 8/10
Recenze: Debutující Noises From The Swamp přinášejí na "Liquid Salvation" temnou country s hutnou atmosférou Vlna temné country je ve světě poněkud na ústupu, u nás, s obvyklým a pochopitelným zpožděním, ale stále vznikají alba v tomto duchu. A rozhodně to lze kvitovat - obzvláště pokud se jedná o nahrávky natolik povedené jako debut... čtěte zde
Vydáno: 15.04.2025 16:00 v sekci Recenze
I Love You Honey Bunny - Jsme DIY kapela, album nám znělo červeně
Rozhovory: I Love You Honey Bunny - Jsme DIY kapela, album nám znělo červeně "Bouře, ticho a nový začátek" - takovými slovy definovali I Love You Honey Bunny svou již třetí desku "Don't Look When I'm Changing". Vznikala během dvou let a tvořili ji prý s větším nadhledem. První křest v Praze má skupina za... čtěte zde
Vydáno: 15.04.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Před dvaceti lety Paramore debutovali albem "All We Know Is Falling" 7/10
Zaprášenosti: Před dvaceti lety Paramore debutovali albem "All We Know Is Falling" Americká skupina Paramore září již přes dvacet let. Také se vám zdá neuvěřitelné, že od vydání její debutové desky "All We Know Is Falling" uplynuly už dvě dekády? Ne každý ví, že formace se tehdy o vše kolem ní musela... čtěte zde
Vydáno: 14.04.2025 13:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Epydemye - Dosebe 8/10
Recenze: Epydemye na nové desce "Dosebe" znovu přináší radost z hudby. Ve všech směrech Existuje spousta alternativní a složité muziky. Pak ale jsou i muzikanti, kteří se s tím nepářou, jdou po silné melodii a citu, navíc dokážou skládat bez kýče. Mezi ně patří i kapela Epydemye, která na novém albu "Dosebe" znovu... čtěte zde
Vydáno: 14.04.2025 00:00 v sekci Recenze
Twenty One Pilots, O2 arena, Praha, 12.4.2025
Naživo: Twenty One Pilots jako mistři iluzí. Plná O2 arena žasla nad jejich triky Žádné hořící auto nebo lezení na zvukařskou věž jako na posledním turné a festivalové šňůře se tentokrát nekonalo, i tak ale americké duo oprášilo povědomé kousky a přidalo pár nových wow momentů. Praha tak zase jednou... čtěte zde
Vydáno: 13.04.2025 11:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Na Colours dorazí i Artemas s globálním hitem číslo 1 nebo Trojan a jeho věčně vyprodané "Žáby" (25.03.2025 12:08)
- Rozhovory: Chef’Special - Od Twenty One Pilots jsme se naučili hlavně pracovní morálku (17.02.2025 10:00)
- Na Colours of Ostrava přijede Finneas, bratr a spolupracovník Billie Eilish (03.02.2025 07:05)
- Na Colours of Ostrava přijíždí asijský expres: Jung Jaeil a DPR IAN vezou filmové melodie a nekonvenční pop (24.01.2025 13:26)
- Na Colours of Ostrava přijede DPR IAN (21.01.2025 17:11)
- Colours of Ostrava doplňují line-up o Stinga, Shaggyho a další hvězdy (03.12.2024 10:00)
- Na Colours of Ostrava míří Snow Patrol (02.12.2024 09:21)
- The Chainsmokers na Colours of Ostrava doplní i Iggy Pop, Justice či Alvaro Soler (30.10.2024 09:37)
- Naživo: V pestrém finále Colours Of Ostrava zazpívali Sean Paul, Zara Larsson nebo James Blake (23.07.2024 13:30)
- Fotogalerie: Závěrečný den ostravských Colours a jeho pestrobarevná mozaika (21.07.2024 22:48)

ALBUM TÝDNE 15/2025

Epydemye
Dosebe

Existuje spousta alternativní a složité muziky. Pak ale jsou i muzikanti, kteří se s tím nepářou, jdou po silné melodii a citu, navíc dokážou skládat bez kýče. Mezi ně patří i kapela Epydemye, která na novém albu "Dosebe" znovu potvrdila, že popová melodie se automaticky nerovná blbá.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)
So 19.04.
Composers Summit Prague - Jung Jaeil - Squid Game (Nová Spirála, Praha)
Út 22.04.
Composers Summit Prague - Benefiční koncert hollywoodských skladatelů (Veletržní palác, Praha)
Čt 24.04.
The Lumineers (US) (O2 arena, Praha)
Pá 25.04.
Only the Poets (UK) (Fléda, Brno)
Út 29.04.
Oddisee (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Čt 01.05.
Mark Ambor (US) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Lucie Vondráčková Ed Sheeran Pink Floyd Madonna The Weeknd Viktor Sheen Kabát Linkin Park Queen Beyoncé Hugo Toxxx Taylor Swift Dua Lipa Coldplay Disturbed
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím