TOPlist
shop.musicserver.cz
Lady Gaga - Born This Way: The Remix

Hřbitovní diskotéka Lady Gaga

Vydáno: 30.11.2011 16:10 v sekci Recenze - Lukáš Boček | foto: facebook interpreta

"Born This Way" od Lady Gaga není jen jedno z nejprodávanějších letošních alb, ale i studnice mnoha výrazných melodií a tanečního materiálu. Zremixovat ho, by mohl být dobrý nápad, říkáte si. Byl by, kdyby se k mixážním pultům nepostavili hrobníci s lopatami. "The Remix" totiž pohřbili dokonale.

3/10

Lady Gaga - Born This Way: The Remix

Vydáno: 21.11.2011
Celkový čas: 71:29

Skladby: Born This Way (Zedd Remix), Judas (Goldfrapp Remix), The Edge Of Glory (Foster The People Remix), Yoü And I (Wild Beasts Remix), Marry The Night (The Weeknd & Ilangelo Remix), Black Jesus † Amen Fashion (Michael Woods Remix), Bloody Mary (The Horrors Remix), Scheiße (Guéna LG Remix), Americano (Gregori Klosman Remix), Electric Chapel (Two Door Cinema Club Remix), Yoü and I (Metronomy Remix), Judas (Hurts Remix), Born This Way (Twin Shadow Remix), The Edge Of Glory (Sultan & Ned Shepard Remix)

Vydavatel: Universal

Rok 2011 byl pro teatrální provokatérku Lady Gaga více než úspěšný. Dlouho očekávaná třetí deska "Born This Way" se stala komerčním trhákem a ze strany posluchačů a (možná) překvapivě i kritiků byla slyšet víceméně chvála. Předešlý počin "The Fame Monster" získal placku (ne)tanečních předělávek a opět tomu není jinak. Čtrnáctka remixérů různého založení dostala do rukou album přecpané hity, dýdžejům se však podařilo je přes své mašinky procedit na nezáživnou kaši. Už zase.

Před rokem a půl totiž vyšel první hrůzostrašný vzorkovník unylých remixů s neobjevným názvem "The Remix" a tvůrci toho druhého se vůbec nepoučili. Základním problémem je, že se pánům od mašinek ve většině případů podařilo úspěšně usmrtit popovou esenci původních tracků. Zmizela veškerá melodičnost, hitovost a líbivost, která dělá pop popem. Tyto prvky byly nahrazeny posmutnělými beaty, které by se hodily leda jako podklad pro scénu s pohřbem mimozemšťanů v seriálu "Star Trek". Například mysterióznost "Bloody Mary" sice zůstala, ale The Horrors ji transformovali tak nudným způsobem, že při poslechu nejspíše usnete.

Velká část remixů plyne pomaleji než pomalu a přepálená stopáž celému zážitku zabije poslední hřebíček do rakve. Kterak se jinak výborným Goldfrapp podařilo udělat z "Judas" rozplizlý umíráček na téměř pět minut, je mi stále záhadou. Gaga to chtěla asi temné. A špinavé. To také dostala, jenže se plíživým tempem překulila až za hranice normální poslouchatelnosti. Na albu není prakticky jediný song, na který by se vám mohlo chtít tancovat (pokud tedy nejste zombie s morbidním hudebním vkusem). Hrana zazvonila i živelné "Yoü And I", Metronomy ji zpomalili natolik, že máte pocit, že se zastavil čas a celý svět okolo vás.

Jediný remix, který má šanci zaujmout, je ten od Hurts k "Judas". Je sice také pomalý a špinavý, ale zároveň je i dostatečně osobitý, takže máte reálnou chuť dát si ho znova. Pokud jste při poslechu neupadli do mdlob a celou placku sjeli až do konce, pravděpodobně to bude jediný kousek, který si zapamatujete. Zbytek je neškodný, unylý a zcela zbytečný. Zbývá dodat jediné - jak by řekl mistr smrtí nasáklé poezie Edgar Allan Poe - nevermore.

  • . (pan S, 30.11.2011 16:13) Reagovat

    mixovali same velke mena sa mi az verit nechce ze je to tak zle ... ale pocuvat to asi nebudem staci mi ze ju pocujem na kazdom rohu z radia

  • mixy (MIA, 30.11.2011 16:35) Reagovat

    Judas (Goldfrapp Remix) je priserny !!!!

    • Re: mixy (pepik007, 30.11.2011 19:09) Reagovat

      Naprostý souhlas..horší remix jsem snad neslyšel. Zřejmě v zájmu zachování jednotného mtrvolného konceptu alba nesáhli po remixu od Royksopp, který má "koule".

    • Re: mixy (felixslovacek, 03.12.2011 02:05) Reagovat

      To nic nemeni na tom, ze je to asi 100x lepsi nez original.

  • a sakra (DJ Volder, 30.11.2011 16:40) Reagovat

    Nejvíce se mi líbila věta "pokud tedy nejste zombie s morbidním hudebním vkusem". V tom případě jsem zombie s morbidním hudbním vkusem. Podle mě se povedlo jak CD The Remix , tak i CD Born This Way: The Remix.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
David Kushner, Forum Karlín, Praha, 23.2.2025
Naživo: Z TikToku až pod světla reflektorů: David Kushner okouzlil Prahu David Kushner, americký zpěvák, jehož hvězda vzešla z TikToku, poprvé vystoupil v Praze, kde bez masivní propagace vyprodal Forum Karlín. Předvedl emotivní show plnou intimních příběhů a syrových emocí. Spolu s předskokanem... čtěte zde
Vydáno: 24.02.2025 17:00 v sekci Naživo
Cyndi Lauper, O2 arena, Praha, 23.2.2025
Naživo: Cyndi Lauper poprvé a naposledy zazářila v O2 areně. Uškodily jí jen dlouhé proslovy V osmdesátých letech největší konkurentka Madonny, dnes zpěvačka v pokročilém věku na rozlučkovém turné. Cyndi Lauper, popová ikona s nezaměnitelným hlasem, poprvé i naposledy koncertovala v Praze. Návštěvníci O2 areny tak... čtěte zde
Vydáno: 24.02.2025 12:08 v sekci Naživo
 Sharon Van Etten & The Attachment Theory 8/10
Recenze: Sharon Van Etten & The Attachment Theory se na eponymním albu vydali do temných rockových vod Sharon Van Etten je jednou z mála současných hudebnic, jejíž rukopis zůstává stejný a zároveň nepodléhá mainstreamu. To však neznamená, že by se charismatická zpěvačka bála experimentů. Ba naopak! Na nové desce se proto dala... čtěte zde
Vydáno: 24.02.2025 00:00 v sekci Recenze
Tereza Kerndlová - Diamanty 8/10
Recenze: Tereza Kerndlová vybrousila "Diamanty". Současný pop uchopila po svém Na své nové album nechala Tereza Kerndlová fanoušky čekat dlouhých sedm let. Nezvykle na něj předem nelákala žádnými singly, zato se inspirovala styly jako afrobeat, reggaeton a trap. A tato strategie jí vyšla - natočila moderní... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2025 08:00 v sekci Recenze
To jste snad byli na úplně jiném koncertě!
Blogísek ultrapopaře: To jste snad byli na úplně jiném koncertě! Hudební recenze - a na musicserveru kromě desek hodnotíme i singly, klipy a koncerty - jsou vždy ze zásady subjektivní. Někdy opravdu velmi subjektivní. Názory se přirozeně často různí a občas je konfrontace autorů článků se... čtěte zde
Vydáno: 22.02.2025 08:00 v sekci Publicistika | Blogísek ultrapopaře
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Českým rádiím kralují osmdesátkové hity, Lady Gaga v digitálních singlech stíhá Calina se Sofianem (20.02.2025 08:00)
- Video: Lady Gaga se s "Abracadabra" snaží přičarovat zpátky své zlaté časy (04.02.2025 13:45)
- Lady Gaga se na novém albu "Mayhem" vrací ke své popové podstatě. Deska vyjde na začátku března (28.01.2025 13:21)
- Lady Gaga a Bruno Mars dál kralují našemu éteru, Marek Ztracený vládne české tvorbě (16.01.2025 08:00)
- Lady Gaga a Bruno Mars slaví vítězný vstup do roku 2025. S "Die With A Smile" vedou žebříček v Česku i USA (09.01.2025 08:00)
- Nejhranější českou písní ve vánočním týdnu se třetí rok po sobě pyšní Ewa Farna (26.12.2024 08:00)
- Vedoucím Linkin Park v rádiích šlapou na paty Lady Gaga a Bruno Mars, Calin v albech nesesadil Sheena (19.12.2024 08:00)
- Video: The Horrors lákají syntezátorovou peckou "Lotus Eater" na hejno medúz. Nebo naopak (12.12.2024 15:19)
- Do českých žebříčků promlouvají Vánoce. Lucie Bílá boduje se "Vzkazem pro Ježíška", Ewa Farna s "Vánocemi na míru" (12.12.2024 08:00)
- Linkin Park dobyli český rádiový éter, v albech ale na Viktora Sheena nevyzráli (28.11.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 08/2025

Sharon Van Etten & The Attachment Theory

Sharon Van Etten je jednou z mála současných hudebnic, jejíž rukopis zůstává stejný a zároveň nepodléhá mainstreamu. To však neznamená, že by se charismatická zpěvačka bála experimentů. Ba naopak! Na nové desce se proto dala dohromady s The Attachment Theory, aby potěšila opravdové hudební fajnšmekry.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 27.02.
Loreen (SWE) (Roxy, Praha)
Čt 27.02.
JJ Grey & Mofro (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)
Út 04.03.
Animals As Leaders (US) / Night Verses (US) (Roxy, Praha)
St 05.03.
Alex Warren (US) (Roxy, Praha)
Pá 07.03.
The Underground Youth (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
So 08.03.
Toro y Moi (US) (Archa+, Praha)
So 08.03.
FKA Twigs (UK) (Forum Karlín, Praha)
Ne 09.03.
The Game (US) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Lady Gaga Madonna Beyoncé Taylor Swift The Weeknd Mirai Viktor Sheen Coldplay Kabát Lucie Vondráčková Jan Kavale Vypsaná fiXa Hugo Toxxx Stanislav Kubeš Pink Floyd Queen
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím