"New Blood" volně navazuje na předchozí album "Scratch My Back". Peter Gabriel na něm tentokrát přetočil v nových symfonických aranžmá selekci svých skladeb, které se za minulá léta povětšinou staly nosnou konstrukcí jeho koncertů. A jedná se o výtečnou práci.
Vydáno: 10.10.2011
Celkový čas: 77:43
Skladby: The Rhythm Of The Heat, Downside Up (feat. Melanie Gabriel), San Jacinto, Intruder, Wallflower, In Your Eyes, Mercy Street, Red Rain, Darkness, Don't Give Up (feat. Ane Brun), Digging In The Dirt, The Nest That Sailed The Sky, A Quiet Moment, Solsbury Hill
Vydavatel: Parlophone
"New Blood" vychází i ve speciální dvoudiskové edici, na které si můžete v maximální míře vychutnat orchestrace v instrumentálních verzích. Avšak je tu jeden bonus navíc - krásná "Blood Of Eden" v úchvatném aranžmá pro klavír, kde se až posléze přidává i orchestr; naléhavost emocí původní verze dostala mnohem větší gradaci. V downloadu (iTunes atd.) se mezi bonusy ještě objevuji "Signal To Noise" a "Father, Son". Majitelé zmíněného dvojcédéčka však najdou ještě jednu věcičku k dobru - download kupón na stáhnutí FLAC verze (soubory s vysokou kvalitou), které při poslechu na kvalitní sluchátka hravě strčí do kapsy CD. Ovšem celý zip soubor má přes gigabajt a půl...
diky (Reesha, 24.10.2011 10:39) Reagovat
Jen si dovolim doplnit, ze zaznam "Quiet moment" pochazi primo ze Sollsbury Hill. Peteruv zvukovy inzenyr tam vylezl a proste nahraval :) Jinak dekuju za fajn recenzi, nerekl bych to lepe, i ta Ane Brun mi dlouho (dosud) lezi v zaludku a nemuzu si zvyknout.
uááááá (cuba, 24.10.2011 16:36) Reagovat
tok to je ovšem pošušňáníčko todlenco
ale ale (Jan, 30.10.2011 09:08) Reagovat
FLAC verze při poslechu na kvalitní sluchátka hravě strčí do kapsy CD....
pane redaktore, a toto vám nakukal kdo???
Re: ale ale (Reesha, 01.12.2013 17:04) Reagovat
Pokud je to verze FLACu v 24 bit/96 kHz tak ano, opravdu CD strci hrave do kapsy ;)
Re: ale ale (Tascaman Audio Studio Praha, 15.07.2014 15:34) Reagovat
Tak asi abychom si srovnali dojmy s pojmy... Behem nataceni a zpracovani nahravky ma vetsi delka slova (24bit) sve opodstatneni predevsim stran dynamickeho rozsahu. 96kHz muze (?) byt jakasi kmitoctova rezerva ve vyskach pri procesu...Nicmene po kvalitne odvedenem masteringu je obzvlaste v dnesni dobe zaznam z cedecka naprosto excelentni. Diky modernim masteringovym technologiim je mozne vytezit maximum i z CD audio nosice pri 16bit/44.1kHz.
Pokud se panu redaktorovi zda, ze zaznam ve FLAC (PCM linearni zaznam bezztratove komprimovany z duvodu stazeni z webu) je pri 24/96kHz vyrazne lepsi, nez zaznam na CD, pak bud pan redaktor slysi ultrazvuk a zacina se prerozovat v netopyra, nebo - a to je temer nepravdepodobne - nahravaci spolecnost zamerne poskodila kvalitu nahravky urcenou na CD. Audio zaznam na CD dokaze prenest frekvencni spektrum 20Hz-20khz s prehledem. I znacne trenovane ucho muzikanta/zvukare akusticke hudby slysi vetsinou maximalne do 18kHz! Zvukovy zaznam 24bit/96kHz umi teoreticky prenest horni hranici pasma az do 42kHz! Ukazte mi napriklad, ktery mikrofon z bezne pouzivanych v hudebnim prumyslu ma takovy rozsah! Vsechno je otazka metodiky poslechu, nastaveni hlasitosti apod. Vzpominam si na dobu prvnich AD/DA prevodniku, kdy jsme testovali ruzne vyrobce a pri nestejnomerne nastavenych urovnich hlasitosti (treba jen o 0,5dBFs) se nam zdal lepe hrajici prevodnik ten, ktery mel o trosku silnejsi vystup.
Po kalibraci urovni byl vitezem uplne jiny...Spousta dnesnich zarizeni ma prevodniky 24/96kHz proste proto, ze takovy chip stoji zlomek dolaru. Pritom skoro kazdy druhy magnetofon DAT (16bit/44.1-48kHz) hraje nerovnatelne lepe. Jde o analogove obvody a navrh celeho pritroje jako celek.
To jeste realita.
Tweet