Pink - Greatest Hits... So Far!!!

Když je z čeho vybírat

Vydáno: 15.11.2010 16:00 v sekci Recenze - Lukáš Boček | foto: facebook interpreta

Zpěvačka Pink naživo posluchačům v naší domovině už několikrát dokázala, že zvládne předvést obrovskou show a nezapomenout při tom výborně zpívat. Deset let již také zásobuje fanoušky nadprůměrnými poprockovými alby. Na "Greatest Hits... So Far!!!" nadešel čas rekapitulovat.

8/10

Pink - Greatest Hits... So Far!!!

Vydáno: 15.11.2010
Celkový čas: 74:01

Skladby: Get The Party Started, There You Go, You Make Me Sick, Don't Let Me Get Me, Just Like A Pill, Family Portrait, Trouble, Stupid Girls, Who Knew, U + Ur Hand , Dear Mr. President, So What, Sober, Please Don't Leave Me, Bad Influence, Funhouse, Raise Your Glass, F**kin' Perfect, Heartbreak Down

Vydavatel: Sony Music

Výběrové desky jsou svým způsobem peklem pro recenzenty. Jak hodnotit desku, sestávající z písní s kořeny v různých obdobích, mnohdy různých stylech, když ke všemu byla většina songů už jednou hodnocena? V úvahu lze vzít leda nový materiál, (ne)úplnost tracklistu, pořadí písniček, bonusy a jakoukoliv přidanou hodnotu, proměňující disk z vábničky peněz na smysluplný produkt. Naštěstí americká rebelka Pink měla dostatek materiálu na vybírání (pět studiových desek jich poskytuje vrchovatě) a v neposlední řadě i rozum, který na "Greatest Hits... So Far!!!" pomohl eliminovat několik potenciálních chyb.

Popravdě, když Alecia Beth Moore alias Pink vydala první desku "Can't Take Me Home", Amerika do světa vystřelila další z mnoha r'n'b produktů ve stylu TLC nebo Destiny's Child. Jak později sama zpěvačka uvedla, nikdy se necítila s tímto stylem propojena, a nakonec tak z árenbí desky na výběrovce skončily jen písně "There You Go" a "You Make Me Sick", vyjukaně se krčící ve stínu energických poprockových hitovek.

Pořadí písniček je víceméně chronologické, výjimkou je úvodní "Get The Party Started", která si o první místo na tracklistu přímo říkala. Po sérii monster hitů z období "M!ssundaztood", jednoho z nejlepších popových alb dekády, se vynoří singlovka "Trouble". Éra kytarového "Try This" však nečekaně tímto pop-rockovým povyražením na bestofce končí, relativně neúspěšné (a zároveň velmi nedoceněné) album více prostoru nedostalo. Na výborné "Feel Good Time" s Williamem Orbitem nebo "Last To Know" si můžete nechat zajít chuť.

Už od prvních tónů kolovrátkové "Stupid Girls" se totiž rozjíždí série pěti singlů z "I'm Not Dead". Rádia stačila všechny tyto písničky zasekat pod kůži velkému množství lidí, a tak se není čemu divit, že nahradily "neznámé" skladby z předcházejícího alba. Bohužel tím však dochází k nerovnováze v zastoupení jednotlivých studiovek, na druhou stranu už název "Greatest Hits" napovídá, že se jedná o největší hity a ne kompletní sbírku singlů.

Deluxe edition:

Pink - Greatest Hits... So Far!!! (Deluxe edition)
Pokud vám nevadí sáhnout hlouběji do kapsy, pak si určitě pořiďte deluxe edici obsahující vagón bonusů. Kromě výběrovky v balení najdete ještě nabouchané dívídíčko s 25 videoklipy a dvěma making of. CD "Greatest Hits... So Far!!!" vynechává několik singlů, ale DVD bere práci zodpovědně a nechybí na něm jediné video, které Pink kdy natočila. Potěší i cena, komplet CD+DVD se dá sehnat už od 360 Kč. Pokud budete objednávat ze zahraničí, určitě si nenechte uniknout verzi alba, kde se mezi písněmi nachází i "Whataya Want From Me", kterou zpěvačka napsala pro Adama Lamberta, v podání autorky vás však zaručeně dostane do kolen.

Přes úspěšné zářezy ze zatím posledního alba "Funhouse" se přesouváme k poslední části kotouče, kterou tvoří novinky. Ze všech stran se na nás v současnosti valí optimistická "Raise Your Glass", vedoucí výběrovku do boje o co nejlepší umístění v žebřících. Rychlá a jednoduchá agitka z dílny Maxe Martina pro všechny utlačované je přesně ta Pink, která si získala miliony posluchačů, a zpěvačka se na ní nepouští do žádných experimentů. Stejně tak je tomu i v případě zbylých dvou novinek.

Pokud doma nemáte ani jednu desku této, jak moje kamarádka říká, hnusky a chtěli byste si pořídit svižný soundtrack pro jízdu automobilem, u kterého vám nebude vadit, že drtivou většinu songů máte oposlouchanou z rádií, pak je výběrovka "Greatest Hits... So Far!!!" tím pravým pro vás. Pink na ní totiž nabízí kvalitní poprock, skvělý hlas, hity a uvolněné texty, kterými dobyla srdce nejednoho posluchače.

  • === (mrs.bizarre, 15.11.2010 16:28) Reagovat

    No, za prvý to "hnuska" tam teda fakt nemuselo bejt... ať už v jakémkoliv smyslu....
    A to Whataya Want From Me mě vyloženě štve. P!nk si tu písničku měla nechat, ne jí dávat sice schopnému, ale začátečníkovi Lambertovi.

  • ... (Nerevanin, 15.11.2010 17:43) Reagovat

    nechápu, proč píšete, že na výběrovce je první album zastoupeno jen písní There You Go, když tu máte na tracklistu napsanou i You Make Me Sick.... Každopádně s recenzí plně souhlasím.

    • Re: ... (autor, 15.11.2010 18:04) Reagovat

      Dobrý postřeh, díky za upozornění. To je tak, když se člověk probírá x různými verzemi a při psaní pak omylem kouká do tracklistu americké verze.. :)

      • Re: ... (Nerevanin, 15.11.2010 19:36) Reagovat

        Jasně, stane se, vždyť jsme jen lidi :)

  • nemohl jsme se dočkat (Petr, 15.11.2010 20:08) Reagovat

    hit za hitem :D

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Stodola Michala Tučného, O2 arena, Praha, 17.1.2026
Naživo: O2 arena se díky písničkám Michala Tučného proměnila v obří stodolu Loni uběhlo třicet let od chvíle, kdy nás opustil Michal Tučný, naopak příští rok by oslavil osmdesáté narozeniny. Tato dvě výročí byla dostatečným důvodem, aby jeho nejbližší v mezidobí uspořádali vzpomínkový koncert v... čtěte zde
Vydáno: 19.01.2026 18:15 v sekci Naživo
Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (20-16)
Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (20-16) Svět okolo opouští to, co se roky dalo označit za jistotu, a blázní čím dál tím více. Ještě, že je tu ta hudba! Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo téměř šedesát domácích (českých a slovenských) desek.... čtěte zde
Vydáno: 19.01.2026 09:00 v sekci Publicistika
Peter Lipa & AMC Trio - Lipa spieva AMC Trio 8/10
Recenze: Peter Lipa se ve studiu sešel s AMC Triem. Výsledkem je jemná nahrávka, ke které se budete rádi vracet Peter Lipa i AMC Trio jsou dobře známá jména slovenského jazzu. Respektované žánrové osobnosti se mnohokrát potkaly na pódiu, na studiovou spolupráci si ale musely počkat. Nakonec to ale vyšlo a výsledkem je koncem loňského roku... čtěte zde
Vydáno: 19.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Bára Basiková, Kostel sv. Markéty, Jaroměřice nad Rokytnou, 17.1.2026
Naživo: Excelentní hlas Báry Basikové rozezvučel barokní perlu Vysočiny Začátky kalendářních roků se v muzice většinou odvíjejí dost líně. Chyba v matrixu se ale občas stane. Robbie Williams klidně nečekaně vypustí nové album a v Jaroměřicích se zase může odehrát odložený, původně vánoční... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2026 17:00 v sekci Naživo
Vladimír Merta - Nech, nebo ber (Nejisté jistoty 4) 8/10
Recenze: "Nech, nebo ber" říká Vladimír Merta a dává počtvrté nahlédnout do svého písničkářského zápisníku jménem "Nejisté jistoty" Vladimír Merta jede na tvůrčí vlně. Jestli je za tím snaha zredukovat obsah textařských zápisníků, polibek múzy nebo strašák blížící se osmdesátky, to ví nejlépe on sám. Pro posluchače je podstatné, že série "Nejisté... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2026 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Remixové ohlédnutí za "Ray Of Light" Madonny zůstalo ve stínu originálu (01.08.2025 09:00)
- Nové desky 29/2024 - od Deep Purple přes Childish Gambina po Glass Animals (24.07.2024 19:00)
- Pink, Dua Lipa, Blanka. Českému éteru kralují ženy (19.01.2024 08:30)
- Pink a Dua Lipa dál kralují českým rádiím, na paty jim šlape Marek Ztracený (11.01.2024 16:43)
- Viktor Sheen poražen! V závěru roku ho v albovém žebříčku předčily "Vánoční koledy" (04.01.2024 10:15)
- Pink v rádiích trumfla všechny vánoční hity, celé albové stupně vítězů patří Viktoru Sheenovi (21.12.2023 18:00)
- Lost Frequencies a Viktor Sheen potvrdili vedoucí postavení v českých žebříčcích (08.12.2023 08:00)
- Poslední řadovka P!nk "Trustfall" vychází v reedici se živáky i novými songy (04.12.2023 10:27)
- Českému éteru nově kraluje Lost Frequencies, nejhranější domácí skladbu má Jelen (30.11.2023 08:00)
- Viktor Sheen zůstává králem, o albové prvenství ho nepřipravil ani Ben Cristovao. V rádiích vítězí Pink (24.11.2023 17:00)

ALBUM TÝDNE 03/2026

Peter Lipa & AMC Trio
Lipa spieva AMC Trio

Peter Lipa i AMC Trio jsou dobře známá jména slovenského jazzu. Respektované žánrové osobnosti se mnohokrát potkaly na pódiu, na studiovou spolupráci si ale musely počkat. Nakonec to ale vyšlo a výsledkem je koncem loňského roku vydaný drobný počin "Lipa spieva AMC Trio".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Prince Madonna Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga Coldplay The Cure
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe