Dragonette - Fixin To Thrill

Sexy druhý chod Dragonette

Vydáno: 02.11.2009 05:00 v sekci Recenze - Honza Balušek | foto: facebook interpreta

Kanadská parta Dragonette vzdala (marnou) snahu o dobytí britských ostrovů a kontinentální Evropy, vrátila se domů za oceán a v klidu nahrála své druhé album "Fixin To Thrill". A povedlo se jim stejně jako debut, jen už to napodruhé není takové překvapení. Když někdo umí, tak holt umí.

8/10

Dragonette - Fixin To Thrill

Vydáno: 27.10.2009 (US)
Celkový čas: 42:41
Žánr: electropop

Skladby: Fixin To Thrill, Gone Too Far, Liar, Stupid Grin, Easy, Pick Up The Phone, We Rule The World, Big Sunglasses, Okay Dolore, Come On Be Good, You're A Disaster, Don't Be Funny

Vydavatel: I Surrender Records

Sama kapela o novince tvrdí, že jestliže "Galore" byla holka, "Fixin To Thrill" je kluk. A zatímco proklamace muzikantů u nových alb je třeba vždy brát s rezervou, Dragonette moc dobře vědí, co tím myslí. Nová kolekce je mnohem méně přímočaře popová, místy o dost tvrdší, ale na druhé straně se skupina nevzdala ničeho, co ji dělá v undergroundovém popu výjimečnou.

Největší úkrok jinam představuje titulní skladba, která byla vydána jako pilotní singl a mnohé fandy docela znervóznila. Nervní písnička s ujetým Martininým zpěvem byla navíc doplněna podivným videoklipem, u něhož člověku není úplně jasné, o co vlastně jde. Ostatní položky nahrávky už jsou více normální a kapela překvapuje jen v rámci mezí. "Gone Too Far" je například chytlavým mixem taneční hudby a country, který vás nenechá v klidu, a možná si vaše nohy samy o sobě vzpomenou, jak jste se v tanečních učili čtverylku... "Okay Dolore" si zase bere něco z rock'n'rollu a tak by se dalo pokračovat. Základem je ale stále electropop, kytary a Martina, která albu opět vládne rukou dominantní dračice. Nehledě na to, že má v kapele manžela.

Vrcholy desky jsou nečekaně seřazeny ne na začátek, ani na konec, ale uprostřed stopáže v podobě trojice "Pick Up The Phone", "Rule The World" a "Big Sunglasses". V alternativním vesmíru s nimi Dragonette určitě dobyli třikrát vrchol britské hitparády a nejméně dvakrát jako hosté vystoupili v X Factoru. A Simon Cowell se rozplýval nadšením. V našem universu jsou ale formací pro fajnšmekry, kteří pátrají po dobré hudbě třeba na hudebních blozích, ne jen ve vysílání rádií.

Když se podíváte na videoklipy k nové desce, zjistíte, že Martina Sorbara je v nich opět hodně sexy, ale tak nějak jinak. Dost jinak. A stejně jinak zní pop v jejich podání. Je fajn, že si to Dragonette zase udělali po svém. Mrzet nás může pouze fakt, že nejlepší jsou prý naživo. A pod pódiem v České republice na ně budeme pařit asi jen v onom paralelním vesmíru.


  • I'm fixin' to thrill (NeilClaimer, 02.11.2009 08:58) Reagovat

    A tak jo. Pick Up The Phone ve mně po nějaké době opravdu narostlo a začátek Big Sunglasses je pro mě to, pod čím si představuju "dokonalý electropop". Ale We Rule The World je věc, kterou jim asi neodpustím a která naplno ukazuje, co mi podvědomě na desce nejvíc vadí. Proč byly Take It Like A Man, I Get Around, Jesus Doesn't Love Me nebo Gold Rush na Galore tak strašně sexy? Protože jim šílený náboj dávaly ty kytary k nakousnutí, nemyslíte? A kytary jsou to, čeho se Dragonette (až na nepatrné náznaky třeba právě v Pick Up The Phone) vzdali a co je podle mě dělalo v onom underground- i electro- popu výjimečnými. Ach jo :)

  • Taková je doba (Scoty, 03.11.2009 00:06) Reagovat

    Cover vypadá strašně, jako všechno okolo, ale o electropopu ještě uslyšíme a bude toho čímdál víc! Taková je teď doba, vše hranaté barevné a kýčovite..

  • Tak to se povedlo! (JK, 22.11.2009 23:32) Reagovat

    Výborná deska!! Chytla mně ještě víc než jejich debutové album "Galore". Ještě bych kromě těch tří vrcholů alba vyzdvihl i "Liar" a "Easy", taky moc povedené skladby. A musím pochválit i samotné texty. Kéž by se Dragonům s touhle deskou podařilo prorazit, zasloužili by si to.
    PS: Honzo taky se mi povedlo koupit na jejich ofiko shopu podepsané CD:)

  • Tančící polygony (NeilClaimer, 24.11.2009 15:35) Reagovat

    Jako hernímu nadšenci se mi událo malé překvapení...na svojí PS3 jsem se svým avatarem procházel PS Home (sociální zjednodušenina "her" typu Second Life) a při procházení kolem obrovské obrazovky s reklamou na nové hry a služby pro zmíněnou konzoli jsem zaslechl povědomý hudební motiv...v reklamě totiž hrálo instrumentální "Big Sunglasses", jak jsem si v zápětí uvědomil. A všude kolem spousta avatarů kolegů, kteří je nechali křepčit v rytmu skladby. (pro představu http://ui21.gamespot.com/2292/200901170355085_2.jpg ) No, myslím pořád lepší, než "Get Lucky" v reklamě na kafe :)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Václav Noid Bárta - Tvá krev je má síla 7/10
Video: Název jako politický slogan, obsah jako vyznání: Noid se vyznává v novince "Tvá krev je má síla" Václav Noid Bárta jede na sto procent. Neuplynul ani měsíc a po "Vteřině" přichází s dalším singlem "Tvá krev je má síla". Název ve mně evokuje téměř agitku jako od SPD - zní vlastenecky a silácky. Ale naštěstí se novinka... čtěte zde
Vydáno: 13.02.2026 13:30 v sekci Audio / Video | Video
Björk - Cornucopia: The Film 8/10
Hudba v TV: Filmová "Cornucopia" zachytila obrazový monument Björk Björk vždy cílevědomě pracovala s mnoha formami uměleckého vyjádření. Často k tomu oslovovala tvůrce napříč kreativním spektrem. Koncertní film "Cornucopia" v tomto směru působí jako výrazný milník, jenž vás naplno vtáhne.... čtěte zde
Vydáno: 13.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Ben Cristovao - Vlajka 5/10
Video: Ben Cristovao tlačí olympijskou "Vlajku" zbytečně na sílu Svézt se s olympijskou mánií, respektive podpořit naše sportovce, se už marně snažili Ťupíci s Bárou Polákovou v songu "Poď si 2.0". Na vlasteneckou strunu se nyní snaží zabrnkat i Ben Cristovao s písní "Vlajka". Ne že by dopadl o... čtěte zde
Vydáno: 12.02.2026 18:06 v sekci Audio / Video | Video
Pohled do českých hitparád - 6. týden 2026
Zara Larsson se po jedenácti letech dočkala. Její hit "Lush Life" se stal nejstreamovanějším v Česku V českých rádiích a v albové hitparádě se ani tentokrát mnoho zásadního neudálo - další vítězství si připsali David Guetta a Buka. Zajímavější příběh přináší přehled digitálních singlů: do čela se dostala švédská... čtěte zde
Vydáno: 12.02.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 5/2026 - od Nicka Jonase přes Puscifer po Illenium
Nové desky 5/2026 - od Nicka Jonase přes Puscifer po Illenium Hudební novinky tentokrát přinesly poměrně pestrou žánrovou směsici. Vedle pop-rockového Nicka Jonase, experimentátorů Puscifer nebo houseových Illenium se zařadili rapper J. Cole, bluesová vzpomínka na B. B. Kinga plná hvězd, trip... čtěte zde
Vydáno: 11.02.2026 14:00 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 22/2025 - od Pulp přes Volbeat po Marinu (11.06.2025 15:00)
- Minirecenze: Dragonette už je pouze Martina. A na "Twennies" to jde poznat (11.01.2023 17:30)
- Nové desky 43/2022 - od Toma Odella přes Blue po Pentatonix (02.11.2022 20:30)
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2016 podle musicserveru (30-21) (27.01.2017 10:20)
- Recenze: Dragonette na "Royal Blues" opět královsky baví (05.12.2016 00:00)
- Video: Dragonette jsou ve "Sweet Poison" tanečně zasnění (11.10.2016 16:49)
- Video: Dragonette přichází na podzim s letním hitem "Lonely Heart" (16.09.2016 14:25)
- Audio: Dragonette útočí s "Let the Night Fall" na letní taneční parkety (17.06.2015 11:56)
- Audio: Martina Sorbara z Dragonette v novince od Mikea Magoa opět válí (30.07.2014 09:04)
- Video: Dragonette - Giddy Up (30.04.2013 09:53)

ALBUM TÝDNE 06/2026

Alice Merton
Visions

Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale dovedly až k její třetí řadovce "Visions". A ta se jí opravdu povedla.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)
Ne 22.02.
Motionless In White (US) (Forum Karlín, Praha)
St 25.02.
The Kooks (UK) (Forum Karlín, Praha)
Pá 27.02.
Westerman (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 02.03.
Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna The Cure Madonna Adele
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe