Reklama

Ohm Square remixy sluší

14.12.2000 05:00 - Honza Balušek

Ohm Square na vlastní značce vydali sbírku remixů skladeb z obou desek s titulem "Remixed"
7/10

Ohm Square - Remixed

Skladby: Wounds On A Cherry Tree (remixed by Furious Melancholics - Keeled Over Mix), El Gunky (remixed by Ecson Waldes), Sleepwalker (remixed by Jan5 Kleník), Sole Lane (remixed by Get F**ked - F**ked Your Back Passage Mix), Tonda (remixed by Wubble-U - Ecstasy of Saint Alan Mix), Born Killer (remixed by FL & Numero Duo featuring Yarda Herrero - C-ohm Boy Mix), Wounds On A Cherry Tree (remixed by Ecson Waldes), Holy Mother (remixed by Mimoň), Lunarbass (remixed by Two - Elvis Is Alive Mix), Wounds On A Cherry Tree (remixed by Umelec, Biofat a Eště Jeden), El Gunky (remixed by The Tchendos meet Gringo - Bábichlap Mix), Circle Me (remixed by Öggg - Goddess Of Mantra Mix)

Celkový čas: 66:16
Jsem svým založením popař, ale Ohm Square mám hodně rád. První album "Ohmophonica" jsem sjížděl stále dokola a "Scion" mě také potěšil, i když debutu se podle mě nevyrovnal. Nyní si tato kapela ze Žižkova na vlastní značce East Authentic vydala album s remixy z obou těchto desek a opět se jedná o zdařilý kousek.

Na všech remixech na "Remixed" je vidět, že si je vybírala kapela a dělali je buď lidé okolo nich nebo lidé, po kterých to Ohm Square chtěli. Žádný remix totiž nepatří do té kategorie, jaké známe ze singlů, kdy má remix nejlépe deset minut a z toho jsou první a poslední dvě minuty vyplněny patterny bubnů a perkusí, přičemž i ona prostřední část se nese v duchu, "hlavně ať už to mám rychle udělaný". Na mixech jde vidět, že byly dělány promyšleně s vědomím, pro koho jsou, a tím pádem se dá říci, že téměř co remix - to perla. Samozřejmě na druhé straně více než hodinové cédéčko remixů občas také nudí, občas prudí, ale ve výsledku se jedná o hodně vydařené dílko, jaké bychom na české scéně jinak hledali marně.

Jednotlivé příspěvky směřují do různých končin taneční hudby, takže ortodoxním vyznavačům jednoho subžánru se určitě nebude líbit deska jako komplet, ale právě tato barevnost je na nahrávce nejdůležitější. První remix "Wounds On A Cherry Tree" (tato písnička, která se objevila i v "Samotářích", je na albu v celkem třech provedeních) z dílny Melancholics se nese v pomalém tempu s rozlévajícími se zvuky a nechává plně prostor skvělému vokálu Charlie One. Mezi ty nejvydařenější patří i předělaný "Sleepwalker" od Jana5, pulsující v rychlejším tempu. Takoví Wubble-U, s nimiž Charlie One zpívala předtím, předělali zase skladbu Tonda do téměř ambientního hávu. Vrcholem alba pro mě je "Born Killer", který si do parády vzali FL & Numero Duo featuring Yarda Herrero, kterým pro vyjádření všeho stačilo pouze čtyři a čtvrt minuty a jejich mix basové linky, kytar a trošky drum'n'bassového rytmu vyšel skvostně. Hodně zajímavý je Bábochlap mix písničky "El Gunky", ve kterém The Tchendos zpěv Charlie zpomalili tak, že zní jako mužský. Deska samozřejmě obsahuje i remixy, které téměř ani nedokážu poslouchat, například oba dva remixy Ecsona Waldese ("Wounds..." a "El Gunky"), které zní od začátku do konce stejně a jejich jediným cílem se mi zdá být naštvání posluchače. Ale možná je to jen tím, že prostě v remixech mám rád vokál a nějaké změny...

Ohm Square vydali desku plnou hodně dobrých remixů. Je čas těšit se na nové studiové album.

CD k recenzi poskytla firma East Authentic.

Album: Ohm Square - Remixed
Hodnocení: 7/10
Celkový čas: 66:16
Skladby: Wounds On A Cherry Tree (remixed by Furious Melancholics - Keeled Over Mix), El Gunky (remixed by Ecson Waldes), Sleepwalker (remixed by Jan5 Kleník), Sole Lane (remixed by Get F**ked - F**ked Your Back Passage Mix), Tonda (remixed by Wubble-U - Ecstasy of Saint Alan Mix), Born Killer (remixed by FL & Numero Duo featuring Yarda Herrero - C-ohm Boy Mix), Wounds On A Cherry Tree (remixed by Ecson Waldes), Holy Mother (remixed by Mimoň), Lunarbass (remixed by Two - Elvis Is Alive Mix), Wounds On A Cherry Tree (remixed by Umelec, Biofat a Eště Jeden), El Gunky (remixed by The Tchendos meet Gringo - Bábichlap Mix), Circle Me (remixed by Öggg - Goddess Of Mantra Mix)Reklama

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán.

Reklama

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY