shop.musicserver.cz
Nové desky 17/2023 - od The National přes Jessie Ware po Dipla

Nové desky 17/2023 - od The National přes Jessie Ware po Dipla

Vydáno: 03.05.2023 08:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan | foto: 4AD Ltd

Jak se zdá, hudebníci se rozhodli oslavit svátek práce tím, že nás zavalí plody té své. Můžete se tak těšit na The National, Jessie Ware, Dipla se spoustou countryových hostů, Labrintha, Freyu Riddings, Bebe Rexhu, pop punkového Illenium, sexuální album Smokeyho Robinsona, Krajinu Ró, Marii Puttnerovou, The Orb nebo Susanne Sundfør.

V pátek 28. dubna vyšly tyto nové tituly:

The National - First Two Pages Of Frankenstein
žánr: indie folk / indie rock

 The National - First Two Pages Of Frankenstein
Hudební ceny, výroční žebříčky a hudební kritici, třeste se, The National vydávají novou desku. Pokud bychom vyjmenovali, kolik jednotliví členové této formace posbírali od poslední společné nahrávky "I Am Easy to Find" z roku 2019 cen, byl by to hodně dlouhý seznam. Bratři Dessnerové, Devendorfové a Matt Berninger pro "First Two Pages Of Frankenstein" v domácím studiu Long Pond natočili jedenáct písniček a asi nikoho nepřekvapí, že je tam navštívili také Taylor Swift, Phoebe Bridgers a Sufjan Stevens, k nimž se přidali Doveman, Lisa Hannigan, Sō Percussion a manželka Bryce Dessnera Mina Tindle. Orchestrální party pak svěřili tělesu London Contemporary Orchestra, jež své party pořídilo v londýnských The Empire Studio a RAK Studios. Jak moc to bude s těmi hudebními cenami žhavé, suďte na YouTube formace.


Ohm Square - /0
žánr: alternative electronica

Ohm Square - /0
Tuzemská elektronická dvojice přichází se svou šestou studiovkou. Jmenuje se záhadně - "/0" - a dle tiskové zprávy se osmička skladeb nese "v duchu alternativní elektroniky s intimními vokály". Na několika z nich spolupracovali ještě Mirek Lacko a Oliver Torr. Výsledek popisují Charlie One a Jan 2 slovy: "Jedná se spíše o hořkou čokoládu, než o sladkou cukrovinku." Ochutnávat můžete na jejich bandcampu, a pokud se budete chtít namlsat i naživo, můžete vyrazit na křty: 12. května do brněnského Kabinetu Múz a 17. května do pražského klubu Fuchs 2.


Jessie Ware - That! Feels Good!
žánr: disco / funk / pop / soul/ r'n'b

 Jessie Ware - That! Feels Good!
Jessie Ware se po třech letech po předchůdci "What's Your Pleasure?" propracovala ke své páté řadovce. Její název "That! Feels Good!" by měl prozrazovat, že jí v deseti písničkách šlo především o navození dobré nálady. K tomu si zaběhla mírně do historie a v retro duchu je vymíchala ze stylů, jako jsou soul, disco, funk, pop a r'n'b. V tom jí pomáhal poměrně kompaktní tým hudebníků, z nichž většina již s spolupracovala. Potkali se v něm Shungudzo, Daniel 'Danny' Parker, Clarence Coffee Jr z The Monsters & Strangerz a především dvojice producentů James Ford a Stuart Price, kteří svorně pracovali na deskách od Pet Shop Boys, Kylie Minogue nebo Depeche Mode. Podle prvních reakcí se jim práce povedla skvěle - na metacrtics nahrávka atakuje 90 %. Zda zaslouženě, zjišťujte na YouTube této anglické zpěvačky.


Diplo - Diplo Presents Thomas Wesley: Chapter 2 - Swamp Savant
žánr: EDM / country / disco / rock / pop

 Diplo - Diplo Presents Thomas Wesley: Chapter 2 - Swamp Savant
Americký DJ Thomas Wesley Pentz aka Diplo se vrací ke tři roky starému albu "Diplo Presents Thomas Wesley, Chapter 1: Snake Oil", které poprvé prezentoval pod svým vlastním jménem. Nyní mu připravil pokračování v podobě druhé kapitoly s přízviskem "Swamp Savant". Na svých fanoušcích rozhodně nešetřil a servíruje jim hned dvacítku songů a s nimi fůru hostů, převážně z country a příbuzných žánrů. Ve studiu ho postupně navštívili Julia Michaels, Morgan Wallen, Zac Brown, Noah Cyrus i její otec Billy Ray Cyrus, Orville Peck, Morgan Wade, Cam, Jonas Brothers, Thomas Rhett, Sturgill Simpson, Lil Nas X, Lily Rose, Danielle Bradberry, Sierra Ferrell nebo třeba Leon Bridges. Co s nimi tento čtyřiačtyřicetiletý muzikant stvořil, se dozvíte na jeho YouTube.


Susanne Sundfør - blómi
žánr: folk / ambient

Susanne Sundfør - blómi
Norská písničkářka Susanne Sundfør připravovala nástupce desky "Music for People in Trouble" více než pět let. To neznamená, že by zahálela - slyšet jste ji mohli třeba na triptychu "Profound Mysteries" od Röyksop. Nyní je její šestá řadovka konečně tu. Autorka ji pojmenovala "blómi", což ve staroseverštině znamená kvést a věnovala ji své rodině, konkrétně dceři a dědečkovi. Deset songů je jakýmsi vyznáním, poctou a radami novému životu, který vstupuje do tohoto nestabilního světa. Hudebně nahrávka pokračuje v cestě, kterou nastolila její předchůdkyně, čeká vás tedy poslech veskrze folkových, melancholických melodií. Kritiku výsledek nadchnul - na metacritic má album hodnocení atakující 90 % -, zda nadchne i vás, můžete posoudit sledováním klipů na YouTube autorky.


Krajina Ró - Mlhoviny
žánr: alternativní rock

Krajina Ró - Mlhoviny
Krajina Ró je formace, v níž se setkali Michal Němec z Jablkoně, zpěvačka Anna Břenková a blues-rockové trio The Bladderstones. Tři roky po debutu přicházejí s následovníkem, pojmenovaným "Mlhoviny". Je počinem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především písničkovým. Obsahuje deset původních skladeb, které vznikaly pod dohledem producenta Ondřeje Ježka a jsou opatřené výhradně českými texty. Samotné novince předcházelo vydání singlu v podobě klipu. Píseň "Den co den "novinku otevírá a dá se říct, že ho svým vyzněním i částečně vystihuje. Děj hravého videoklipu Jakuba Čermáka se odehrává ve fantaskním mrakodrapu na kuří noze. Samotný klip a další ukázky naleznete na stránkách vydavatelství Indies scopes.


Tip týdne

Joy Oladokun - Proof Of Life
žánr: folk / americana / roots rock / pop

 Joy Oladokun - Proof Of Life
Joy Oladokun patří aktuálně k poměrně výrazným představitelům queer hudební scény. Její rodiče pocházejí z Nigérie a v hudbě ji inspirovali Bob Marley, Lauryn Hill a Tracy Chapman. Joy zaujala už svojí druhou deskou "In Defense Of My Own Happiness", za niž si vysloužila i nominaci na Americana Music Award, a bez povšimnutí by neměl projít ani letošní přírůstek "Proof Of Life". Producentsky se na něm totiž podíleli takoví hudebníci jako Mike Elizondo, Ian Fitchuk nebo Dan Wilson, tedy pánové, kteří stojí za nahrávkami od Kacey Musgraves, Fiony Apple či Birdy. K nim navíc přibyla ještě pětice hostů tvořená Mt. Joy, Manchester Orchestra, Chrisem Stapletonem, Maxo Kream a Noahem Kahanem. Pokud jste rodačku z Arizony dosud míjeli, seznamte se na jejím YouTube.


The Damned - Darkadelic
žánr: gothic rock / punk rock

The Damned - Darkadelic
Čtyřicet šest let po vydání průkopnického a přelomového debutu "Damned Damned Damned" se The Damned vracejí s novinkou "Darkadelic". Ta je jejich dvanáctou řadovkou a první od vydání skvěle hodnocené desky "Evil Spirits" z roku 2018. Album zachycuje kapelu, která zahájila punk a vynalezla gothic rock, opět v inovující poloze a v touze rozšířit svůj jedinečný vesmír. Hlavní singl "The Invisible Man" je ukázkou skvělé riffadelické kytarové práce Captaina Sensible a vrčícího barytonového zpěvu Davida Vaniana. Jako těmto punk-gotikům sekne v roce 2023, zjišťujte na jejich YouTube profilu.


Labrinth - Ends & Begins
žánr: pop / electropop

 Labrinth - Ends & Begins
Anglický zpěvák, skladatel a producent Timothy Lee McKenzie alias Labrinth si po náročném roce 2019, kdy vydal druhé album "Imagination & The Misfit Kid", desku LSD a také soundtrack k první řadě seriálu "Euphoria", vzal menší oddech. O pozornost se přihlásil loni, kdy se objevila druhá řada zmíněného seriálu, a teď se hlásí se třetí studiovkou "Ends & Begins". Většinu z desíti songů si natočil sám pouze za asistence hudebního inženýra Marka "Spikea" Stenta. Výjimkami jsou úvodní "The Feels", ve kterém mu vypomohla Zendaya, a singl "Never Felt So Alone", na němž se podíleli Billie Eilish, Finneas, Romans a Fred. Kam Labrinth posunul svůj mix popu a elektroniky tentokrát, se dozvíte na jeho YouTube.


Freya Ridings - Blood Orange
žánr: soul / pop / disco

 Freya Ridings - Blood Orange
Poměrně dlouho (bezmála čtyři roky) si museli fanoušci počkat na nástupce eponymního debutu, s nímž Freya Ridings nakoukla do Top 3 britské hitparády. Prvním reprezentantem kolekce "Blood Orange" se stal v lednu singl "Weekends", k němuž rodačka z Londýna natáčela videoklip v pražském metru, a během dalších měsíců k němu přidala další tři. Na desce jich nakonec najdete celkem čtrnáct a mezi jejich producenty najdete hudebníky jako Camille Purcell, Steve Mac, Ewan J Phillips, v poslední době hodně skloňovaný Lostboy, Jesse Shatkin nebo třeba Sammy Witte. Jak si ověříte na YouTube této britské zpěvačky, i přes relativně bohatý tým spolupracovníků, zůstává věrna svému rukopisu a stylu na pomezí soulu a folku s občasnými výlety k tanečnímu discu.


Marie Puttnerová - Laila Tov
žánr: alternativní folk

Marie Puttnerová - Laila tov
Zpěvačku Marii Puttnerovou můžeme znát například z působení v alternativně folkové kapele Jablkoň, v její komorní verzi Půljablkoň: Němec a Puttnerová, a také v projektu Zvíře jménem Podzim. Svůj sólový debut "Laila Toy" začala natáčet těsně před narozením své druhé dcery a spolu s Martinem Novákem a Petrem Uvirou oslovila ke spolupráci známého zvukového vizionáře, britského producenta Eddieho Stevense, který spolupracoval s Róisín Murphy, kapelou Moloko a také Janou Kirschner a skupinou Robert Křesťan & Druhá tráva. Výsledkem je devět písní, na nichž se autorsky podílel Jakub König a Luboš Soukup. Mezi vlastní verše autorka zařadila dvě básně Jana Zahradníčka, čtyři texty Vlastimila Třešňáka. Ukázky z alba najdete na stránkách vydavatelství Animal Music.


The Orb - Prism
žánr: ambient house / electronica

The Orb - Prism
Tři roky po albu "Abolition of the Royal Familia" se britská elektronická dvojice vrací s jeho následovníkem. Nese úctyhodné pořadové číslo sedmnáct a příznivcům nabídne sice jen devět ambientně housových kompozic, jejich poslech ovšem zabere rovných sedmdesát minut. V seznamu spolupracovníků, kteří Alexi Patersonovi a Jimmymu Cautymu s tvorbou díla pomáhali, jsou Youth, Violeta Vicci, Gaudi, David Harrow, Leandro Fresco, Jono Podmore a David Lofts, svými hlasy pak skladby vyšperkovali Eric Von Skywalker, Andy Cain a Rachel D’arcy. Na zadumaných vlnách se můžete nechat unášet na YouTube dua.


Bebe Rexha - Bebe
žánr: taneční pop

 Bebe Rexha - Bebe
Bebe Rexha prakticky přesně po dvou letech navazuje na svoji albovou dvojku "Better Mistakes" novinkou, kterou nazvala jednoduše "Bebe". Jak je u ní zvykem, opět se obklopila poměrně početným producentským týmem, který je poskládaný ze jmen jako Burns, Joe Janiak, TMS, Timofey Reznikov, Ido Zmishlany, Jussifer či Nick Monson. Sama zpěvačka přiznává, že vzorem jí byl pop sedmdesátých let, a potvrzují to i první ohlasy, které ještě doplňují osmdesátá léta a moderní produkci. Do ní zapadá první z hostů David Guetta, s nímž si střihla hitový singl "I'm Good (Blue)" s vysamplovanou hitovkou "Blue (Da Ba Dee)" od Eiffel 65. Už méně zapadá Snoop Dogg a prakticky vůbec Dolly Parton. Co z toho tedy nakonec vzniklo, zjistíte na YouTube profilu této rodačky z NYC.


EP a minialba

 • Seventeen - FML
  Již desáté minialbum přichystal svým fanouškům k-popový boyband a jen díky předobjednávkám víme, že šesticí písní tento třináctičlenný soubor zlomil tři roky starý rekord BTS s albem "Map Of The Soul: 7". Objednalo si ho totiž více než 4,5 miliónu lidí. (YouTube)
 • Mariee Sioux - Circle Of Signs
  Americká folková písničkářka, jež má kořeny v Maďarsku, Polsku, Mexiku a také ve Španělsku, se připomíná po čtyřech letech se čtveřicí songů. (YouTube)
 • Teenage Bottlerocket - So Dumb
  Kdo má rád punk rock, pak by určitě neměl minout čtyřku písní americké formace z Wyomingu. (bandcamp)
 • Dee Holt - I’ll Be There
  O kanadské devatenáctileté zpěvačce se hovoří jako o nové alt-popové senzaci. Zda na tom něco je, zjistíte ze šestice kousků. (YouTube)
 • Peach Prc - Manic Dream Pixie
  Australská popová zpěvačka již sbírá první nominace na domácí ceny, a to na základě několika singlů. Nyní vydává plnohodnotné debutové EP. (YouTube)


Smokey Robinson - Gasms
žánr: soul

 Smokey Robinson - Gasms
Americký zpěvák Smokey Robinson, legenda soulové hudby, se ani ve svým třiaosmdesáti letech rozhodně nechystá do hudebního důchodu. Dokládá to svojí novou studiovkou "Gasms". Ta je jeho prvním počinem od roku 2009. Pokud vám její název přijde poněkud zvláštní a měli byste tendenci před něj dát "OR", pak jste na správné cestě. Robinson na devíti písničkách pracoval celých šest let, sám si je také produkoval a výslednou kolekci představuje jako koncepční album o sexu a dalších formách potěšení. Jestli potěší i vás, můžete zjišťovat na jeho YouTube.


Různí - I Am A Pilgrim: Doc Watson At 100
žánr: folk / bluegrass / country

 Různí - I Am A Pilgrim: Doc Watson At 100
Doktor Watson není jen společník Sherlocka Holmese, říkal si tak i slepý americký písničkář Arthel Lane 'Doc' Watson. Letos v březnu by se tento oceňovaný kytarista dožil sta let a u té příležitosti se jeho kolegové a následníci rozhodli vzdát mu hold albem "I Am A Pilgrim: Doc Watson At 100". Celkem patnáct jeho písní natočili a nazpívali Nora Brown, Rosanne Cash, Jerry Douglas, Chris Eldridge, Steve Earle, Bill Frisell, Corey Harris, Valerie June, Jack Lawrence, Lionel Loueke, Jeff Parker, Dolly Parton, Ariel Posen, Marc Ribot a Yasmin Williams. Produkce se ujal držitel Grammy Matthew Stevens, známý ze spolupráce s Esperanzou Spalding nebo Terri Lyne Carrington. Celý komplet najdete na bandcampu.


Illenium - Illenium
žánr: future bass / pop punk / electro rock

 Illenium - Illenium
Americký DJ Nicholas Daniel Miller, kterého známe pod jménem Illenium, si za své dva roky staré album "Fallen Embers" vysloužil nominaci na Grammy, a tak není divu, že o hosty opět neměl nouzi. Ve čtrnácti písních se postupně vystřídali Avril Lavigne, Travis Barker, All Time Low, Nina Nesbitt, Skylar Grey, jxdn, Teddy Swims, MAX, Spiritbox, Wooli, Grabitz, Vera Blue, Said The Sky, JVKE, American Teeth nebo Motionless In White. Asi vás tedy nepřekvapí, že tu vedle sebe znějí žánry jako future bass, dubstep, pop punk, elektronický rock, nu metal nebo drum 'n' bass. Ten pravý obrázek si uděláte na Illeniově YouTube.


Tommy Emmanuel - Accomplice Two
žánr: bluegrass / folk / country

Tommy Emmanuel - Accomplice Two
Je to teprve pár týdnů, co jsme mohli tohoto australského kytaristu vidět naživo v pražské Hybernii, a už ho máme zpět. A není zdaleka sám! Po pěti letech totiž navazuje na sbírku spoluprací "Accomplice One" jejím pokračováním, ovšem tentokrát ještě s daleko slavnějším osazenstvem. V šestnácti skladbách se po jeho boku blýskli Molly Tuttle, Billy Strings, Sierra Hull, Bill Payne, Sam Bush, Michael McDonald, Yasmin Williams, Larry Campbell, The Del McCoury Band, Don Harper, Jerry Douglas, Raul Malo, Nitty Gritty Dirt Band nebo Richard Smith. Už z tohoto výčtu je zřejmé, že vést budou bluegrass a country. Ukázky znějí na autorově YouTube.


František Skála & Třaskavá Směs - Rotika
žánr: folk rock / temný folk underground

František Skála & Třaskavá Směs - Rotika
František Skála jr. je známý především jako výtvarný umělec a performer - jeho objekty z nejrůznějších odpadů, včetně rozsáhlého modelu hřbitova, jsou dnes už slavné. Stejně tak jeho komiks "Putování Vlase a Brady". A ani v hudbě není žádným nováčkem - už v 70. letech hostoval se skupinami Kilhets nebo Autentyncký z Gokytňan, počátkem 80. let hrál s Chadimovým MCH Bandem. Později ho proslavily absurdní popové kapely MTO (Malý taneční orchestr), Universal nebo Finský Barok. Nyní pokračuje ve svém pojetí hudebního humoru coby člen skupiny František Skála & Třaskavá Směs. S tou vydává své druhé album s názvem "Rotika", které je stejně jako předchozí plné třaskavého a černého humoru. Do nevšední poetiky se zaposlouchejte na na stránkách vydavatelství Supraphon.


Shakin' Stevens - Re-Set
žánr: pop / folk rock / rock and roll

Shakin' Stevens - Re-Set
Kdyby žádná jiná píseň, pak vánoční hitovka "Merry Christmas Everyone" bude jméno Shakin' Stevens připomínat ještě dlouho. Přesto tento velšský zpěvák ani ve svých pětasedmdesáti letech nehodlá žít pouze minulostí a společně se svým krajanem Johnem Davidem a Sue Davies nachystal celkem deset novinek, které vydává pod názvem "Re-Set". První singly prezentuje na svém YouTube kanálu.


V krátkosti

 • Braids - Euphoric Recall
  Kanadská experimentální popová kapela vydává svoji pátou řadovku, téměř přesně tři roky po předchozí "Shadow Offer". (YouTube)

 • Great Lake Swimmers - Uncertain Country
  Známá kanadská indie-folk-rocková formace se vrací po pěti letech proložených akustickou nahrávkou a albem coververzí se zbrusu novým materiálem. Pro své fanoušky si přichystala celkem patnáct kousků. (bandcamp)

 • JFDR - Museum
  Islandská elektronicko-folková muzikantka svou třetí řadovku stylizuje do jakéhosi nadčasového monumentu, který zachycuje a následně vystavuje nejrůznější okamžiky. (bandcamp)

 • Rebekka Bakken - Always On My Mind
  Norská zpěvačka se rozhodla přezpívat patnáct hitů interpretů, jako jsou Bryan Adams, Beatles, Eurythmics, Don McLean, Peter Gabriel, Nick Cave, Elton John nebo Bob Dylan. (YouTube).

 • Rickie Lee Jones - Pieces Of Treasure
  Držitelka dvou cen Grammy se opět vrací ke Great American Songbooku a z jeho katalogu si pro letošní album vybrala celkem deset písní. Jejich produkce se ujal Russ Titelman. (YouTube)

 • Josh Ritter - Spectral Lines
  Americký písničkář z Brooklynu, který míchá americanu, rock, folk a indie rock, natočil po čtyřech letech novou studiovku. Najdete na ní celkem deset songů. (bandcamp)

 • Zimní pneu - Kam jdeš s tím bigbítem
  Jan Vinkler a František Alferi na své druhé společné řadovce přinášejí "ódu velikánům rocku". "Šlapák šlape, šroťák šrotí, kytary řežou a basa tvrdí. Pod tvrdou slupkou se skrývá jemná náplň," dodávají. (bandcamp)

 • Indigo De Souza - All Of This Will End
  Prostřednictvím jedenácti nových songů přináší americká písničkářka syrové, leč optimistické poselství - zabývá se mládím i smrtí. (YouTube)

 • Kip Moore - Damn Love
  Americký country-rockový zpěvák a muzikant se vrací po třech letech. Třináct písní na svou pátou řadovku napsal převážně on sám. (YouTube)

 • Taj Mahal - Savoy
  Legendární bluesový kytarista se po albu s Ry Cooderem vrací zcela sólo. Pro své fanoušky nachystal celkem čtrnáct skladeb. (YouTube)

 • Různí - Eurovision Song Contest Liverpool 2023
  Cena Eurovize se blíží, a tak tu máme i její kompilaci. Najdete na ní všech sedmatřicet soutěžících včetně české Vesny nebo švédské Loreen. (YouTube)

 • Joseph - The Sun
  Americké sesterské pop-folkové trio přestalo po čtyřech letech trápit své fanoušky a vydává čtvrté album. Desítku songů mu pomáhali psát například i Tayla Parx, Sean Douglas nebo producent Christian 'Leggy' Langdon. (YouTube)

 • Stonebwoy - 5th Dimension
  Jeden z nejznámějších ghanských zpěváků se rozhodl expandovat na světovou scénu. K tomu si coby hosty přizval interprety, jako jsou Stormzy, Shaggy, Angelique Kidjo, Davido, Oxlade nebo Tiwa Savage. (YouTube)

 • Glen Matlock - Consequences Coming
  Baskytarista, známý působením v Sex Pistols či Blondie, a člen Rockové síně slávy vytvořil aktuální a politicky relevantní dílo, které dokonale ladí s chaosem naší doby. Rocková nahrávka vznikala poctivých osmnáct měsíců a zachycuje vzestup i pád Trumpovy éry. (YouTube)

 • Dave Hause - Drive It Like It’S Stolen
  Šesté sólové album amerického skladatele, známého třeba ze skupiny The Mermaid. Jeho hudba čerpá z rocku, folk rocku a punku, styl na novince sám autor popisuje jako "postapokalyptickou americanu". (YouTube)

 • Arturo O'Farrill - Legacies
  Několikanásobný držitel Grammy, například i té letošní v kategorii Best Latin Jazz Album, nahrál kompozice, které složili Herbie Hancock, Sonny Rollins, Pedro Flores, Thelonious Monk či Carla Bley. (YouTube)

 • Jonathan Butler - Ubuntu
  Jihoafrický písničkář dokázal na své album nalákat dvě velké hvězdy - Stevieho Wondera a Keb'Mo'. (YouTube)

 • Nate Smith - Nate Smith
  Americký countryový zpěvák, který předskakoval Brettu Eldredgeovi nebo X Ambassadors, vydává svůj eponymní debut. (YouTube)

 • Tim Hecker - No Highs
  Kanadský elektronik servíruje jedenáct kompozic na pomezí stylů ambient, emo, world music a goth. (bandcamp)

 • Del Barber - Almanac
  Kanadský folk-rockový hudebník si nachystal pro své fanoušky dvanáct písniček. (YouTube)

 • Bill Orcutt - Jump On It
  Návrat po deseti letech pro kytaristu, který míchá blues, punk a volnou improvizaci. (bandcamp)

 • Griffen Palmer - Unlearn
  Debut kanadského countryového zpěváka. (YouTube)

 • Cradle Of Filth - Trouble And Their Double Lives
  Dvoudiskový symfonický živák extrémní metalové legendy přináší záznamy pořízené v letech 2014 až 2019. (YouTube)

 • Crown The Empire - Dogma
  Šestá studiovka americké post-hardcoreové formace. (YouTube)


  Dále vychází

  Amon Tobin, Two Fingers, And Cujo - Nomark Selects V. 1
  Angus & Julia Stone - Life Is Strange
  Anna Of The North - Crazy Life (Deluxe Edition)
  Ascendant Vierge - Une Nouvelle Chance
  Avalon Emerson & The Charm - Avalon Emerson & The Charm
  Baba Ali - Laugh Like A Bomb
  Baby Rose - Through And Through
  Bernice - Cruisin’
  Black & Damned - Servants Of The Devil
  Bobcat Goldthwait - Soldier For Christ
  Bohemia - Singly a rozhlasové nahrávky 1976-1978
  Candy Dulfer - Live At Montreux 2002 (DVD)
  Country Westerns - Forgive The City
  Cupcakke's In The Microwave - She's Back... 0/17
  Defiled - Highest Level
  Don Letts - Outta Sync
  Draag - Dark Fire Heresy
  Duke Ellington - Love You Madly + A Concert Of Sacred Music At Grace Cathedral (DVD)
  Elkka - DJ-Kicks
  Elvenking - Reader Of The Runes: Rapture
  Enforced - War Remains
  Giöbia - The Sweetest Nightmare
  Gjon's Tears - The Game
  Graveworm - Killing Innocence
  Hammerfall - Crimson Thunder / 20 Year Anniversary
  Harrison - Birds, Bees, The Clouds & The Trees
  Hollywood Undead - Hotel Kalifornia Deluxe
  Champs - Ride The Morning Glass
  Chet Baker - Blue Room: The 1979 Vara Studio Sessions In Holland
  Chrome Waves - Earth Will Shed Its Skin
  Iced Earth - Hellrider / I Walk Among You
  Ignea - Dreams Of Lands Unseen
  Imminence - Heaven In Hiding (Deluxe Edition)
  Ironmaster - Thy Ancient Fire
  Izo FitzRoy - A Good Woman
  Jharrel Jerome - Rap Pack
  John Andrews & The Yawns - Love For The Underdog
  Jose Antonio Montano / Carlos Mena - F. Corselli / G. B. Sammartini / M. Dalay : Dixerunt
  Juli - Der Sommer Ist Vorbei
  Kamauu - Lacuna In The House Of Mirrors
  koi - If Anything
  Loud As Giants (Justin K. Broadrick And Dirk Serries) - Empty Homes
  Lunar Bird - The Birthday Party
  Magic Wands - Switch
  Majesty - Back To Attack
  Malinda - It's All True
  Matt Maltese - Driving Just To Drive
  MatthewDavid - Mycelium Music
  Megafauna - Olympico
  Melati ESP - Hipernatural
  Mezzrow - Summon Thy Demons
  Mya Byrne - Rhinestone Tomboy
  Nabihah Iqbal - Dreamer
  Neev - Katherine
  Neil Gaiman & Fourplay String Quartet - Signs Of Life
  Oneshotace - Big Threat
  Painted Faces - Normal Street
  Paul B. Cutler - Les Fleurs
  Photo Ops - Burns Bright
  Redshift - Laws Of Entropy
  Rush - Signals / 40Th Anniversary / Super Deluxe Box / Limited
  Různí - Disney 100
  Různí - Now Yearbook 1978 / Special Edition
  Různí - Now Yearbook 1978
  Ryan Beatty - Calico
  Ryan Oakes - Wake Up
  Shordie Shordie - A Life For Two
  Single Mothers - Roy
  Skinny Pelembe - Hardly The Same Shake
  Sock - Sock
  Spotlights - Alchemy For The Dead
  Stalewhale - I Am Chaos, Chaos Is Me
  Stephen Stills - Stephen Stills Live At Berkeley 1971
  Steve Howe - Tomorrow: Permanent Dream
  Summrs - ghost
  Superheaven - Jar (10th Anniversary Edition)
  Terrible Sons - The Raft Is Not The Shore
  The Hertz - Present
  The Jon Stickley Trio - Meantime’s Up
  Tiny Ruins - Ceremony
  Tony Shhnow - Love Streak
  Upsahl - The Phx Tapes, V1
  Washer - Improved Means To Deteriorated Ends
  Whitesnake - Still... Good To Be Bad / Limited Box Set
  Whitesnake - Still... Good To Be Bad
  Wincent Weiss - Irgendwo Ankommen
  Y La Bamba - Lucha
  Yungmorpheus - From Whence It Came
  Zoon - Bekka Ma’Iingan

  Vychází na vinylu:
  Defiled - Highest Level
  Don Letts - Outta Sync
  Elvenking - Reader Of The Runes: Rapture
  En Vogue - Funky Divas
  Enforced - War Remains
  Freya Ridings - Blood Orange
  Glen Matlock (Of Sex Pistols) - Consequences Coming
  Graveworm - Killing Innocence
  Hammerfall - Crimson Thunder / 20 Year Anniversary
  Iced Earth - Hellrider / I Walk Among You
  Iced Earth - Hellrider
  Iced Earth - I Walk Among You
  Ignea - Dreams Of Lands Unseen
  Indigo De Souza - All Of This Will End
  Izo FitzRoy - A Good Woman
  Jessie Ware - That! Feels Good!
  Jfdr - Museum
  Joseph - The Sun
  Loud As Giants (Justin K. Broadrick And Dirk Serries) - Empty Homes
  Love And Rockets - Earth, Sun, Moon & Love And Rockets
  Madness - Oui Oui Si Si Ja Ja Da Da
  Majesty - Back To Attack
  Mariah Carey - Rarities
  Marie Puttnerová - Laila Tov
  Matt Maltese - Driving Just To Drive
  Melati ESP - Hipernatural
  Mezzrow - Summon Thy Demons
  Michael Kamen - Band Of Brothers
  Miles Davis Quintet - Workin' With The Miles Davis Quintet
  Modern Talking - In The Middle Of Nowhere
  Mya Byrne - Rhinestone Tomboy
  Nabihah Iqbal - Dreamer
  Neev - Katherine
  Neil Gaiman & Fourplay String Quartet - Signs Of Life
  Painted Faces - Normal Street
  Paul B. Cutler - Les Fleurs
  Pharaoh Sanders - Black Unity
  Rebekka Bakken - Always On My Mind
  Rickie Lee Jones - Pieces Of Treasure
  Rudimental - Home
  Různí - Now Yearbook 1978
  Shakin' Stevens - Re-Set
  Skinny Pelembe - Hardly The Same Shake
  Spotlights - Alchemy For The Dead
  Taj Mahal - Savoy
  The Damned - Darkadelic
  The National - First Two Pages Of Frankenstein
  The Orb - Prism
  The Wombats - Proudly Present... A Guide To Love, Loss & Desperation
  Thunder - Backstreet Symphony
  Thunder - Behind Closed Doors
  Thunder - Laughing On Judgement Day
  Tiny Ruins - Ceremony
  Train - Drops Of Jupiter
  Washer - Improved Means To Deteriorated Ends
  Wes Montgomery - Smokin' At The Half Note
  Whitesnake - Still... Good To Be Bad
  Wild Swans - Bringing Home The Ashes
  Within Temptation - Mother Earth Tour
  Within Temptation - Silent Force Tour
  Zoon - Bekka Ma’Iingan

  EP:
  Annie Blackman - Bug
  Deb Never - Thank You For Attending
  Fugitive (Blake Ibanez Of Power Trip) - Maniac (Physical Release)
  Gigi - How To Catch A Falling Knife
  Guest Singer - Divine Psychic Hotline
  Harriette - I Heart The Internet
  Lawn Chair - Eat The Beans And Wear The Jeans!
  Moreish Idols - Lock Eyes & Collide
  Ok Cool - Fawn
  Skiifall - Woiiyoie Tapes Vol. 2
  Teen Daze - Fountains Of The World
  Yunè Pinku - Babylon IX

  Reedice:
  Angus & Julia Stone - Life Is Strange
  Arch Enemy - Black Earth
  Arch Enemy - Stigmata
  Hackedepicciotto - Menetekel
  Hackedepicciotto - Perseverantia
  Hackedepicciotto - The Current
  Status Quo - Hello
  Steve Howe - Tomorrow: Permanent Dream
  Thelonious Monk & John Coltrane - Thelonious Monk With John Coltrane
  Thunder - Backstreet Symphony
  Thunder - Behind Closed Doors
  Thunder - Laughing On Judgement Day
  Whitesnake - Still... Good To Be Bad
  William S. Burroughs - Break Through In Grey Room
  William S. Burroughs - Nothing Here Now But The Recordings
  Within Temptation - Mother Earth Tour / Limited
  Within Temptation - Silent Force Tour

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Billie Eilish - Hit Me Hard And Soft 9/10
  Recenze: Billie Eilish na "Hit Me Hard And Soft" (opět) definuje sama sebe. Výsledkem je její nejlepší album Už ve dvaadvaceti letech se její polička prohýbá pod tíhou Grammy, Oscarů a mnoha dalších prestižních ocenění. Vstupenky na koncert v Praze, který se uskuteční za více než rok, fanoušci vykoupili za pár minut. Nyní Billie Eilish... čtěte zde
  Vydáno: 20.05.2024 00:00 v sekci Recenze
  Serj Tankian - A.F. Day 8/10
  Video: Serj Tankian se v syrové písni "A.F. Day" vrací ke kořenům Zpěvák System Of A Down a v současnosti také mnohostranný umělec a aktivista Serj Tankian plánuje během letošního podzimu vydat pod svým jménem nové EP "Foundations", na které právě poutá singlem "A.F. Day". Ten napsal v pradávných... čtěte zde
  Vydáno: 19.05.2024 08:00 v sekci Audio / Video | Video
  Poly Noir - K mýmu ohni nesedej 7/10
  Video: Temná country Polyho z Insanie se představuje komiksovým klipem "K mýmu ohni nesedej" Dark-country projekt frontmana Insanie Polyho nazvaný Poly Noir dostává konkrétnější kontury s prvním singlem - a rovnou titulním. Skladba "K mýmu ohni nesedej" totiž pojmenovala celé album, které by na značce Smile Music mělo vyjít... čtěte zde
  Vydáno: 18.05.2024 14:30 v sekci Audio / Video | Video
  Jan Váňa - A na Jordán dopadla tma 8/10
  Recenze: Jan Váňa předkládá na úsporném debutu "A na Jordán dopadla tma" sbírku zamlžených zrcadel pocitů a situací Písničkářství má na domácí scéně hluboce zapuštěné kořeny. Dříve byl jeho představitel často jinotajným mluvčím, který metaforami kličkoval mezi tím, co režim dovolil. Doba se změnila, sdělení postavené na textu ale... čtěte zde
  Vydáno: 18.05.2024 08:00 v sekci Recenze
  Akon, Forum Karlín, Praha, 16.5.2024
  Naživo: Akonův pražský koncert se ze splněného snu proměnil v noční můru Pomohl objevit Lady Gaga, natočil duet s Michaelem Jacksonem, stojí za hymnou šampionátu ve fotbale. Výčet toho, co se Akonovi během posledních dvaceti let podařilo, je úctyhodný a nebere konce. Jeho úspěchy ale zároveň neznamenají,... čtěte zde
  Vydáno: 17.05.2024 14:00 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
  - Nové desky 12/2024 - od Elbow přes Shakiru po Janu Kirschner (27.03.2024 22:00)
  - Nové desky 11/2024 - od Justina Timberlakea přes The Black Crowes po Kacey Musgraves (20.03.2024 21:00)
  - Nové desky 10/2024 - od Ariany Grande přes Judas Priest po Norah Jones (13.03.2024 21:10)

  ALBUM TÝDNE 21/2024

  Billie Eilish
  Hit Me Hard And Soft

  Už ve dvaadvaceti letech se její polička prohýbá pod tíhou Grammy, Oscarů a mnoha dalších prestižních ocenění. Vstupenky na koncert v Praze, který se uskuteční za více než rok, fanoušci vykoupili za pár minut. Nyní Billie Eilish vyslala do světa své třetí album "Hit Me Hard And Soft".

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Út 21.05.
  Reverend Peyton’s Big Damn Band (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Ne 26.05.
  Myles Smith (UK) (Rock Café, Praha)
  Út 28.05.
  Bruce Springsteen & The E Street Band (US) (Letiště Letňany, Praha)
  Po 03.06.
  Rakim (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Út 04.06.
  Sting (UK) (Amfiteátr Lochotín, Praha)
  St 05.06.
  Charlotte Sands (US) (Chapeau Rouge, Praha)
  Čt 06.06.
  Nickelback (CAN) (O2 Arena, Praha)
  Čt 06.06.
  ††† (Crosses) (US) (Roxy, Praha)
  Pá 07.06.
  Alfie Jukes (UK) (Café V Lese, Praha)
  So 08.06.
  Dropkick Murphys (US) (Velký sál Lucerna, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Justin Bieber Prince Vladimír Mišík The Prodigy Queen Adele Kabát Sia Taylor Swift Bono Dua Lipa Rush Imagine Dragons Mirai Beyoncé Rammstein mp3.com AC/DC Lady Gaga Liam Gallagher
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu