The Ting Tings - We Started Nothing

Malá (r)evoluce popu

Vydáno: 23.06.2008 05:00 v sekci Recenze - Miroslav Böhm | foto: facebook interpreta

Nemá ráda, když ji oslovujete darling nebo bird a nejmenuje se Stacey, Jane, Jo ani Lisa. Její jméno je Katie White a společně s Julesem De Martinem způsobila, že The Ting Tings jsou synonymem pro malou popovou revoluci. A to i přesto, že na svém debutu tvrdí: "We Started Nothing".

8/10

The Ting Tings - We Started Nothing

Vydáno: 19.05.2008
Celkový čas: 37:49

Skladby: Great DJ, That's Not My Name, Fruit Machine, Traffic Light, Shut Up And Let Me Go, Keep Your Head, Be The One, We Walk, Impacilla Carpisung, We Started Nothing

Vydavatel: Sony Music

Spojení úspěšná popová deska se poslední dobou spojuje buď s výherci talentových soutěží modelu Česko hledá Superstar a X Factor, nebo s plackami, pod nimiž je podepsán někdo z dvojice Timbaland/Timberlake. V obou případech tak padá na pop nálepka mašinérie na peníze a měřítkem kvality se nestává hudba, ale hitparádová pozice a počet prodaných kusů, protože investice se v první řadě musejí vrátit. Katie White a Jules De Martino neboli The Ting Tings nepatří ani do jedné ze zmiňovaných skupin. Naopak, ztělesňují jejich pravý DIY opak. Přesto natočili jedinečnou popovou desku, která splňuje definici úspěchu z obou pohedů.

Jules De Martino vydal svůj první neúspěšný singl se skupinou Babakoto před více než dvaceti lety. Od té doby štěstí pokoušel vícekrát než Brückner Barošovu střeleckou formu, ale výsledek byl v podstatě vždy nulový. První setkání s Katie White ve skupině Dear Eskiimo v tomto ohledu nebylo výjimkou a z části zkrachovalo na tom, že Katie ze sebe odmítla udělat sexy panenku v mini sukni a s odhaleným dekoltem. Není tedy divu, že oba zanevřeli na snahu dotknout se hvězd a počkali si, až k nim hvězdy sestoupí samy. Stalo se: singl "That's Not My Name" je adeptem na skladbu roku 2008 a stejně jako celá deska "We Started Nothing" vystoupal až na jedničku britské prodejní hitparády.

The Ting Tings vytvořili svůj debut přesně podle šablony, která byla v osmdesátých letech, ve zlatém období popu, dotažena k dokonalosti. Natočili dokonalou popovou desku, se vším, co k ní patří... Singly jsou alfou i omegou, album je jen médiem, na kterém je dostanete všechny najednou, doplněné o pár neškodných fillerů, které vás časem neomrzí. A právě megahity jako "Great DJ", "That's Not My Name", "Fruit Machine" či "Shut Up And Let Me Go" jsou důkazem toho, že Katie White a Jules De Martino uspěli. Vždyť poslední jmenovanou si vybral Apple do reklamy na iPod, a Apple své jméno nespojuje s outsidery.

Na svém debutu se The Ting Tings povedlo namíchat něco, co se dlouhou dobu zdálo jako nemožné - popové melodie Katie White kontrastují s indie rytmikou De Martina, user-friendly písničky zase se zdánlivou umíněností dělat vše po svém a již samotný princip DIY kapely pro masy je s nadsázkou řečeno k sežrání. "We Started Nothing" je důkazem toho, že v oblasti popu je stále co objevovat a že k tomu, abyste něco dokázali, nepotřebujete milióny a Timbalanda.

A přitom nejlepší na tom je, že Katie White na albu střídá několik hlasových poloh a pokaždé dokáže být svá a jiná než ostatní. Emotivní hladinu neustále vyhání až k hranici srdečního kolapsu, takže je zřejmé, že The Ting Tings sice dle svých slov nic neodstartovali, ale hlavně touhle plackou také nic nekončí. Ona je totiž dost možná prvním krokem v malé evoluci popu.

  • souhlasim s recenzi :) (chocobo, 23.06.2008 14:54) Reagovat

    perfektni vec. pro lidi, co maj radi pop se skutecnym zvukem a ne jen samou elektronikou (kterou neodsuzuju, mam elektro pop taky moc rad), tak tomu tohle moc doporucuju :)

  • Skvělé album! (azazel, 23.06.2008 16:07) Reagovat

    Souhlas, album je fakt perfektni!

    http://huddba.cz/album/1670

  • mimo (katie, 24.06.2008 21:49) Reagovat

    Miroslave,to je uboha deska.Dej si parek v rohliku a jdi se podpalit.

    • Re: mimo (Honza, 25.06.2008 10:21) Reagovat

      Milá Katie, deska je výborná. Jdi se prosím podpálit ty. Pěknou zábavu.

  • Paráda (chaot.blog.cz, 26.08.2008 19:45) Reagovat

    Tak k tomuhle albu jsems e dostal velkou oklikou a náhodou a je to přesně to, co se píše v recenzi - kvalitně udělaný pop s charismatickou zpěvačkou a skvělými texty. Samozřejmě, že pro spoustu lidí zní pop jako nadávka, ale ty nemá cenu přesvědčovat, že to jde vždycky i jinak...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Skyline, Palác Akropolis, Praha, 11.12.2025
Naživo: Skyline se po dvanácti letech vrátili do Paláce Akropolis, fanouškům rozdali dárky Pražská taneční formace Skyline v těchto dnech zakončuje turné ke stále aktuální, rok a půl staré desce "Superpowers". Jako speciální host v Praze před ní zahrála velmi specifická Athena Chlebová. A jelikož se blíží Vánoce,... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 13:00 v sekci Naživo
The Blue Effect - Kingdom Of Life (vinylová reedice 2025) 7/10
Recenze: Reeditované "Kingdom of Life" Blue Effectu je víc než jen kuriozita. Hudebně rezonuje dodnes Blue Effect, kapela postavená kolem kytaristy Radima Hladíka, patřil od svých začátků ke špičce domácího bigbítu druhé poloviny šedesátých let. A uvědomovali si to zřejmě i strážci dobové kultury. Když už ne skupinu, alespoň... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Katapult - 80's Album Trilogy (vinyl box) 7/10
Recenze: Vinylový box "80's Album Trilogy" dokazuje, že Katapult byl v této dekádě šťavnatý a ve formě Katapult pokračuje v oslavách padesáti let existence, znovu koncertuje, vydává nové desky, ale nezapomíná se ani poohlédnout do minulosti. Tentokrát si vzal na paškál druhou polovinu osmdesátých let a do jedné krabice nacpal vinyly z... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 14:00 v sekci Recenze
David E. Gehlke - Turned Inside Out: Oficiální příběh Obituary 7/10
Hudba v tisku: Přímo na dřeň Obituary: kniha "Turned Inside Out" nabízí poctivý, nikoli však převratný portrét deathmetalové jistoty Na Obituary se můžete spolehnout. V přibývajícím počtu mladých deathmetalových kapel čnějí tihle floridští veteráni jako neerodující monument a v nezměněné intenzitě se valí dál. Jejich příběh vypráví kniha "Turned Inside... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lucie, O2 arena, Praha, 10.12.2025
Naživo: Lucie roztáhla křídla tažnejch ptáků. A celá O2 arena s ní Skupina Lucie se blíží do finále narozeninového turné ke svému čtyřicátému výročí. Předposlední koncert se, stejně jako ten o den dříve, konal v pražské O2 areně a my byli znovu u toho. Jak se obě vystoupení lišila? A kam se... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2025 14:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Justin Timberlake přiznal, že bojuje s lymskou boreliózou (01.08.2025 12:35)
- Naživo: Charisma ano, překvapení ne. Justin Timberlake ve Varšavě vsadil na jistotu (20.06.2025 08:00)
- Nové desky 22/2025 - od Pulp přes Volbeat po Marinu (11.06.2025 15:00)
- Naživo: Zázrak! Justin Timberlake nakonec v Krakově opravdu zazpíval (01.08.2024 17:00)
- Video: Justin Timberlake a The Tennessee Kids svůj Tiny Desk Concert naplnili energií a radostí z hudby (29.03.2024 19:58)
- Recenze: Justin Timberlake se na "Everything I Thought It Was" trochu zacyklil. Ale to nevadí (27.03.2024 08:30)
- Nové desky 11/2024 - od Justina Timberlakea přes The Black Crowes po Kacey Musgraves (20.03.2024 21:00)
- Video: Justin Timberlake ukazuje v klipu "No Angels" svou temnou stránku (17.03.2024 19:06)
- Video: Justin Timberlake v show SNL odpremiéroval druhý song z chystané desky (29.01.2024 09:44)
- Video: Sobecký Justin Timberlake je zpět! V klipu "Selfish" nahlíží sám na sebe (26.01.2024 09:31)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Ewa Farna Lady Gaga Madonna Beyoncé Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe