Česko-arabská invaze vlků

Vydáno: 09.04.2008 05:00 v sekci Recenze - Dan Hájek | foto: facebook interpreta

Hip hop, r'n'b a pop - to dnes mixuje kde kdo. Karl Wolf nechtěl zůstat pozadu. Možná jste zachytili jeho cover "Africa", který je jedním z nejsilnějších momentů nové desky, protože jinak "Bite The Bullet" sklouzává do míst trapné šedi. Vše se nese ve stejné linii, vybočení se nedočkáte.

3/10

Karl Wolf - Bite The Bullet

Vydáno: 18.02.2008
Celkový čas: 64:35

Skladby: Africa (feat. Culture), She Kicks In The Bass, Crazy Things, Like This, Carrera, Bite The Bullet, Silent Type, Proffessin' My Love, She Wants To Know, Over, Invader, Makes Me Wonder, Hey Girl, Africa (Original Mix), Africa (Club Remix), Desensitize (Club Remix)

Vydavatel: Parlophone

Od vydání minulé nahrávky "Face Behind The Face" utekly dva roky, nové album "Bite The Bullet" má ale s předchůdcem společný track "Desensitize" v klubové verzi. Jde však o nejslabší položkou novinky. Karl Wolf zabodoval něčím jiným: novou verzí letitého hitu "Africa" kapely Toto. Úspěch to byl veskrze nečekaný, od "Bite The Bullet" nečekejte nijak výraznou nálož podobně funkčních popěvků.

Karl Wolf zapadá se svou tvorbou do průměru současného trendu v míchání hip hopu, r'n'b a popu. Avšak oproti jiným producentsky jednorázovým projektům za ním stojí vlastní skladatelský potenciál. "Bite The Bullet" proto hravě strčí do kapsy například prvotinu české obdoby na toto téma Le Monde. Dá se říct, že se jedná o jeho osobní pojetí. I tak ale Wolf zapadá do roviny definovatelné brzkým opotřebováním a rizikem snadné záměny za jiný produkt.

Hlasové výrazivo Karla je jednotvárné, nezachrání to ani občasná odskočení k hudebním motivům orientu. Písničky se vám spojí v jednu pouštní dunu, která je svým způsobem mírumilovná - žádný strach, rozuměj originalita, z ní nevyčuhuje. "Africa" funguje překvapivě nejlépe v bonusovém "Club Remixu", ale další výrazně hybné momenty tu najdete těžko.

"Bite The Bullet" je módní záležitost, která upadne do zapomnění ve chvíli, kdy zmizí zájem o hit "Africa". Možná by mohlo ještě zafungovat "Like This", ale vata na desce převažuje, čemuž napovídá i přehnaná stopáž.

  • hruza (butterman, 09.04.2008 10:30) Reagovat

    malem mi padla celist kdyz jsem poprve uslysel tak hruzne provedeni pisnicky africa. des, bida, utrpeni..

  • Gay (Muf, 07.05.2008 13:25) Reagovat

    Hroznej teplouš...

    • Re: Gay (Eliss, 10.05.2008 15:12) Reagovat

      mno co ty wíš jakou má orientaci a písničky má krásný nebo aspoň mě se líběj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Václav Noid Bárta - Vteřina 8/10
Video: Václav Noid Bárta songem a klipem "Vteřina" apeluje na bezpečnost na silnicích Zlatý slavík Václav Noid Bárta vydal závěrem loňského roku sólovku "S časem se hádám". Jedenáctipoložkový tracklist otevírá "Vteřina", která vyšla aktuálně jako singl s klipem. Některé další zaražené kousky už znáte,... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 08:16 v sekci Audio / Video | Video
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi Hudební novinky v novém roce sice ožívají pomalu, ale něco se přece jen děje. Své desky představili třeba britští Blue, američtí rockeři Alter Bridge, Australan The Kid Laroi, countryový hudebník Zach Bryan, indie rockeři The... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman Britské Radio 1 vyhlásilo výsledky své oblíbené tipovačky BBC Sound of pro rok 2026. Novou tváří, u které si vsadilo, že ji letos uvidíme - nebo alespoň ostrovní posluchači - úplně všude, se stala Skye Newman. Pro londýnskou... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 08:00 v sekci Novinky
Marta Santos - Aquí no sobra nadie 8/10
Recenze: Takto zní současná Andalusie: Marta Santos na "Aquí no sobra nadie" umíchala radostný koktejl popu, flamenca a tanečních rytmů Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se... čtěte zde
Vydáno: 12.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Bruno Mars - I Just Might 6/10
Video: Bruno Mars vsadil na jistotu. Předvídatelná novinka "I Just Might" navazuje na jeho starší hity Nové album po deseti letech je událostí, která v případě globální megahvězdy velikosti Bruna Marse rozhodně stojí za zvýšenou pozornost. Ještě než 27. února uslyšíme celou desku "The Romantic", můžeme zpěvákovu aktuální... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 14:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 25/2021 - od Jacka Savorettiho přes Gorgon City po Toto (29.06.2021 17:00)
- Recenze: Weezer na svém "Teal Albu" nostalgicky vzpomínají prostřednictvím coverů (12.02.2019 11:30)
- "Africa" skupiny Toto potvrzuje svou nesmrtelnost - díky instalaci v namibijské poušti bude hrát "až navěky" (17.01.2019 19:34)
- Fotogalerie: Čtyřicetiletá legenda Toto zvedala diváky ve Foru Karlín ze sedadel (28.02.2018 09:42)
- Nové desky 6-7/2018 - od Franz Ferdinand přes Padesát odstínů svobody po Roberta Planta (19.02.2018 06:59)
- Toto oslaví ve Foru Karlín své čtyřicátiny (05.10.2017 08:18)
- Nové desky pro 37. týden (18.09.2016 12:36)
- Nové desky pro 12. týden (22.03.2015 15:03)
- Recenze: Pes, který štěká, ale nekouše (10.08.2011 13:00)
- Zemřel producent Greg Ladanyi (30.09.2009 07:20)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Taylor Swift Madonna Beyoncé Coldplay Lady Gaga Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe