Moby je figurka vskutku chuťově rozmanitá. Na svých albech občas přináší velké stylové kotrmelce, má boční projekty a s radostí prodává skladby do reklam. Když už se jednou rozhodne zrekapitulovat své singly, jde na to důkladně a ze všech možných směrů. "Go - The Very Best Of Moby Remixed" ukazuje, jak můžou jeho tracky znít v remixech od zvučných jmen. Na taneční parket je to cédéčko jak vyšité, ale dalo se sestavit lépe.
7/10
Moby - Go - The Very Best Of Moby Remixed
Celkový čas: 74:34
Skladby: Natural Blues (Katcha Remix), Go (Vitalic Remix), In My Heart (Sandy Rivera Mix), Slipping Away (Crier La Vie) with Mylene Farmer (Manhattan Clique Club Remix), New York New York feat. Debbie Harry (Armand Van Helden Long Version), Bodyrock (Olav Basoski's Da Hot Funk Da Freak Funk Remix), Raining Again (Steve Angello's Vocal Mix), Porcelain (Murk Remix), Lift Me Up (Mylo Mix), In This World (Push Vocal Club Mix), Honey (Rollo and Sister Bliss Remix), Beautiful (Benny Benassi Remix), In My Heart (Manhattan Clique Remix), We Are All Made Of Stars (Bob Sinclar Main Vocal Mix), Go (Trentemoller Remix), James Bond Theme (Moby's Re-Version) (CJ Bolland Mix), Feeling So Real (Old Skool Mix), Why Does My Heart Feel So Bad? (Ferry Corsten Remix)
Vydavatel: EMI
Doba, kdy frčela pecka "Go", je vzdálenou minulostí, ale už tehdy se skladba dočkala mnoha remixů. V živé paměti mám ten od
Jam & Spoon.
Moby jim pak na oplátku umíchal po svém dva electro mixy na trance hymnu "Stella". Bohužel verze J&S se na kompilaci "Go - The Very Best Of Moby Remixed" nedostala, ale loni ji
Moby nechal umíchat znovu, jako bonus k novince "New York New York". Trentemollerův výsledný mix mě bavil a byl to pro mě jeden z remixů roku. Tato kompilace ale nenabízí ani jeho plnou verzi, ani tu šestiminutovou editovanou z prvního dílu singlového kompletu. Je tu jen jakýsi čtyřminutový výsek určený pro rádia.
Moby se rozhodl, že fandům nabídne hodně muziky (co do počtu položek) na jednom disku. Na rozličných promo nosičích vycházejí tyto rádiové úpravy relativně často, ty jsou však pro řadové posluchače vesměs nesehnatelné, pokud teda nejsou ochotní třeba na eBayi hrábnout hlouběji do své kapsy.
Moby je zvukový chameleón, který si za svou kariéru vyzkoušel několik hudebních převleků. Na svých dévédéčkách si hraje na bravurního baviče se smyšlenými figurkami a pokud se rozhodne zrekapitulovat své singlové záseky, jde na to až k základům. V tomto období je to již třetí titul a trošku mi to zavání ždímačkou peněz. Je fajn slyšet tolik úprav jeho hitů na jednom místě, ale dá se snadno namítnout, že některé z nich v takto zredukované délce tolik nevyznějí. To je jedna z velkých nevýhod "Go - The Very Best Of Moby Remixed", které nikdo nedokázal předejít.
Pro běžného konzumenta je to však slušná porce taneční muziky, která nemá neduh plochosti a nudy. Jména hlavních aktérů jsou noblesně nablýskaná a snaží se, co jim síly stačí. Oplatí se sledovat, jak kdysi pracoval sám
Moby ("Feeling So Real (Old Skool Mix)"),
Rollo se
Sister Bliss nebo
Ferry Corsten, kterého si užijí hlavně trancoví nadšenci. Je zcela jasné, že výběr mohl vypadat i jinak a že ten a ten skvělý remix z onoho singlu by byl mnohem lepší. Každý má své favority.
Moby se ale snažil za každou cenu poskládat ta nejzvučnější jména. Těžko soudit, proč tak učinil, jestli to byl prostý kalkul, nebo velká poklona kolegům z branže.
Druhou bariérou tohoto kompilátu je fakt, že mnoho remixů vzniká na objednávku tak, aby výsledky zněly v soundu přesně určenému pro tu danou dobu. Je tedy otázkou, jak dlouho vás to vydrží bavit.
Moby je zručný fachman, který díky "Go - The Very Best Of Moby Remixed" hlavně vyplnil poločas před další deskou. Nic víc v tom nelze hledat.