Za100let - Za 100 let

Hvězdy připomínají 100 let republiky společnou písní

Vydáno: 16.10.2018 11:28 v sekci Video - Hana Bukáčková | foto: facebook interpreta
Je to sotva měsíc, kdy způsobil rozruch virální videoklip "Cizí zeď" s kupou celebrit s nakažlivým refrénem: "Rádi píšem na cizí zeď a další jed plodí další jed. A to, že každý může mít svůj hlas, neznamená, že musí soudit nás," po kterém teď pomalu neštěkne ani pes. Delšího trvání snad bude mít speciální píseň "Za 100 let", která odkazuje na kulaté výročí, které si naše republika v těchto dnech (a celý letošní rok) připomíná.

Na songu se podílela třináctka v poslední době hojně vyhledávaných interpretů: Marek Ztracený, Tomáš Klus, František Černý, Mirai, Ewa Farna, Jindra Polák, Xindl X, Michal Hrůza, David Stypka, Slza, Vašek Bláha, Debbi a Jananas. Píseň se pyšní ústředním popěvkem: "Kdo ví, co bude stát za sto let, co o nás budou psát a vyprávět." Toto lehké zamyšlení o budoucnosti našeho národa vytvořila dvojka Jana Infeldová a Jan Vávra z Jananas. Ti mimo jiné stojí za společným songem "ZZZ" s Xindlem X určeným pro Světlušku, který uzavírá jeho poslední desku "Sexy Exity". Hudební produkce se ujal osvědčený producent Dalibor Cidlinský jr.

Samotná myšlenka na vznik písničky se zrodila původně jako bláznivý nápad v parném létě letošního roku při setkání vydavatelství Supraphon se zástupci elektronických médií. Představa ale dostala reálný rozměr, když zmíněná dvojice zpracovala na první pohled neřešitelné zadání na skladbu o sto letech republiky bez tradičně očekávatelného patosu a s určitým nadhledem.

Song doprovází videoklip sestříhaný ze záběrů ze studia při jeho nahrávání. Škoda jen, že se zapomnělo oslovit také slovenské interprety. S jejich pomocí by dávalo vzpomínání na vznik Československa větší smysl. Nicméně ani tento český výběr neubírá na kvalitě.

7/10


  • Nuda (kukura, 16.10.2018 16:02) Reagovat

    Totální průměr.

  • kvalita (violet, 17.10.2018 07:21) Reagovat

    Samozřejmě jsem si při tomto klipu vzpomněla na Cizí zeď... a musím říct, že mě autor tohoto článku překvapil. Cizí zeď je láska na první dobrou, tato skladba má podobnou produkci, akorát jí chybí chytlavá melodie. 5/10

  • Mě ta písnička prostě nebaví. Je to na jedno ... (Dan, 20.10.2018 13:34) Reagovat

    Mě ta písnička prostě nebaví. Je to na jedno brdo, stejně jako spousta rádiových písniček českých interpretů. Ani ten motiv (100 let republiky) mě nepřesvědčil, že by mělo jí o významnou skladbu, která by měla přimět k zamyšlení. Buď je to tím, že čeština je pro hudbu moc kostrbatý jazyk, nebo zkrátka čeští muzikanti nemají ten správný um nahrát pořádnou upřímnou píseň. Pár výjimek se u nás najde, ale bohužel to, co se na nás valí denně z rádií se nedá poslouchat. Tohle je pro mě jen další důkaz toho, že česká rádoby hudba je jen směs pěti tónů pořád dokola.

  • Hrůza (Jan, 17.11.2018 17:48) Reagovat

    A teď nemám na mysli Michala ale píseň samotnou. Prostě když se k něčemu takovému dostane někdo, kdo neumí psát ani skládat hudbu, dopadne to takhle.

  • Hlavně ji hrajou pořád dokola a to se už nedá... (Darina, 26.11.2018 14:32) Reagovat

    Hlavně ji hrajou pořád dokola a to se už nedá poslouchat.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman Britské Radio 1 vyhlásilo výsledky své oblíbené tipovačky BBC Sound of pro rok 2026. Novou tváří, u které si vsadilo, že ji letos uvidíme - nebo alespoň ostrovní posluchači - úplně všude, se stala Skye Newman. Pro londýnskou... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 08:00 v sekci Novinky
Marta Santos - Aquí no sobra nadie 8/10
Recenze: Takto zní současná Andalusie: Marta Santos na "Aquí no sobra nadie" umíchala radostný koktejl popu, flamenca a tanečních rytmů Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se... čtěte zde
Vydáno: 12.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Bruno Mars - I Just Might 6/10
Video: Bruno Mars vsadil na jistotu. Předvídatelná novinka "I Just Might" navazuje na jeho starší hity Nové album po deseti letech je událostí, která v případě globální megahvězdy velikosti Bruna Marse rozhodně stojí za zvýšenou pozornost. Ještě než 27. února uslyšíme celou desku "The Romantic", můžeme zpěvákovu aktuální... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 14:00 v sekci Audio / Video | Video
SHQ - Cestou necestou (Rozhlasové nahrávky (1967-70) 8/10
Recenze: Obsáhlý komplet rozhlasových nahrávek SHQ "Cestou necestou" nabízí jazzovou hostinu Jazz měl, alespoň v rámci (omezených) možností, za minulého režimu zelenou. Však také v určitých dobách umožnil rockerům hrát na platformě fúzujícího jazz-rocku a přikryl i jiné aktivity ze šedé zóny. Karel Velebný a jeho... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta (06.01.2026 08:00)
- Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku (23.12.2025 19:00)
- David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter (18.12.2025 09:00)
- Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře (17.12.2025 20:00)
- Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu (14.12.2025 17:00)
- Fotogalerie: Jelen si strhujícím koncertem podmanil O2 arenu (14.12.2025 08:46)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Video: Mirai přenesli svoje "Drahokamy" na sněhem zasypanou Lysou horu (06.12.2025 10:24)
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)
- Colours of Ostrava rozšiřují program o domácí Mirai či Lenku Dusilovou a spouští prodej dvoudenních vstupenek (02.12.2025 14:01)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Taylor Swift Madonna Lady Gaga Beyoncé Coldplay Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe